Home / Здоров'я / Білі плями на нігтях. Причини появи і лікування вдома

Білі плями на нігтях. Причини появи і лікування вдома

Проблема пігментації нігтиків, пов’язана з появою на нігтьовій пластині псуючих її вигляд білих плям, знайома майже кожному. Подібні плями – маленькі чи великі, одиночні або охоплюючі велику площу – порушують лише естетику нігтя, не викликаючи неприємних симптомів, але на відміну від шарування, порушення рельєфу і інфекцій багато їх ігнорують, вважаючи, що раз декоративне покриття здатне їх приховати, то й уваги приділяти позбавленню від проблеми не варто. А між тим білі плями на нігтях можуть стати індикатором серйозних процесів у вашому організмі.

Білі плями на нігтях  – ділянки нігтів, які втратили прозорість, які по окрасу не завжди білі: на тілі нігтьової пластини з’являються ділянки, пофарбовані так само, як і її вільний край. Насправді білі плями на нігтях  ні манікюру, ні нормальному росту нігтів не заважають, але вони є важливим показником того, що з вашим здоров’ям, зокрема зі станом і розвитком нігтя є якісь проблеми. І якщо ці ознаки ігнорувати, причини, що викликали появу пігментованих ділянок можуть стати по-справжньому важковиліковними.

Білі плями на нігтях: причини появи

Білі плями на нігтях. Причини появи і лікування вдома

Як і з розшаруванням нігтів, найпоширеніша причина – недостатнє заповнення потреб організму у вітамінах і мінералах внаслідок неповноцінного харчування, непродуманих дієт, ритму життя. У вигляді білих плям найчастіше проявляється недолік цинку, заліза і кальцію, вітамінів С, Е і А.

Втім, вони можуть свідчити і про більш серйозні процеси – запальних або хронічних захворюваннях нирок, порушеннях роботи системи травлення, серця, судинних захворюваннях і проблеми з обміном речовин.

Викликати пігментацію нігтів може і пониження рівня гемоглобіну, яке легко виявити найпростішим аналізом крові.

Алене обов’язково, що поява білих плямок свідчить про серйозні порушення і необхідності негайного лікування: звичайно, аналіз стану організму краще провести для якомога ранішого виявлення порушень, але потрібно знати, що білі плями на нігтях  можуть виникнути з наступних причин:

в результаті механічної травми нігтя або кутикули (удару, тиску, забиття);

як зовнішній прояв травми пальця (такі плями у міру відростання зникнуть самі);

внаслідок неправильного манікюру або застосування неякісних засобів для декоративного покриття та його зняття;

вони можуть бути вираженням стресу і сильних емоційних переживань, порушень нервового характеру;

часто це одна з перших ознак грибкової інфекції.

Білі плями на нігтях: як позбутися?

Боротьба з білими плямами залежить від результатів діагностики. При перших же ознаках захворювання постарайтеся переглянути свій раціон і обов’язково збалансувати прийом продуктів, що містять підвищену кількість мінералів і вітамінів «для нігтів» або пройдіть курс вітамінно-мінерального комплексу.

Проблеми з функціонуванням систем організму потрібно вирішити після ретельної діагностики та консультації з терапевтом і спеціалізуються на проблемі лікарями. Грибкові інфекції після консультації з дерматологом можна усунути курсом спеціальних препаратів. Головна умова, щоб усунути білі плями на нігтях  – ігнорувати внутрішні чинники цього зовнішнього прояву не можна, адже тільки так можна впоратися з проблемою.

А ось подбати про зовнішню привабливість, поліпшити стан нігтів і повернути їм красу і нормальний окрас можна і за допомогою косметичних засобів і процедур (які доповнять внутрішнє лікування або допоможуть швидше усунути наслідки травми).

Найбільш ефективними процедурами для усунення білих плям є ванночки для рук з добавкою ефірних і базових олій для зміцнення структури нігтьової пластини, а також поживна суміш олій для кутикули (жожоба, мигдаль, авокадо, лимон, кедр) або риб’ячий жир, які потрібно втирати біля основи нігтя з легким масажем.

Прекрасна ванночка для рук і нігтів вийде з: гарячого відвару петрушки з морською сіллю; підігрітої оливкової олії з лимонним соком, декількома краплями йоду і вітаміну А; відвару ромашки і кори дуба; гарячої водички з морською сіллю і парочкою крапельок ефірних олій бергамоту і лимона.


Check Also

Місячний календар манікюру на березень 2021 року

Місячний календар манікюру на березень 2021 року  враховує фази небесного супутника щодо розташування інших зірок …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *