Коли з’являються білі плями на нігтях рук – ситуація звичайна і не страшна, з цим стикається безліч людей. Природно, що поява цих плям не приносить ніякої естетики, а тільки погіршує вигляд, тому варто на них звернути особливу увагу. Ці дефекти з’являються незалежно від віку людини. При появі білих плям не варто намагатися позбавиться від них за допомогою косметичних засобів, таким методом ви тільки замаскуєте їх, але не вилікуєте. Слід шукати причину – першоджерело, що їх порушило.
Білі плями – причини появи на нігтях
Якщо на ваших нігтях всього пару таких цяток, і вони то з’являються, то швидко зникають, тоді причини щоб турбуватися немає. Як правило, це не збалансоване і «сухе» харчування, організм часто позбавляється необхідної кількості вітамінів і таким чином сигналізує людині, попереджає, що потрібно поповнитися корисними вітамінами і мікроелементами.
Якщо старі білі плями не зникають тривалий час, а нові з’являються все частіше, тоді слід розібратися в причині їх масової появи: Найпростіша причина чому зявляються білі плями на руках у жінок – використання різної побутової хімії, наприклад при прибиранні в квартирі, миєте посуд із застосуванням спеціальної рідини та інше. Також це можуть бути і мікротравми, що були отримані в момент манікюру.
Стрес, нервовий зрив – також мають важливий вплив на появи плям, як і інших захворювань.
Недостача в організмі певних вітамінів або мікроелементів. З них можна відзначити такі вітаміни для нігтів: A, E, C, PP, В5 і мікроелементи: залізо, кальцій, магній, йод, фтор, цинк.
Часто з цією проблемою стикаються дівчата після пологів, їм слід підкріпити організм додатковими елементами.
Ще з такою проблемою можуть зіткнутися зовсім маленькі діти. Це все через те, що ще у дитини не зовсім правильно сформувався обмін речовин. При великій кількості їх появи можуть виникнути такі хвороби: грибок нігтів або шкіри; ниркова хронічна недостатність. Тут, як правило, верхня половина нігтя має нормальний рожевий колір, а нижня немає – білий; серцево- судинне захворювання; проблеми з шлунком і кишечником; порушення обміну речовин.
Білі плями – народні методи позбавлення, ванночки для нігтів
Перед тим як лоікувати білі плями народними засобами, упевніться в переносимості організмом всіх інгредієнтів, а також проконсультуйтеся з лікарем. Якщо ви визначилися з причиною появи плям, і вона не пов’язана з глобальною проблемою вашого здоров’я, тоді ці рецепти ванночок для вас:
Білі плями – ванночка з марганцівкою для нігтів
Потрібно у каструльці з гарячою водою розбавити невелику кількість марганцівки і тримати там руки хвилин 7-10. Такі процедури проводити щодня протягом 2-3 тижнів. Після кожної виконаної процедури нігті слід змащувати маслом чайного дерева.
Білі плями – часник для нігтів
На дрібній тертці натріть головку часнику (якщо любите його їсти, тоді дізнайтеся про калорійність часнику) . Розпарте нігті в гарячій воді, швидко витріть їх і намажте пластини протертим часником. Так постарайтеся потримати їх, не змиваючи водою якомога довше. Даний народний метод дозволить не тільки позбутися від плям, але й істотно зміцнити пластини нігтів.
Білі плями на нігтях внаслідок мікротравм
Якщо ви точно впевнені, що білі плями з’явилися в наслідок мікротравм, тоді скористайтесь одним з наступних рецептів: Зробити таку суміш:
1 столова ложка лимонного соку і половина склянки трохи підігрітого будь-якого рослинного масла. В отриманій ванночці тримати пальчики 10-15 хвилин. Після закінчення процедури змийте руки в чистій воді, витріть їх і змастіть пластини нігтів риб’ячим жиром або касторовою олією.
Розмішати у ванночці дві столові ложки морської солі з двома склянками гарячої води. Опустити туди руки на 15 хвилин. Така процедура поліпшить кровообіг в кінцівках, що позитивно впливає на нігті. Потім змийте в проточній воді від солі руки і також як і в першому варіанті змастіть пластини маслом касторовим або риб’ячим жиром.
У кожному з випадків появи білих плям слід перейти на харчування багате вітамінами і мікроелементами, які вказані на початку статті. Також слід поліпшити обмін речовин в організмі завдяки активному способу життя: ранкова фізкультура (біг і / або зарядка), більше ходити на свіжому повітрі і іноді відвідувати спортзал.