Безбарвна хна, як і її «руда подруга», відома в косметології давно. Ще східні красуні – наложниці гаремів могутніх правителів Сходу, які на весь світ славилися своїми розкішними волоссям і бархатистою шкірою, використовували безбарвну хну в косметичних цілях. Ось і сьогодні багато жінок гідно оцінили дивовижні властивості хни, яка здатна зміцнити локони, зробити їх м’якими і шовковистими.
Безбарвну хну, втім, як і кольорову, отримують з лавсона – рослини, що росте в Африці і деяких країнах Азії. Однак, якщо джерелом фарбувальної хни є листя лавсона, то ось безбарвну хну добувають із стебел цієї рослини, які у своєму складі не мають фарбувального пігменту. Зібрані листя лавсона висушуються і перемелюють на порошок без додавання будь-яких інших компонентів. Тому справжня безбарвна хна, яка, незважаючи на свою назву, представлена порошком зеленуватого кольору, вважається 100%-но натуральним продуктом.
Чарівна дія безбарвної хни
Яким б не було волосся, тьмяним, млявим, ослабленим, ламким або січеться, безбарвна хна принесе їм користь.
Безбарвну хну по праву можна назвати універсальним засобом для волосся, адже вона здатна активізувати роботу волосяних цибулин, а, відповідно, і стимулювати ріст волосся, перемогти сильну лупу і замінити салонну процедуру. Так, безбарвна хна володіє дивовижною властивістю згладжувати лусочки волосся і покривати їх невидимою плівкою, захищаючи від агресивного впливу сонця, різких перепадів температур, а також негативної термовпливу фена, бигудів, утюжка або плойки. Тому нині багато перукарів вважають безбарвну хну прекрасною заміною дорогої процедури ламінування волосся, яка має схожий принцип дії.
Але це далеко не єдина перевага безбарвної хни. Проникаючи всередину волосків, хна здатна відновлювати їх структуру, потовщуючи і зміцнюючи їх. Через два місяці правильного і регулярного використання цього засобу волосся стають більш гладкими, м’якими, шовковистими і здобувають доглянутий вигляд.
Доброчинна дія натуральної хни на волосся продиктовано її надзвичайно багатим складом, яка містить:
рутин, що проникає в коріння волосся і зміцнюючи їх зсередини;
фісален, який вважається відмінним засобом для лікування лупи;
цеаксантін, який захищає волосся від передчасного випадання;
каротин, відомий своїми властивостями, що відновлюють;
емодін, що стимулює ріст волосся;
хризофанол, відомий в медицині як протигрибковий і протимікробний засіб.
Секрети використання
Хоча багато жінок все ще відмовляються від безбарвної хни для догляду за своїм волоссям, вважаючи, що використання цього засобу – процедура клопітна, насправді це не так. Використовувати корисну для волосся хну зовсім неважко. Все, що потрібно робити – беззаперечно слідувати інструкції.
Базова інструкція застосування безбарвної хни для волосся така:
Порошок хни розведіть до сметаноподібної консистенції. Для його розведення використовуйте воду або трав’яні відвари, попередньо підігріті до температури 80 градусів. Як правило, на 100 г хни потрібно 300 мл води.
Для догляду за волоссям приготовлену суміш із хни нанесіть на вологе волосся, акуратними рухами втираючи в шкіру голови.
На голову одягніть банну шапочку (як варіант, поліетиленовий пакет) і обмотайте рушником.
Рекомендований час витримування розчину безбарвної хни на волоссі при першому використанні даного засобу не повинно перевищувати 30 хвилин. При наступних застосуваннях його можна збільшити до 1 години і більше. Зверніть увагу, що час витримування безбарвної хни на волоссі безпосередньо залежить від проблеми, яку ви намагаєтеся вирішити. Так, якщо ви намагаєтеся зміцнити свої локони і позбутися від проблеми посічених кінчиків або випадання волосся, тримайте безбарвну хну на волоссі 1,5 години, якщо ж ви бажаєте додати своїм локонам блиску і зробити їх більш м’якими, то витримувати хну на волоссі достатньо протягом півгодини.
По закінченню вказаного часу безбарвну хну змийте з волосся проточною водою. Дуже важливо змивати хну з волосся ретельно, адже залишені її частинки на волоссі можуть сильно пересушити шкіру голови і зрештою звести нанівець весь позитивний ефект.
Безумовно, безбарвна хна сама по собі є надзвичайно ефективним засобом для волосся, проте, якщо додати в розчин хни ефірні масла, то можна підсилити корисну дію хни на волосся. Косметологи стверджують, що ідеально поєднується з хною масло бей, іланг-ілангу і розмарину.
Безбарвна хна надає просто приголомшливу дію на волосся, тому досить часто її включають до складу лікувальних масок для волосся. Як правило, супутніми компонентами безбарвної хни у складі масок є кефір, ефірні і рослинні масла, жовтки яєць, сік лимона і мед, які, як і хна, надають вельми сприятливий вплив на волосся.
Отже, розглянемо кращі рецепти з безбарвною хною:
Універсальний засіб для ослаблених локонів
З безбарвної хни завжди можна приготувати універсальну маску для ослабленого волосся, яка зміцнить їх структуру, допоможе позбутися лупи, а також зробить локони гладкими, шовковистими і блискучими.
Для приготування:
безбарвну хну (150 г);
жовток (2 шт.);
реп’яхове і оливкове масло (по 2 ст.л.);
мед (2 ч.л).
Безбарвну хну залийте гарячою водою. Яєчні жовтки добре збийте і добавте масла. Коли розчин хни трохи охолоне, з’єднайте його з яєчно-масляним розчином, медом, перемішайте і нанесіть на своє волосся.
Маска для сухого волосся
Щоб побороти надмірну сухість волосся, спробуйте приготувати маску для волосся за таким рецептом. Запарьте безбарвну хну водою, додайте до неї касторку (1 ст.л.) і м’якоть авокадо. Приготовану маску нанесіть на своє волосся і залиште на 1 годину. Така маска дивним чином діє на волосся: авокадо зволожує і живить волосся, касторове масло відновлює їх структуру, а безбарвна хна захищає їх і надає їм блиску.
Маска для зміцнення жирного волосся
Щоб позбутися від непривабливої та інтенсивної жирності волосся, а заодно і зміцнити їх структуру, можна приготувати маску з безбарвною хною по наступному рецепту. Насамперед, розведіть безбарвну хну по основному рецепту. Додайте в приготовлений розчин блакитну глину (3 ст.л.) і свіжовичавлений сік одного лимона. Всі компоненти добре перемішайте і залиште на волоссі на 30-35 хвилин.
Поживна маска з травами і безбарвною хною
Коли волосся в силу тих чи інших причин втрачають своє сяйво, стають тьмяними і млявими, може допомогти живильна маска з травами, вітамінами і безбарвною хною.
Щоб приготувати таку поживну маску, в 50 г порошку безбарвної хни додайте 3 ст.л. суміші лікувальних трав (ромашки, кропиви, звіробою), попередньо подрібнених в порошок. Розведіть лікувальну суміш гарячою водою, добавте в неї 1 ч.л. розчину вітаміну Е і нанесіть на волосся. Через годину змийте вітамінну маску з волосся струменем теплої води і висушіть свої локони природним чином.
Кефірна маска для активації росту волосся
Якщо волосся росте повільно або сильно випадає, чудовим рішенням цієї проблеми може стати маска, приготована з таких інгредієнтів, як:
кефір (1/4 склянки);
безбарвна хна (100 г);
вода (300 мл);
масло бей (4-5 крапель).
Порошок безбарвної хни розведіть гарячою водою, трошки остудіть і додайте в приготований розчин кефір і масло бей. Всі компоненти перемішайте і нанесіть на своє волосся. Залиште кефірну маску на волоссі на 40-45 хвилин, після чого ретельно вимийте свої волосся проточною водою з шампунем.
Маска-шампунь з безбарвної хни
І хоча традиційно безбарвну хну використовують у складі масок, застосовувати її можна і в якості шампуню. Щоб приготувати такий шампунь, змішайте безбарвну хну (50 г) і кропиву (25 г). В отриману суміш додайте 3 ч.л. гірчичного порошку і залийте суміш гарячою водою. Нанесіть маску-шампунь на своє волосся, помасажуйте 5-7 хвилин і добре змийте водою.
Якщо використовувати маску-шампунь 2 рази на тиждень, то ваші локони стануть шовковистими, слухняними і блискучими і придбають доглянутий вигляд.
Що ще потрібно знати?
Хоча використання безбарвної хни не вимагає яких-небудь складних дій, принесе воно користь вашим локонам коли будуть дотримані наступні правила.
По-перше, розведений порошок хни для оздоровлення волосся потрібно користуватися тільки в свіжеприготованому вигляді. В іншому випадку він не принесе волоссю абсолютно ніякого корисного ефекту.
По-друге, безбарвну хну, втім, як і інші натуральні засоби для волосся, можна наносити тільки на добре розчесані, чисті і трошки вологі волосся.
По-третє, для посилення дії масок із хни після нанесення їх на волосся голови рекомендується утеплювати чимось теплим (наприклад, поліетиленовою шапочкою або плівкою і рушником).
По-четверте, при змиванні безбарвної хни зі свого волосся не варто використовувати шампунь, оскільки вона чудово змивається під струменем проточної води.
І нарешті, незважаючи на чарівну силу безбарвної хни, зловживати даними засобом не можна. Як кажуть, все має бути в міру! Практика показує, що використовувати хну для сухого волосся слід не частіше 1 разу на місяць, оскільки занадто часте застосування даного засобу може стати причиною сухості шкіри голови. Якщо ви володарка жирного волосся, то можете користуватися безбарвною хною до трьох разів на місяць. До того ж для досягнення видимого результату застосовувати цей засіб потрібно регулярно, а не від випадку до випадку.
Повірте, якщо ви повною мірою будете дотримуватися всіх перерахованих правил, то зможете по гідності оцінити чарівні властивості цього чудо-порошку, який перетворить ваші мляві й ослаблені волосся в сяючий каскад здорових і неймовірно красивих локонів.
Чи може безбарвна хна нашкодити?
Незважаючи на те, що безбарвна хна для волосся нині вважається абсолютно неаллергенним продуктом і, на відміну від кольорової хни, не змінює ні тону, ні кольору волосся, все ж під час її використання необхідно знати деякі нюанси, щоб не допустити прикрих помилок.
Сьогодні відомо, що безбарвна хна, запобігаючи випадання волосся, закриває їх лусочки. Це не дозволяє хімічним фарбникам проникати всередину волосся і якісно їх фарбувати. У результаті фарбування волосся після лікувальних процедур ви завжди можете отримати непривабливий і абсолютно несподіваний колір, який нерівно ляже на ваші локони.
І хоча безбарвна хна і хімічні барвники – поняття не сумісні, однак цей натуральний засіб не можна використовувати для оздоровлення волосся в період між фарбування.
Традиційно вважається, що безбарвна хна не здатна фарбувати волосся. Однак у її складі присутній такий компонент, як хризофанол, що володіє барвниковою дією, яка стає помітним тільки на світлому волоссі. Тому блондинкам і власницям русявого волосся косметологи не радять використовувати даний засіб для лікування своїх локонів, оскільки волосся можуть придбати жовтувато-зеленуватий відтінок.
Однак багато жінок зі світлим волоссям стверджують, що використання безбарвної хни абсолютно ніяк не вплинуло на забарвлення їх локонів. З цим твердженням згодні і багато фахівців, які запевняють, що безбарвна хна хороша для всіх відтінків волосся (і для брюнеток, і для рудих, і для блондинок). Вони стверджують, що вона не здатна змінювати колір волосся, звичайно, за умови, що ви будете витримувати її на волоссі не більше 2 годин.
Безбарвна хна має багато переваг перед іншими натуральними засобами для волосся: вона зміцнює структуру локонів, робить їх м’якими, блискучими і шовковистими, усуває випадання волосся, а також допомагає побороти лупу. До того ж коштує вона недорого і при правильному застосуванні здатна створити диво з вашими волоссям, повернувши їм силу і здоров’я. Тому не відмовляйтеся від використання такого простого, але дуже ефективного засобу з комори матінки-природи, і тоді ваші локони стануть гарними й здоровими.