Безаміачна фарба (ammonia free) відноситься до розряду окислюючих барвників тривалої дії. Вважається, що вона не така шкідлива для волосся, як звичайна фарба, тому її популярність зростає з кожним роком. Серед професіоналів побутують полярні думки щодо переваг чи недоліків використання безаміачної фарби для волосся. Спробуємо розібратися, наскільки виправдані деякі з них і чи так вже відрізняється безаміачна фарба від свого аміачного аналога.
Принцип дії безаміачної фарби для волосся
Багато безаміачних фарб замість аміаку містять його синтетичну органічну похідну – етаноламін. По суті, це той же аміак, але позбавлений його головного недоліку – різкого запаху. Справа в тому, що молекули аміаку набагато менші молекул етаноламіну, тому підвищується ступінь їх летючості. У цьому і криється причина активного виділення аміачних парів, здатних дратувати дихальні шляхи і слизову оболонку очей.
В цілому ж хімічна реакція, яка відбувається внаслідок окислення аміаку, нічим не відрізняється від хімічних процесів, які відбуваються в безаміачному складі. І ступінь пошкодження волосся буде залежати виключно від рН барвника.
Безаміачна фарба для волосся: переваги та недоліки
Найбільший плюс безаміачної фарби – гіпоалергенність. Відсутність неприємного запаху і сильного печіння робить її ідеальним варіантом для алергіків і жінок з високою чутливістю шкіри голови. Крім того, багато відомих брендів, позиціонуючи свою продукцію як нешкідливу, додають до складу безаміачних барвників вітамінні комплекси і натуральні рослинні екстракти, які відновлюють волосся зсередини і надають їм здоровий вигляд.
Серед головних недоліків таких барвників – більш бідна порівняно з аміачними аналогами палітра. Незважаючи на постійну роботу над новими відтінками, колірний ряд аміачної фарби того ж бренду все одно залишається більш великим.
До того ж далеко не всі безаміачні фарби для волосся справляються з камуфлюванням сивини. І це їх величезний мінус, оскільки більше половини жінок звертаються до перукаря-колориста тільки після появи першого сивого волосся. Погане зафарбовування пов’язано з особливостями впливу безаміачних барвників, які не проникають углиб кортекса, а обволікає натуральний пігмент волосся. Тому, колір після беаміачного фарбування швидко вимивається. Не підійде фарба ammonia free і пекучим брюнеткам, що мріють стати платиновими блондинками, так діапазон її освітлення всього 2-3 тони.
Особливості фарбування безаміачною фарбою вдома
Послідовність роботи з безаміачною фарбою для волосся трохи відрізняється від процедури фарбування звичайним барвником. Якщо у випадку з аміачними фарбами попереднє миття голови необов’язково, то беаміачна фарба на брудному волоссі працювати не буде. Тому його краще наносити на свіже сухе або вимите вологе локони.
Етапи фарбування:
Перед фарбуванням слід вимити голову звичайним або глибокоочищуючим шампунем. Потім нанести захисний засіб (сироватку, бальзам) на локони по всій довжині. Краще використовувати всі засоби з однієї серії і одного виробника.
Потім необхідно змішати барвник і окислювач згідно інструкції виробника. Обов’язково робіть це в рукавичках.
Нанесіть фарбу звичним способом на вологе або сухе волосся.
Час витримки забарвлюючого складу зазвичай зазначено на упаковці і рідко перевищує 40-45 хвилин.
За допомогою теплої води (не більше 37ºС) і шампуню з кислим рН видаліть фарбувальний склад, після чого нанесіть бальзам для фарбованого волосся.
Обов’язково використовуйте шампунь з низьким рН, так як він зупиняє уповільнені окислювальні процеси всередині волосся, що дозволить уникнути порушення їх структури надалі.
Висушіть волосся феном, зробіть укладку і насолоджуйтеся красивим і здоровим волоссям!