Ефектна брюнетка чи ніжна блондинка? Ця дилема перестала існувати для нас в епоху розвитку б’юті-індустрії. Зараз ми можемо без праці і шкоди для здоров’я змінювати свій колір волосся по кілька разів на рік. Але все ж, існують стандарти і канони, яких варто дотримуватися, наважуючись радикально змінити імідж.
Кому йде чорний волосся?
В першу чергу, володарями цього відтінку є його носії – дівчата азіатської та латиноамериканської зовнішності. Чорна шевелюра здатна відтінити і ще більш підкреслити їх екзотичну природу.
Як не дивно, даний відтінок волосся може підійти і європейкам. Особливо важлива тут гра на контрастах: ідеально біла шкіра і глибокі світлі очі гідно завершать знову придбаний аристократичний імідж.
Як приклад можна поглянути на Діту фон Тіз – ось вже хто знає толк в тонкому підборі стилю!
Однак існують жінки певних типажів, яким просто протипоказано фарбувати волосся басмою або її хімічним аналогом. Чорне волосся легко можуть «здешевити» зовнішній вигляд, зробити його неохайним і зайво зухвалим.
Цей фактор важливо врахувати, звертаючись до фарбування власних локонів в смоляні відтінки. Врахуйте – вивести їх досить складно, принаймні, без шкоди для стану здоров’я волосся. Та й освітлити отриманий тон буде можливо нескоро.
Показання та протипоказання до чорного кольору волосся
Чорний колір волосся – козир темпераментних, пристрасних, сексапільних осіб. Однак не тільки риси характеру вказують на те, який колір шевелюри вам ідеально підходить. Наважуючись звернутися до тонування пасом в смоляні відтінки, важливо розуміти, що далеко не кожна жінка буде виглядати з ними виграшно. Деяким вони і зовсім протипоказані.
Отже, давайте розберемося, кому точно підійде даний відтінок шевелюри:
Власницям смаглявої від природи шкіри;
Дівчатам і жінкам з молочно-білим відтінком шкіри (особливо екстравагантно буде виглядати синяво-чорний відтінок);
Жінкам з блакитними, зеленими, «чайними» очима.
Особливо чорне волосся підходить так званим «білосніжкам» – жінкам з білою шкірою і світлими очима, які віддають перевагу темному або помірно яскравому одягу класичного крою.
Топ-стилісти всього світу рекомендують утримуватися від тонування в темні відтінки тим, хто володіє сірими очима і русявим волоссям. Хоча, всупереч їхнім думкам, деякі жінки такого типажу цілком задоволені радикальною зміною іміджу.
Серед них переважають жінки кольоротипу «літо» і «весна» – Лів Тайлер, Емілі ді Донато, Вів’єн Лі, Ізабель Аджані.
Чорний відтінок локонів строго протипоказаний карооким шатенкам і блондинкам від природи. Він здатний візуально надати їх зовнішньому вигляду втому, неохайність, «дешевизну».
Незважаючи на те, що смоляний відтінок є досить ефектним і елегантним, він здатний зробити обличчя худим, змарнілим і виснаженим. Крім того, він не рекомендується жінкам з проблемною шкірою, тому що здатний підкреслювати запалення, вугровий висип і цятки, постакне.
Не слід звертатися до нього і тим, хто перебуває у вічній боротьбі з веснянками і пігментними плямами. Якщо ви відзначаєте у себе ознаки старіння, фарбування також краще відкласти.
Чорний тон шевелюри здатний підвищувати контрастність сприйняття шкіри, підкреслюючи навіть найдрібніші зморшки і недосконалості. Крім того, настільки радикальна зміна іміджу обов’язково «допоможе» вам підкреслити сивину, і ви будете змушені постійно звертатися до підфарбовування коренів. Зате чорний відтінок стане для вас кращим рішенням, якщо ви не відрізняєтеся об’ємністю і природною густотою волосся: він візуально «збільшить» кількість волосся на вашій голові.
Натуральний догляд та фарбування волосся за допомогою басми
Басма є порошком з екзотичної рослини індігофери. Її використовували жителі древнього Єгипту та Індії, а потім до них підключилися греки і римляни.
Басму вже тоді використовували в косметичних цілях. Басма для волосся забезпечує не тільки чорний колір, але й більш благородні відтінки – каштан, гіркий шоколад, еспресо.
Все залежить від техніки нанесення і часу витримування пігменту на локонах.
Крім своїх фарбувальних властивостей, басма забезпечує:
Бездоганну структуру волосся від коренів до самих кінчиків;
Активацію процесу росту;
Інтенсивне зміцнення волосяних фолікул;
Додання шевелюрі соковитого відтінку і природної шовковистості;
Поліпшення стану шкіри голови: лікування від сухої і жирної себореї, запалень, лупи.
Деякі рекомендації щодо вибору та використання порошку басми:
Обов’язково звертайте увагу на термін придатності продукту. Якщо ви станете використовувати прострочений порошок, він може істотно зашкодити структурі вашого волосся і висушити шкіру голови. Крім того, відтінок, досягнутий з його застосуванням, може виявитися надзвичайно далеким від бажаного;
Якщо ви робили хімічну завивку або випрямлення (так звану «зворотну хімію»), утримайтеся від використання натурального барвника. Басму не можна застосовувати на волоссі, пошкодженому хімією;
Фарбування чистою басмою може спровокувати появу на ваших локонах специфічного зеленуватого відтінку. Щоб уникнути даного дефекту, змішайте басму з хною. Хна – родичка басми і настільки ж натуральний і корисний косметичний продукт. Вона додасть досконалості в ваш остаточний відтінок.
Для отримання чорного кольору з легким кавовим відтінком, використовуйте 2 порошки басми на 1 порошок хни.
Як правильно фарбувати волосся басмою в чорний колір?
Суміш з порошків хни і басми помістіть в посуд (переважно дерев’яну або пластикову, але ні в якому разі не залізну);
Залийте вміст посуду окропом (вода повинна досягати не менше 90 градусів за Цельсієм);
Лийте воду поступово, доводячи суміш до консистенції щільної густої сметани;
Нанесіть склад на голову, поки він зберігає свої термічні властивості. Щоб встигнути зробити це, радимо вам заздалегідь розділити все волосся на пасмі і «озброїтися» пензлем для фарбування;
Перед процедурою тонування рекомендовано змастити лоб і вуха жирним кремом або вазеліном, щоб уникнути вбирання пігменту в пори шкіри;
Почніть фарбувати волосся від коренів, плавно переходячи до кінчиків. Бажано у напрямку від верхівки до чола;
На завершення процедури, надягніть на голову целофановий пакет або спеціальну шапочку для фарбування;
Витримайте суміш на локонах протягом 1,5-2 годин, залежно від інтенсивності бажаного відтінку. Змийте теплою водою.