У сфері косметології тільки починається поширення і зростання популярності продуктів для догляду за шкірою обличчя на основі бамбука. Зовсім небагато салоныв краси пропонують таку послугу, як бамбуковий пілінг. Ця процедура має на увазі вплив на клітини епідермісу екстрактом або пудрою бамбука, в яких міститься велика кількість кремнієвої кислоти. Маніпуляція настільки проста, що може проводитися в домашніх умовах.
Склад бамбука і його значення в косметології
У структурі бамбука можна виділити три складових, які впливають на стан епідермісу:
Кора бамбука. В першу чергу, це основне джерело кремнієвої кислоти. Дана речовина відповідає за еластичність і пружність епідермісу, зміцнення стінок судин, уповільнення дегенеративних змін у тканинах. Кремнієва кислота знімає запалення, сприяє загоєнню ран. До складу кори бамбука входить велика кількість кремнію. Цей хімічний елемент відповідає за підтримання оптимального рівня вологи в клітинах і з роками він виробляється все в меншій кількості, швидко виводиться з організму. Бамбуковий пілінг здатний забезпечити тканини кремнієм природного походження, простимулювати його подальше вироблення, що запобіжить пересиханню клітин через нездатність утримувати вологу. В меншій кількості до складу бамбукової кори входять антиоксиданти, мінерали, антибактеріальні компоненти, флавони, поліоза. З кори роблять бамбукову пудру (порошок), яка може бути використана як самостійний продукт, або компонент для створення очищає бази.
Бамбуковий сік. Містить мінеральні солі, ефірні масла, природні жири. Серед основних функцій компонента: підвищення еластичності судин, поліпшення кровотоку і клітинного метаболізму, зменшення проникності капілярів. Бамбуковий сік часто вводиться до складу косметичних засобів для додавання складам протинабрякових і тонізуючих властивостей. Надає цей компонент і омолоджуючий ефект. Під його впливом починають активно вироблятися речовини, що відновлюють еластичність колагенових і еластанових волокон, повертаючи шкірі молодість і красу.
Екстракт бамбука. Живить і зволожує епідерміс, нормалізує кислотно-лужний баланс поверхні обличчя. Захищає клітини від згубного впливу ультрафіолету і більшості зовнішніх негативних факторів.
У чистому вигляді, для створення скрабів, масок або основи для пілінгу найчастіше застосовують пудру і екстракт бамбука. Сік виступає в якості додаткового інгредієнта до вже готових сумішей (наприклад, кремам).
Ефективність бамбукового пілінгу, показання до призначення процедури
Бамбуковий пілінг – різновид поверхневого впливу на шкіру обличчя. Він не викликає неприємних відчуттів під час і після процедури, може проводитися за показаннями, не викликає побічних ефектів і практично не має протипоказань. Але й результат від його впливу буде менш вираженим, ніж при використанні більш агресивних засобів.
Результат бамбукового пілінгу:
зволоження та живлення епідермісу;
нормалізація кислотно-лужного балансу шкіри;
звуження пор, позбавлення поверхні обличчя від жирного блиску, надання шкірі матовості і гладкості;
підвищення еластичності і пружності шкіри, легка корекція овалу обличчя;
стимулювання схуднення обличчя за рахунок нормалізації роботи судин і активного виведення токсинів;
відновлення структури тканин, видалення незначних рубців, швидке загоєння порушень цілісності епідермісу.
Бамбуковий пілінг не допоможе при виражених зморшках, глибоких складках і застарілих шрамах, але він істотно поліпшить стан шкіри.
Серед основних показань до проведення процедури виділяють:
Підвищену жирність епідермісу зі схильністю до закупорки пір, утворення вугрів, сальних пробок, комедонів.
Підвищену сухість епідермісу в результаті прискореного руйнування клітинних мембран.
Необхідність провести якісну чистку поверхні обличчя без залучення агресивних хімічних препаратів.
М’яке шліфування епідермісу, вирівнювання рогового шару, позбавлення від відмерлих клітин, які викликають лущення.
Постачання клітин шкіри поживними і зволожуючими компонентами, мінералами, хімічними елементами, антиоксидантами і природними жирами.
Варіанти проведення бамбукового пілінгу
На жаль, досить складно дістати компоненти для самостійного приготування основи для пілінгу або скрабу з бамбука, натуральний і чистий продукт зустрічається досить рідко, та й ціна на нього значна. Навіть в салонах краси та косметологічних кабінетах зазвичай використовують готові склади. Але якщо вже пощастило дістати унікальні компоненти, то можна приготувати ефективні склади по догляду за епідермісом.
Бамбуковий пілінг для жирної шкіри
Існує дуже простий спосіб очищення, освіження та матування жирної шкіри, який можна застосовувати в міру необхідності. Для проведення процедури необхідно приготувати бамбукову пудру і бамбуковий сік. В крайньому випадку, сік можна замінити біостимулюючою рідиною на основі алое або мінеральною водою без газу. Рідка частина наноситься на шкіру, пальці зволожимо в ній же, занурюємо в порошок і починаємо розтирати складом епідерміс. Ретельно опрацьовуємо зони надмірного скупчення жиру і зморшок. Не забуваємо вмокати пальці в порошок, склад повинен рівномірно покрити обличчя. Залишаємо масу на шкірі на 10 хвилин, змиваємо прохолодною водою. Цей бамбуковий пілінг надає підсушуючу, матуючу і очищаючу дію. При регулярному застосуванні складу ліпідний баланс нормалізується не тільки на поверхні обличчя, але і в товщі шкіри. Сальні залози виробляють менше секрету, канальці прочищаються, діаметр пор зменшується. Для продовження дії такого очищення рекомендується протирати поверхню шкіри бамбуковим соком в ті дні, коли основна маніпуляція не проводиться.
Бамбуковий пілінг для сухої шкіри
Для очищення, живлення і зволоження епідермісу сухого типу необхідно застосовувати бамбуковий екстракт. Він може бути використаний в чистому вигляді або в поєднанні з ефірними і рослинними оліями. Чистим розчином рекомендується регулярно протирати обличчя і залишати склад для повного висихання. Для проведення очищаючої процедури, бамбуковий екстракт змішується в рівних пропорціях з будь-яким рослинним маслом (нерафінованим і не дезодорованим). У масу вводиться п’ять крапель олії чайного дерева, це посприяє розчиненню міжклітинних зв’язків. Можна добавити пару крапель апельсинового масла для підвищення свіжості епідермісу. Всі компоненти перемішуються, маса наноситься на поверхню обличчя тонким рівномірним шаром і залишається на чверть години. Через зазначений час склад змиваємо теплою водою. Для сухої шкіри обличчя бамбуковий пілінг є оптимальним засобом догляду. Він не тільки живить і зволожує тканини, а й стимулює регенеративні процеси, сприяє загоєнню ран, вирівнюванню рельєфу шкіри, розгладженню дрібних зморшок, позбавлення від лущення.
Бамбуковий пілінг для проблемної шкіри
Для приготування складів, які очистять поверхню обличчя і позбавлять шкіру від виражених проблем у вигляді вугрів, сальних пробок і комедонів, необхідно використовувати бамбуковий сік, який змішується з фруктовою кислотою. В якості додаткового інгредієнта може виступати винний або яблучний оцет, кисломолочний продукт або сік цитрусових. Його вибір залежить від вираженості проблем. Для розширених пор краще підійде лимонний або апельсиновий сік, для позбавлення від вугрів і комедонів можна застосувати винний або яблучний оцет, кефір або кисляк допоможуть знезаразити поверхню обличчя і знизити інтенсивність запалень. Основа готується дуже просто – два інгредієнти змішуються в рівних пропорціях. Маса застосовується у вигляді гоммажа або у вигляді компресів. Гоммаж діє м’якше і краще справляється з сальними пробками, комедонами і нерівностями на поверхні обличчя. Компреси забезпечать більш якісне відлущування ороговілих клітин, знімуть запальні процеси, освітлять пігментні плями.
Омолоджуючий пілінг з бамбука для нормальної шкіри
Склад для такого пілінгу можна готувати з порошку, соку або екстракту бамбука. Залежно від особливостей епідермісу і бажаного результату ці компоненти змішуються, по необхідності додаються додаткові інгредієнти. Хороший варіант освіжаючого пілінгу для нормальної шкіри передбачає змішування бамбукового соку, екстракту і трьох крапель апельсинового ефірного масла. Склад можна наносити на шкіру пошарово або змочувати ватні диски, які накладаються на шкіру і витримуються чверть години. Якщо необхідно додаткове очищення епідермісу, то можна добавити в масу бамбуковий порошок. Тоді процедура включає обов’язкове скрабування обличчя. У результаті впливу шкіра очищується, омолоджується, освіжається, її поверхня розгладжується, колір вирівнюється.