Баклажани на зиму рецепти приготування яких дуже різноманітні, є незамінним продуктом в раціоні кожної людини. Щоб заготовки зберігалися довго і були не тільки смачними, а й корисними, необхідно вміти вибирати плоди для консервації і правильно готувати, а також знати, як їх зберігати тривалий час. Консервування баклажанів на зиму поширене, в основному, в східних країнах. Але останнім часом набирає все більшу популярність по всьому світу. Безліч рецептів приготування були запозичені у грузин, які по-особливому ставляться до цього незвичайного овоча завдяки його гіркоті і гостроті.
Баклажани на зиму рецепти і їх користь для організму
Всім відомо, що більшість свіжих продуктів, таких як овочі або фрукти, несуть в собі величезну користь для людського організму. Вони містять весь набір вітамінів, мінералів, мікроелементів і амінокислот, необхідних для здорового функціонування кожної клітини нашого тіла.
Незамінним продуктом харчування є і баклажани. Але як зберегти їх свіжими якомога довше і приготувати так, щоб вони не втратили свої властивості? Для цього слід знати, як правильно робити заготовки на зиму з баклажанчиків, щоб отримати від них максимум користі.
Баклажани на зиму рецепти консервації і їх користь
Синенькі є унікальним продуктом, який ідеально поєднується з рибними та м’ясними стравами, іншими овочами і горіхами. Період їх дозрівання наступає в кінці літа, саме в цей час традиційно готують смажені баклажанчики з часничком.
Як відомо, синенькі є дієтичним продуктом, їх енергетична цінність не перевищує 30 калорій. Але вони мають свої особливості: під час смаження шматочки як губка вбирають велику кількість соняшникової олії, що робить готову страву дуже жирною. Щоб зберегти малу калорійність, необхідно знати основні правила приготування синенькі і деякі секрети.
Коли сезон збору врожаю закінчується, починається період домашніх заготовок на зиму. Всім відомо, що термальна обробка і наявність великої кількості консервантів – вбивають велику частину вітамінчиків і корисних речовин в складі продукту.
Синенькі в приготованому вигляді корисні багатьом. Найперше – це калорійність страви. Консервовані синенькі містять в собі лише 50 ккал на 100 г продукту. Таким чином, навіть у вигляді заготовок, синенькі є дієтичною стравою і не загрожують зайвими кілограмами навіть при надмірному вживанні.
Безсумнівно, мариновані баклажани на зиму втрачають частину корисних речовин, але деякі з них залишаються навіть після термальної обробки і при наявності консервантів, а саме:
Вітамін А, РР, Е і групи В;
Мінеральні солі міді, цинку, заліза, фосфору, калію, кальцію;
Мікроелемент пектин, бета-каротин.
Простий салат з баклажанчиків на зиму є дійсно смачною стравою і чудовою закускою, крім того, він значно покращує стан здоров’я:
Сприяє зниженню ваги і входить до складу багатьох дієт, рекомендованих лікарями-фахівцями;
Пектин, що входить до складу синіх, благотворно впливає на стан кровоносних судин і перешкоджає засвоєнню холестерину;
Велика кількість кальцію зміцнює кісткову тканину;
Мінеральні солі сприяють поліпшенню стану шкіри, волосся і нігтів. Цю страву рекомендують вживати людям похилого віку, оскільки вона є хорошою профілактикою таких захворювань, як атеросклероз, остеохондроз і остеопороз.
Єдиний мінус – велика кількість клітковини (особливо в ікрі). Така їжа є важкою для шлунка і при переїданні може виникати здуття живота. Також значно посилюється перистальтика кишечника, що може викликати напад діареї. Але якщо ви страждаєте закрепами, то ця страва вам буде тільки на користь.
Баклажани на зиму рецепти. Як зберегти баклажани свіжими на зиму
Перш ніж починати підготовку до консервації, необхідно правильно вибирати хороші і якісні синенькі. А щоб повністю убезпечити від неякісних продуктів, краще вирощувати їх самостійно. Якщо у вас є дачна ділянка, то це не буде складно.
Баклажани на зиму рецепти. Зберігання синеньких
При правильному і регулярному догляді за рослиною, можна отримати хороший і якісний урожай без пестицидів. Щоб уникнути псування продуктів, їх, найчастіше, консервують. Але як зберегти свіжі плоди для використання їх навіть взимку? Якщо у вас є льох, то деякий час можна тримати овоч в поліетиленових пакетах або дерев’яних ящиках з папером. Але найефективніший спосіб – це заморожування.
Замороження
В процесі консервування продукти втрачають майже половину вітамінчиків і корисних речовин, в той час як при заморожуванні вони зберігаються майже на 80%. Процедура досить проста:
Плоди необхідно вимити і нарізати кружальцями, потім посипати сіллю і залишити на півгодинки (для позбавлення від гіркоти);
Потім шматочки занурюють в киплячу водичку на пару хвилинок і відразу охолоджують в холодній;
Після цього необхідно підсушити кружечки на рушничку і викласти в широкий дрібий посуд;
Далі помістити в морозилку на 4 годинки і скласти в поліетиленовий пакет. У такому вигляді продукт може зберігатися в морозильній камері до півроку.
Перед приготуванням рекомендують швидке розморожування в мікрохвильовій печі. А найкраще починати готувати синенькі замороженими, тоді вони не будуть розпадатися.
Дивно, але деякі спритні господині використовують заморозку для вже засмажених овочів. Це дозволяє заощадити місце на полицях для консервації і заготовити своєрідний напівфабрикат.
Баклажани на зиму рецепти
Баклажани на зиму рецепти приготування яких практично завжди включають в себе часничок, є досить гострою стравою. Також часто використовують гіркий перець і інші пікантні спеції. Найпопулярнішими стравами з синеньких є салати, закуски і ікра. Для їх приготування використовують різноманітні овочі, які прекрасно поєднуються з основним інгредієнтом. Баклажани на зиму рецепти швидко і смачно
Баклажани на зиму рецепти приготування
Якщо вибирати швидкий рецепт баклажанчиків на зиму, то найпопулярніший з них – це «Вогник». Свою назву страва отримала з двох причин: перша – це гострота смаку, яка досягається за рахунок перцю чилі, а друга – яскравий і насичений колір від меленого болгарського перцю. Готування займе не більше двох годин, аромат буде вишуканим, а смак вийде дуже оригінальним.
Рецепт приготування страви “Вогник “з баклажанчиків на зиму
Інгредієнти для приготування:
Баклажани (синенькі)- 1 кг,
Для приправи:
2-3 солодких перчинки,
2 гіркі перчинки (середнього розміру),
2 головки часничку,
100 гр, оцту,
Сіль – за смаком,
Рослинна олія.
Рецепт приготування салату «Вогник» на зиму:
Баклажани добре вимити, зрізаємо носики і хвостики. Шкірку краще не знімати, що б в подальшому страва зберегла колишній природний вигляд. Нарізаємо синенькі, якщо овоч великий то кільцями товщиною не менше 5 мм, якщо дрібніший, тоді пластинками.
Баклажани в будь-якому приготованому вигляді мають специфічний властивий їм присмак і якусь гірчинку. Для того щоб позбутися від гіркоти, заливаємо пластинки солоною водичкою і відставляємо на 1 годинку. Щоб вони не спливали і повністю були занурені в водичку, можна зверху покласти тарілку трохи меншого діаметру, ніж ємність і поставити гніт.
Відкидаємо баклажани на друшляк, щоб стекла зайва рідина, обсушуємо в рушничку і обсмажуємо до золотистої скоринки у великій кількості розпеченої олії. Найкраще відставити баклажани в холодильник на ніч, але якщо немає такої можливості від охолодження можна відмовитися.
Приготуємо приправу. Для цього буде потрібно червоний, м’ясистий добре дозрілий перчик, часничок, а також для заправки вам буде потрібний гострий перчик, завдяки якому і відкриється основний секрет назви цієї страви.А тепер можна поєднати всі ці моменти і заготовити на зиму прекрасну закуску , яка приємно здивує ваших домочадців.
Перці і часник перекручуємо на м’ясорубці, добвіляємо сіль за смаком і сто грам оцту. Добре перемішуємо приправу.
Кожен шматочок обмокуємо гарненько в приправу.
Складаємо баклажанчики в чисті банки шарами, зверху наливаємо залишену приправу і відставити на 20-30 хвилинок, настоювати і просочитися овочам.
Тим часом злегка підігріваємо водичку в каструлі і за допомогою спеціальних щипців опускаємо банки в водичку. Стерилізуємо закуску протягом 10 хвилинок – пів літрову банку.
Закатуємо щільно і утеплюємо до повного охолодження.
В баночці вогник з баклажан на зиму виглядає дивовижно, завдяки рівно покладеним шарам з обсмажених часточок баклажанів, а на святковому столі «Вогник» завжди займає почесне місце! Салат вогник на зиму виходить досить гострий на дану кількість компонентів. Шкірка стане м’якою, волокниста м’якоть випустить сік. За бажанням і смаком, гостроту можна відрегулювати самостійно!
Також можна приготувати всіма улюблені смажені синенькі і законсервувати їх, що не займе багато часу і сил. Скориставшись таким способом приготування, вам залишиться тільки розігріти страву, відкривши консервацію і його можна відразу застосовувати в їжу.
Один з найшвидших способів заготовки баклажан – приготування ікри. За методом приготування і зовнішнім виглядом страва схожа на кабачкову, однак смак їх навряд чи можна порівняти. У грузинському репертуарі, тобто в своєму початковому вигляді, така ікра готувалася з неочищених і не вимочені в солі баклажан. Овочі просто перетиралися товкучкою і засипалися гострими спеціями, природна гіркота залишалася і надавала страві особливу пікантність. Для наших шлунків і смакових переваг цей рецепт дуже важкий.
Ікра з баклажанів на зиму “Пальчики оближеш”
Те, що у нас називають “домашня баклажанна ікра”, має безліч варіацій по всьому світу. Наприклад, в Грузії таку страву називають аджапсандал, у молдаван – салат з синіх, у євреїв – присмак, на сході – мутабаль. Безумовно, не всі господині знайомі з усіма тонкощами заморської кулінарії, але освоїти ікру з баклажанчиків на зиму “пальчики оближеш” за рецептом зможе кожна охоча.
Інгредієнти для заготовки домашньої ікри
баклажани середніх розмірів – 5 шт.
перці болгарські – 2 шт.
томати щільні – 2 шт.
цибулька ріпчаста велика – 1 шт.
зелень базиліка – 1 пучок
часничок очищений – 4 зубки
соняшникова олія – 2 ложечки столові
сіль і перчик – за смаком
Всі інгредієнти, зазначені в рецепті домашньої ікри, підготуйте в потрібній кількості. Переконайтеся в якості і свіжості овочів.
Стиглі пружні баклажани обріжте від плодоніжок і видаліть шкірку. Наріжте плоди великими кубиками 2х2 см. Шкірку можна залишити, але в такому випадку овочі доведеться вимочити в підсоленій водичці протягом 15 хвилинок.
Цибулю очистіть від лушпиння і наріжте дрібними шматочками. Часничок і зелень сполосніть, подрібніть, змішайте з цибулею. Обсмажуйте масу на рослинному маслі 3-5 хвилинок.
Помідори за можливості очистіть від верхньої шкірочки і наріжте маленькими шматочками. Таким же чином нарубати болгарський перчик. Викладіть овочі в лушпиння масу і продовжуйте варіння на помірному вогні.
У киплячу суміш опустіть вимочені баклажани, спеції і рослинну олію, ретельно все перемішайте. Накрийте заготовку кришечкою і тушкуйте ще 20 хвилинок.
Гарячу масу розподіліть по стерильним пів-літрових ємностях. Вакуумно закупорьте банки кришечками і поставте охолоджуватися. Домашня ікра з баклажанів готова!
Класична ікра з баклажанчиків на зиму без стерилізації
Приготуйте в домашніх умовах класичну ікру з баклажанчиків без стерилізації на зиму – доповніть колекцію консервації корисним екземпляром.
Інгредієнти для заготовки класичної ікри з баклажанчиків без стерилізації
баклажани молоді – 3 кг
часничок – 3 головки
цибуля середніх розмірів – 1 кг
зелена петрушка – 300 г
рослинна олія – 100 мл
сік половинки лимончика
цукровий пісок – 2 ложечки столових
сіль і перчик – за смаком
Помиті баклажани розрізати вздовж на 2 частини і запечіть в духовці до м’якого стану. М’якоть вийміть з шкірки і порубайте на обробній дошці гострим ножем.
Цибулю очистіть від зайвого лушпиння і дрібно наріжте, таким же чином нарубайте зелень і часничок. Змішайте всі подрібнені компоненти з рослинною олією, соком лимончика і спеціями.
Отриману масу тушкуйте на середньому вогні під кришечкою не менше 20 хвилинок. Якщо баклажани були не надто соковиті, можна збільшити кількість олії до 150 мл.
Розкладіть гарячу ікру в заздалегідь простерилізовані банки і закрийте термокришечками. Після повного охолодження переставте домашню заготовку в холодильник до зими.
Незвичайна ікра з баклажанів на зиму без смаження
Незвичайну ікру з баклажанів за наступним рецептом без смаження можна їсти відразу ж після приготування, але краще все-таки зберегти її до зими. Через місяць-другий після закінчення врожайного сезону смак свіжих овочів встигне загубитися в пам’яті, і чудова консервована заготівля видасться справжнім кулінарним шедевром. До того ж, незвичайна ікра з баклажанчиків буде довго зберігатися навіть в умовах міста, не втрачаючи при цьому чудових смакових якостей.
Інгредієнти для простої заготовки незвичайної ікри з баклажанів без смаження
баклажани яскраво-фіолетові – 1,5 кг
цибулька ріпчаста – 400 г
часничок очищений – 1,5 головки
перець болгарський твердий – 600 г
лимонний сік натуральний – 2 ложечки столових
зелень базиліка – 1 пучок
олія рафінована – 50 мл
сіль – 1 ложечка столова
цукор – 1 ложечка столова
перчик мелений – 1 ложечка столова
Стиглі баклажани, відібрані для заготівлі ікри на зиму, ретельно промийте і очистіть від шкірочки. Наріжте плоди тонкою довгою соломкою, щедро посоліть і залиште під пресом на 1-2 годинки.
Болгарський перчик і цибулю почистіть, дрібно наріжте, зелень і часничок нарубайте широким ножем. Обсмажте інгредієнти на сильному вогні 3-5 хвилиночок.
Оброблені баклажани промийте під проточною водичкою, щоб пішла зайва сіль і характерна гіркота. У глибокій мисці змішайте всі компоненти, включаючи олію, що залишилася і спеції.
Розкладіть по домашню ікру і чистим банкам стерилізуйте в окропі заготовку 30-40 хвилиночок. Закатайте закуску з кабачків на зиму під металеві кришечки. Зберігайте в темному прохолодному приміщенні.
Як приготувати ікру з баклажанів: відео-рецепт
Заготівля консервації з баклажанів в домашніх умовах не всім господиням здасться простою. Часом нелегко усунути специфічну гіркоту, акуратно видалити шкірочку, обробити плоди до підходящої м’якої консистенції або підібрати ідеальну комбінацію компонентів. Відео-рецепт приготування ігри з баклажанчиків – справжня знахідка для молодих недосвідчених кулінарів. Дивіться і вчіться!
Як приготувати домашню ікру з баклажанів на зиму:
Ікра з баклажанів і помідорів по-українськи, смачний рецепт
Інгредієнти для заготівлі ікри з баклажанчиків по-українськи для зими
баклажани середніх розмірів – 5 кг
помідорчики – 2 кг
морквина – 500 г
цибулька ріпчаста – 350 г
корінці петрушки або селери – 180 г
зелень – 30 г
сіль кухонна – 75 г
олія рафінована – 600 мл
цукровий пісок – 40 г
Баклажани помийте, наріжте кружальцями і обсмажте на олії.
Цибульку і моркву очистіть, дрібно нарубайте і пасеруйте на середньому вогні 3-5 хвилинок.
Помідори для додавання в ікру помийте і переріджте на 4 частини.
Зелень і корінці подрібніть, змішайте з овочами і пропустіть через м’ясорубку.
Однорідну масу закип’ятіть з олією і спеціями, проваріть 5 хвилинок.
Розподіліть ікру по банкам і стерилізуйте в ємності з окропчиком 40-60 хвилинок. По закінченню часу узакатайте заготовку закаточним ключем і поставте на плоску поверхню до повного охолодження.
Зберігайте ікру з помідор і баклажанів по-українськи в погребі, темній комірчині, коморі або в холодильнику.
Ікра з баклажанів на зиму – універсальна страва. Її можна їсти по різному: поклавши на скибочку хліба, подавши з відвареною картоплею, змішавши з макаронними виробами, додавши в овочеве рагу. Але ще більше способів заготовки баклажанної ікри в домашніх умовах – з помідорами і з морквою, без смаження і без стерилізації, за класичною рецептурою і по-українськи. Який рецепт краще за інших можна визначити тільки лише методом проб і помилок.
Баклажани на зиму рецепти. Закуска з баклажанів рецепти на зиму
Баклажани на зиму рецепти найпопулярніші приготування – це салати або ж закуски. У них найчастіше використовують такі продукти як морква, ріпчаста цибуля, солодкий і гострий перець, томати, зелень. Самі ж синенькі готують будь-яким із способів: смажать, варять, маринують, солять і вимочують, а потім – їдять або консервують на зиму.
Кожен рецепт поєднує в собі набір пряних спецій і овочів, які створюють справжній кулінарний шедевр. Оцет використовують не тільки для консервації, а й в готуванні страв для більшої гостроти і пікантності.
Баклажани зі смаком грибів: особливий рецепт
Одним з найдивовижніших рецептів приготування баклажан має назву «Зі смаком грибів». Такий дивний присмак отримує овоч під час обсмажування на сковороді в збитому яйці, з промаринуватися в оцті цибулькою. Звичайно ж, грибний аромат не з’явиться при приготуванні баклажан, тому необхідно додати приправи. Цим рецептом можна по-справжньому здивувати гостей, а також замінити гриби в приготуванні складного страви.
Мариновані баклажани зі смаком грибочків, по цьому рецепту виходять точно, як мариновані грибочки, їх практично неможливо відрізнити. Аромат і смак грибів, насиченість і пікантність. Мариновані баклажани як грибочки виходять в міру гостренькі. Відкриваючи взимку баночку з цими баклажанами, їх можна дійсно переплутати з грибами.
інгредієнти:
Баклажани – 5 кілограм;
Водичка – 5 літрів;
Сіль – 1 скляночка;
Оцет – 0,5 літра;
Парасольку укропу;
Листя смородини – 5 штук;
Прчик гіркий червоний – 1 стручок;
Часничок – 2 головки.
Баклажанчики нарізати кубиками, засипати їх сіллю на 5-10 хвилинок, поки пустять сік. Потім добре промити їх водичкою, трохи віджимаючи руками.
Перчик очистити від насіння, часничок очистити і перекрутити разом з перцем на м’ясорубці.
Баклажани, нарізані кубиками, завантажити в киплячу водичку на 4-5 хвилинок, періодично помішуючи. Далі відкинути на друшляк і дати водичці стекти.
У великій ємності розігріти олію і викласти туди відварені баклажани. Обсмажувати 4-5 хвилинок, викласти туди перекручений перчик з часничком, і в кінці смаження влити оцет.
У підготовлені стерилізовані банки на дно укласти листя смородини і кріп, викласти гарячі баклажани з олією і відразу закупорити. Банки в перевернутому вигляді укутати в ковдру до повного охолодження.
Головне не переварювати баклажани, щоб вони не вийшли м’якими.
Мариновані баклажани як грибочки – відмінна страва для будь-якого застілля, але звичайно і для повсякденного обіду або вечері, вони просто чудові.
Салати з баклажан на зиму відео
Баклажани на зиму рецепти. Заготовки з баклажанів золоті рецепти
Досвід заготовки синеньких в більшій частині належить грузинам, справжнім поціновувачам цього продукту. Золоті рецепти приготування запозичені саме у них. Найпопулярніший – це консервовані з квасолею. Така закуска стане справжньою окрасою столу і сподобається найвибагливішим гостям.
На зиму баклажани готують навіть з такими незвичайними інгредієнтами як мед, або волоські горіхи. Такі баклажани на зиму рецепти приготування сміливо поєднують в собі солодкі і гострі смаки, створюючи незвичайні кулінарні шедеври.
Салат з баклажанів на зиму не можна обмежити певним набором інгредієнтів, завжди має бути присутня фантазія. Сміливі експерименти дозволять кожній господині створити страву власного авторства на свій смак.
Баклажани на зиму рецепти приготування без стерилізації
Синенькі можна консервувати і без стерилізації. Такий варіант приготування дозволить зберегти більш свіжий смак продуктів. Але відсутність термальної обробки має на увазі короткий термін зберігання таких заготовок.
Баклажани на зиму без стерилізації обсмажені
Рецепт баклажани на зиму без стерилізації – це відмінний спосіб зберегти максимальну користь овочів. А, як відомо, синенькі є одним з найбагатших мінералами продуктів.
Свіжі баклажани містять в собі величезну кількість корисних речовин, які зберігаються навіть в консервованому вигляді. Заготовлені на зиму, синенькі є дуже смачною стравою і джерелом вітамінчиків і мінералів. Правильно вибираючи продукти і дотримуючись правил приготування, процес консервації не принесе клопоту.