Донедавна діагноз «чутлива шкіра» звучав як вирок. Зниження температури на вулиці – ось вам сухість та лущення, придбали новий крем для обличчя – червоні точки вже на вас. Але не варто впадати в журбу і засмучуватися даремно, адже навіть з чутливою шкірою можна домовитися!
Все що їй від вас потрібно – це дбайливе ставлення і правильний догляд. Як тільки ви забезпечите свою шкіру всім необхідним, вона стане ідеальною. Придбає розкішне сяйво, здоровий вигляд і, що найголовніше, гладкість і пружність. Але для цього доведеться потрудитися!
«Стала в позу»: лікбез по видам чутливої шкіри
Косметологи розрізняють Три види чутливої шкіри, кожна з яких має свої особливості:
Суха шкіра – ви нерідко відчуваєте відчуття «стягнутості», вона часто лущиться, а пори на ній ледь помітні. Така шкіра гостро реагує на вітер, пекучі сонячні промені, перепади температур. На ній дуже рано з’являються вікові зміни, які з часом тільки поглиблюються.
Чутлива шкіра – вона часто червоніє, запалюється, лущиться. За браком шкірного жиру миттєво реагує на високі і низькі температури. Після застосування нових засобів майже завжди виникає роздратування.
Надчутлива шкіра – почервоніння, сухість, свербіж і дрібні прищики для вас не новина. Головна проблема такої шкіри – неправильне функціонування епідермісу, яке і призводить до всього перерахованого. Навчитися жити в гармонії зі надчутливою шкірою важко, але можна. Обов’язкова консультація лікаря-косметолога.
Чому у вас проблемна шкіра?
Дерматологи та лікарі-косметологи називають 5 основних причин, які збільшують чутливість шкіри:
Генетична схильність. Хочемо ми цього чи ні, але ймовірність майбутніх проблем зі шкірою вже закладена в наших генах. Але не варто це сприймати як сувору неминучість, протистояти природі реально!
Хронічні захворювання. Проблеми з нирками, хвороби щитовидки, цукровий діабет і багато інших захворювань, на жаль, впливають на стан нашої шкіри.
Неправильний догляд. Здорова шкіра з часом може стати чутливою. Відбувається це в тому випадку, якщо ви використовуєте засоби для душу із знежирюючими властивостями і не користуйтеся кремом або молочком для тіла після прийняття душу.
Тривале перебування в приміщенні. Регулярна робота кондиціонера, низька вологість повітря в приміщенні – все це рано чи пізно відіб’ється на вашій шкірі. Якщо ваша робота пов’язана з зазначеними обставинами, необхідна консультація лікаря-косметолога. Спеціаліст підбере вам оптимальний догляд, який і попередить виникнення проблем зі шкірою.
Часті візити в солярій, сонячні ванни. Сонячні промені, а також штучне освітлення для створення засмаги не тільки дають вашій шкірі красивий бронзовий відтінок, але і збільшують в організмі кількість вільних радикалів. Ігри з останніми погані. Радикали ушкоджують структуру клітин, що призводить до швидкого обезводнення і іншим проблемам ранимої шкіри.
Поради, як доглядати за чутливою шкірою
Щоб зайвий раз не дратувати чутливу шкіру, усунути наявні запальні процеси і попередити появу нових, намагайтеся дотримуватися наступних порад:
Забезпечте шкіру регулярним зволоженням. Зволожуйте шкіру, як мінімум, 2 рази на день і кожного разу, як ви відчуєте стягнутість і сухість. Ідеально це робити за допомогою спеціальних бальзамів для чутливої шкіри. Вся справа в тому, що в них містяться такі корисні компоненти, як віск, вазелін, косметичні масла, кераміди, жирні кислоти, гліцерин, сечовина, молочна і гіалуронова кислота, екстракти витяжок з рослин.
Слідуйте правилу «3-х хвилин». 3 хвилини – це максимальна кількість часу, який може пройти після прийняття ванни і нанесення зволожуючого засобу (крему, бальзаму, молочка) на шкіру обличчя і тіла.
Вибирайте косметику обдумано. На вашому туалетному столику не повинно бути косметики для обличчя і тіла з ароматизаторами, барвниками і консервантами. Вам здається це нереальним? – Готуйте косметику самостійно або довіртеся майстрам ручної роботи. Результат того вартий!
Відмовтеся від пілінгу Інтенсивний пілінг і чутлива шкіра – поняття взаємовиключні.
Дбайте про шкіру зсередини. Чутлива шкіра завжди потребує запасів ліпідів. Лікарі-косметологи рекомендують регулярно приймати таблетки, що містять жирні кислоти і вітамін Е. Альтернативою прийому таблеток може стати щоденний прийом натщесерце 1 ст. л. лляного, соняшникового або рослинного масла.
Якщо, незважаючи на всі докладені зусилля, ваша шкіра не стає менш «примхливою, зверніться до фахівця. Швидше за все, вам знадобиться фармакологічне лікування. Наберіться терпіння, і це воздасться вам сторицею!