Аскариди -червяки, що відносяться до одних з найбільш поширених видів кишкових паразитів. Захворювання, викликане ними, називається аскаридоз і від нього найчастіше страждають діти молодшого віку. Це пов’язано, в першу чергу, з недотриманням найпростіших правил гігієни. Хоча зараження паразитами досить небезпечне і може мати серйозні наслідки, воно цілком піддається лікуванню.
Аскариди у дітей: основні симптоми
Життєвий цикл аскарид специфічний. В організм людини потрапляють яйця паразита, проходячи в кишечник, вони розвиваються там до стану личинки. Личинки настільки мікроскопічні, що, легко проникають в кровоносні судини через слизову. Далі вони потрапляють у всі органи (печінка, серце, легені), у підсумку свого шляху опиняючись з кашлем або мокротою в горлі. Після цього цикл повторюється.
В період міграції аскарид у дітей можуть з’явитися ознаки застуди: сухий кашель, нежить, біль в області грудей, слабкість, загальне нездужання і підвищення температури. Крім того, може з’явитися свербіж шкіри і висип. Дитина погано спить і скрипить зубами уві сні. При здачі крові на аналіз, в ній виявляється підвищена кількість еозинофілів, низький гемоглобін і прискорений ШОЕ.
Надалі аскаридоз може проходити без виражених симптомів, але відзначаються зниження або підвищення апетиту, пронос або запор, неприємні відчуття в животі, головні болі. Іноді аскаридоз супроводжується нудотою і блювотою. Також ознаками аскарид у дітей є зниження імунітету, авітаміноз і різка втрата ваги.
Коли в організмі дитини паразитів дуже багато, виникає кишкова непрохідність. Малюк мучиться сильними болями, його рве, симптоми довго не припиняються. Якщо не буде надана своєчасна допомога, це призведе до перитоніту. Глисти, які оселилися в жовчних протоках, можуть спровокувати жовтяницю, які добралисяя до апендикса – викличуть його запалення, а паразити в блювотних масах можуть викликати задуху.
Аскариди у дітей: діагностика та медикаментозне лікування
У калі дитини аскариди візуально практично не видно, так як вони живуть у верхніх відділах кишечника. Для діагностики паразитів кал досліджують під мікроскопом. У деяких випадках може знадобитися рентген області живота та ендоскопія. При виявленні аскарид дітям призначають антигельмінтні засоби, що знищують більшість паразитів всього за 1 день. Часто застосовуються такі препарати, як медамін, декаріс, комбактрін, тіабендазол, пирантел і вермокс.
Лікарська терапія проводиться в дозуваннях, відповідно до ваги дитини. Необхідно точно розрахувати дозу препарату, щоб не допустити передозування. Коли в організмі велика кількість паразитів, можна збільшити лікування. Після лікування необхідно здати повторний аналіз калу для визначення ефективності терапії. Також лікар може призначити дитині протиалергічні препарати, так як ліки і продукти розпаду черв’яків можуть викликати алергію.
Щоб дитина знову не заразилася аскаридозом, стежте за її гігієною. Привчіть його мити руки після прогулянки, не підносьте до рота брудні іграшки і предмети, не чіпати і не цілувати бездомних тварин. Завжди ретельно мийте овочі, фрукти і ягоди перед тим, як дати їх малюкові.
Аскариди у дітей: народні засоби лікування
Існує кілька дієвих народних засобів, які допоможу вивести аскариди з організму. Але ними не радять користуватися, як основними методами, а тільки як додатковими. Найбільш безпечним народним засобом є насіння гарбуза. Почистіть їх так, щоб тонка шкірка, що покриває насіння, залишилася цілою. З урахуванням віку дітям можна давати від 50 до 150 г на голодний шлунок.
Крім гарбузового насіння малюкам рекомендують цибулеву настоянку. Подрібніть 1 цибулину і залийте її 1 ст. окропу. Залиште засіб на 12 год, після чого давайте дитині цибульний настій протягом 4-х днів.
Аскариди – паразитуючі черви, які найчастіше з’являються у дітей. Вони потрапляють в організм через немиті руки, овочі і фрукти, брудні іграшки, від бездомних тварин. За статистикою, приблизно 80% малюків страждають від аскаридозу. Так як аскарид досить складно діагностувати в домашніх умовах, при перших симптомах обов’язково зверніться до лікаря, і здайте необхідні аналізи.