Home / Діти / Аплікації з осіннього листя. Ідеї для дитячої творчості

Аплікації з осіннього листя. Ідеї для дитячої творчості

Царівна осінь вступала в свої права, а значить прийшла пора майструвати вироби з листочків, квіточок, горішків і жолудів. За допомогою яскравих різнокольорових аркушів найхимерніших форм можна створити по-справжньому натуральну аплікацію для 1-2 класів школи або дитячого садка. Милі і наївні аплікації з осіннього листя  прості для дитячого розуміння і відтворення, а значить процес їх створення подарує малюкам тільки задоволення і ніяких труднощів. Аплікація з листя, зроблена своїми руками по запропонованим майстер-класам, буде завжди нагадувати дитині про його творчі здобутки: таких маленьких і великих одночасно!

Як підготувати матеріали для аплікації з осіннього листя дерев

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti

Листя повинні бути сухими і чистими. Якщо ви будете вирізати фігурки, то вони не повинні кришитися і розсипатися, тому найкраще підійде для цього свіже опале листячко.

Спочатку вирізається фігурка по приготованому раніше макету (шаблону), а потім підсушується в книзі або між листами газети. Так можна зробити будь-які фігури і букви, звірів чи незвичайні візерунки. Така техніка буде сприяти розвитку у дитини терпіння, акуратності, уваги, наполегливості, посидючості та вмінню закінчувати розпочату справу до кінця.

Ідеї аплікації з осіннього листя сухого

Для аплікацій можна використовувати декоративний картон, вантажні шпалери і різні фарби, стрічки, декоративні елементи, насіння рослин і колоски – все, що підкаже фантазія.

Оригінальна техніка з використанням молотка

Для неї знадобиться акварельний папір, серветка і молоток. Листя укладають між папером і серветкою і стукають по них молотком таким чином, щоб на папері залишився фарбувальний пігмент. Виходить ніжна і красива картина.

Вироби з природного матеріалу прості у виготовленні, а затишок і тепло від створеного своїми руками шедевра буде нагадувати про осінні дні і подарує радість дорослим і дітям.

Як зробити аплікації і фігурки із засушених листків

Найпростіше, що може зробити дитина самостійно – аплікацію або колаж з використанням елементів з картону, які вирізаються в якості основи фігурок, а після цього обклеюють листям поверх картону. Їх (картонні фігурки-основи) потрібно робити великими, а самі листочки, гілочки і квіти необхідно зібрати і попередньо обробити.

Проста аплікація з листя на тему “осінь” для дитячого саду своїми руками являє собою не тільки захоплююче заняття для малюків, а й комплекс навчальних і розвиваючих процесів. Роблячи самостійно осінню аплікацію з сухого листя, дітки закріплюють знання квітів і форм, розвивають дрібну моторику, виховують акуратність, вчаться любити природу і емоційно переживати побачене. За таким заняттям чада поповнюють словниковий запас, розширюють почуття композиції і пробують складати цілі картини, використовуючи більш дрібні шаблони. У процесі створення сюжету малюки перевтілюються в справжніх художників і демонструють своє особисте бачення осінніх дерев, золотих лісів, гілочок горобини і яскравих метеликів. Більш того, створення аплікації з осіннього листя  – це ще один спосіб ознайомиться з місцевою флорою, вивчити назви дерев, чагарників, квітів.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-3

Матеріали для майстер-класу по аплікації з осіннього листя для дитячого садка

лист щільного картону сірого або білого кольору

густа фарба чорного кольору

клей ПВА

невеликий контейнер або миска

сухе  осіннє листя різних кольорів і розмірів

Підготуйте всі матеріали, зазначені в переліку майстер-класу. Намагайтеся вибирати листя яскравих кольорів, вони набагато більше сподобаються діткам.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-4

Дайте малюкові глибоку миску, нехай максимально дрібно розкришить сухі листочки. Така зарядка непогано розвиває точки на пальчиках, що відповідають за мовні центри мозку.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-5

Далі на аркуші картону намалюйте чорною густою фарбою якусь подобу деревного стовбура (широкого) з гілками (вузькими). У такому процесі дитині може стане в нагоді допомога дорослого.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-6

На наступному етапі довірте малюкові засипати стовбур і гілки дерева дрібними шматочками листочків.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-7

Якщо фарба встигла засохнути раніше, наведіть основу дерева клеєм ПВА, і лише потім розподіляйте листя.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-8

Дайте аплікації трохи підсохнути. Через 15-20 хвилинок зніміть зайві шматочки листочків з картону. На картині залишиться лише акуратне осіннє дерево з великою кількістю яскравого сухого листя.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-9

Наприклад можна зробити таку аплікацію, як сова. Вирізається шаблон з картону та на нього наклеюється березове або інше сухе листя. Дзьоб, очі, лапки сови роблять з кольорового паперу.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-1 aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-2

Аплікації з осіннього листя в школу 1-2 класів своїми руками

Засушені восени листочки, травинки і квіточки стають відмінним матеріалом для дитячої творчості на цілий рік. Створення химерної аплікації з осіннього  листя  сухого в школу для 1-2 класів не вимагає від малюків особливих знань, художніх навичок або глибоких талантів. І дитина, і мама гарантовано отримають задоволення від самого процесу, навіть не дивлячись на зовнішній вигляд готового виробу. А отримана картинка, листівка або панно стане відмінним подарунком на свято для близької людини або експонатом для шкільної виставки.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-10

Не забувайте, використовуючи природні матеріали, зазначені в майстер-класі по осіннійаплікації, діти розширюють свої знання про природу і вдосконалюють органи сприйняття.

Необхідні матеріали для майстер-класу по аплікації з сухого листя в школу

щільний білий папір або картон

густий клей ПВА

ножиці

акварельні фарби різних кольорів (синій, коричневий, жовтий – обов’язково)

висушені листочки дерев

висушені травинки і квіточки

кольорові олівці

кольоровий або тонований папір

Навіть з першокласниками можна створити чудові картини, що нагадують про посушливе спекотне літо або оксамитовий осінній сезон. Для цього запропонуйте дитині намалювати акварельними фарбами на білому аркуші основу майбутнього сюжету: хмаринки на небі, яскраве сонечко, травичку під ногами, стовбури дерев.

Коли перша частина виробу буде готова, приступайте до формування головних персонажів. Для цього знадобляться висушене листя і квіти, а також густий ПВА.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-11

Нехай дітки поступово приклеюють листочки, створюючи наряди персонажам. Потім нехай домалюють яскравими олівцями потрібні частини тіла: ручки, ніжки, голови.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-12

На завершальному етапі виріжте додаткові квіточки і метелики з яскравого кольорового паперу і дозвольте малюкам приклеїти їх де-небудь на свій розсуд. Тільки так композиція буде повністю завершеною.

Аплікація з сухого листя на тему “осінь” в школу 1-2 класів своїми руками по майстер-класу готова! Дайте зображенню трохи підсохнути і оформіть твір в красиву рамку.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-19

Красиві аплікації з листя – картинки і фото зі школи і дитячого садка

З символічної темою “осінь” можна пов’язати десятки композицій для нескладної аплікації в школу або в дитячий сад. Наприклад, сюжети засинаючої природи, яскраві жовто-бордові букети, смішні тваринки, пташки, комахи, натюрморти з сезонними овочами та фруктами і т.д. Почерпнути ідеї для нових майстер-класів допоможуть наші картинки і фото красивої аплікації з осіннього листя.

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-13  aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-14 aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-15 aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-16

aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-17  aplicaciji-z-osinnhogo-lustja-ideji-dlja-dutjachoi-tvorchosti-18

Аплікація з листя – найпопулярнішийвиріб з натуральних матеріалів в дитячих садах і 1-2 класах школи. З року в рік малюки створюють своїми руками по майстер-класам приголомшливі сюжети на тему “осінь”, а після – гордо підносять подарунки з сухого листя найважливішим людям: мамам, татам, бабусям, друзям, вихователям і вчителям. Дивіться і ви, як зробити осінню аплікацію з листочків зі своїм чадом з покроковим майстер-класом.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *