Останнім часом часто можна побачити на полицях супермаркетів або ж почути по телевізору про, так звані, косметичні засоби з антиоксидантами.
Для того, щоб розібратися, для чого нашій шкірі потрібен антиоксидантний крем, необхідно зрозуміти, що таке оксиданти і навіщо нам потрібно з ними боротися?
Оксиданти -це, так звані, вільні радикали, які атакують наші органи і тканини. Захищають нас від шкідливого впливу цих частинок природні антиоксиданти.
Якщо дослівно перекласти слово «антиоксиданти», то вийде «заперечення кисню». З одного боку, всі ми знаємо, що людина не може прожити без кисню. Виникає якесь протиріччя. Так, це насправді так. Дев’яносто п’ять відсотків кисню, який надходить в наш організм, перетворюється на необхідну для нашої життєдіяльності енергію. Решта п’ять відсотків перетворюються в високоактивні форми кисню, які і є, власне, оксидантами. Вони негативно впливають на біологічні функції органів і тканин.
Намагаючись захиститися, організм починає виробляти ендогенні антиоксиданти.
Ендогенні антиоксиданти:
жіночі статеві гормони,
вітаміни А, Е, С,
коензим Q та ін.
Але не завжди вільні радикали шкідливі для нашого організму. Деякі віруси і бактерії виконують захисну функцію – вони попереджають виникнення онкологічних захворювань.
Але їх дія позитивна лише тоді, коли вони не піддаються стресовим факторам, таким як:
шкідлива екологічна ситуація,
неправильний спосіб життя,
неправильне харчування,
алкоголь,
наркотики і сигарети,
часте перебування під сонцем.
При таких ситуаціях організм не може з ними впоратися, він починає відчувати оксидантний стрес. Наслідки таких ситуацій – різні захворювання. Щоб якось захистити себе, необхідно вживати їжу з антиоксидантами. Крім цього, існують креми, які створюють в якійсь мірі бар’єр на нашій шкірі, перешкоджає проникненню в організм вільних радикалів.
Антиоксиданти поділяються на два види:
антиоксидантний крем природний – вони містяться в фруктах, овочах, ягодах, продуктах тваринного походження і є найбільш корисними для людського організму;
синтетичні – ті речовини, які добавляють в різні продукти для продовження терміну їх придатності, так звані «Е». Такі добавки чинять негативний вплив на наше здоров’я. Крім того, синтетичні антиоксиданти можуть викликати такі наслідки: набряки, алергію, нудоту, блювоту і багато іншого.
Те ж саме стосується і косметичних засобів, у складі яких є антиоксиданти. Антиоксидантний крем, наприклад, може викликати у деяких алергічну реакцію, сухість шкіри, перешкоджати всмоктуванню інших речовин, що входять до складу крему.
Напрошується висновок з вищесказаного: людський організм нормально переносить тільки природні антиоксиданти.
Як правило, більш-менш здорова людина має гладку, пружну шкіру. Отже, у нього правильний антиоксидантний захист.
Безперечно, треба сказати, що антиоксидантний крем, може допомогти в даній проблемі, але тільки лише, якщо його використовувати не тільки наносячи на шкіру, але і беручи продукти-антиоксиданти всередину. Нанесені на шкіру засоби не можуть зупинити процеси руйнування організму через вплив на нього оксидантів.
У наступних косметичних продуктах обов’язково повинні міститися антиоксиданти:
в засобах, що захищають від сонячного випромінювання;
кремах і гелях після гоління;
косметичних засобах, які пом’якшують шкіру після хімічного пілінгу;
в антивікової косметиці.
Як приготувати антиоксидантний крем, щоб він відновлював вологу в шкірі і посилював мікроциркуляцію капілярів, дивіться у відео: