Місвак замість зубної щітки, мильні горіхи взамін прального порошку, косметика з натуральних інгредієнтів. Сьогодні, в період тенденції інтересу до всього натурального, не можна не розповісти про Алуніт – відомий природний антиперспірант, який при найближчому розгляді може стати в нагоді і для інших цілей. Дізнаємося про нього побільше?
Алуніт по-іншому називають квасцовим каменем. Цей прозорий мінерал, який зустрічається в Китаї, Мексиці, США і далекосхідних країнах, використовують для різних потреб. «Кристал свіжості», як його називають, відомий своїми бактерицидними властивостями: якщо змочити його і провести по чистій шкірі, то засіб залишає на ній невидимий захисний шар, що не дає бактеріям активно розмножуватися. Витрачається алуніт дуже повільно – одного кристала вистачає на період до двох років!
Отже, як же саме можна використовувати алуніт?
• Мабуть, найпопулярніше його застосування – в якості дезодоранту-антиперспіранту, причому як для пахв, так і для стоп. Цей натуральний антиперспірант не закупорює пори, дозволяючи шкірі «дихати» (тобто піт виділятися буде, але не буде пахнути), він гіпоалергенний. На відміну від «магазинних» антиперспірантів, алуніт не містить шкідливих хімічних речовин, які накопичуються в організмі (за даними лікарів, саме з використанням серед жінок хімічних засобів проти потовиділення пахв пов’язане зростання в останні десятиліття рівня захворювань на рак грудей). Крім того, алуніт не має власного запаху, А не буде значить перебивати аромат парфуму.
• Після «брудної» роботи (чистили і різали цибулю або часник, рибу та ін.) алуніту можна натирати руки – він вбере в себе неприємні запахи;
• Кристал здатний зупиняти невеликі кровотечі, знімати роздратування: так, ним можна протирати шкіру, схильну до появи прищів, використовувати після гоління (чоловікам для обличчя в тому числі), лікувати заїди на губах, дрібні ранки на руках (наприклад, якщо порізалися, зрізуючи кутикулу), а також герпес. Принцип дії простий: алуніт вбиває бактерії, а також підсушує запалене місце.
• Використовують алуніт і в тому випадку, якщо вкусила комаха і уражену ділянку сильно свербить – кристал знімає свербіння.
Примітно, що зважаючи на свою натуральність, використовувати алуніт можуть навіть алергіки, астматики, вагітні жінки. Його можна застосовувати і для догляду за малюками.
Мінуси кристалу свіжості
Безумовно, навіть самі натуральні і корисні речі мають і свої мінуси. До мінусів алуніту можна віднести наступне:
• Незважаючи на те, що багато фірм-продавців переконують покупців у свіжості 24 години після разового використання алуніту, численні форуми рясніють не такими радісними відгуками. На думку жінок, які регулярно ним користуються, все ж його дії вистачає на меншу кількість годин, ніж «магазинного» засобу. Наносити його потрібно тільки на ідеально чисту шкіру, і бажано розраховувати, щоб 1-2 рази на день була можливість промити «пітні» місця і нанести нову порцію засобу – інакше запах поту буде все ж таки відчуватися.
Деякі при використанні алуніту не відмовляються і від «магазинного» антиперспиранта – влітку, коли потовиділення сильніше, використовують його, а взимку – кристал свіжості. Або використовують алуніт в ті дні, коли точно буде можливість прийняти душ не тільки вранці, але і вдень.
Безумовно, це може завдавати деякі незручності, проте тут вже кожна вирішує для себе – докласти трохи більше зусиль, але зате використовувати «натур.продукт» або «не морочитися», але використовувати «хімічний» антиперспірант.
• До мінусів можна віднести і надзвичайну крихкість алуніту: досить впустити його на підлогу у ванній, як він розколеться на маленькі шматочки. У такому разі не поспішайте їх викидати: можна розкришити їх ще дрібніше і насипати у взуття для свіжості ніг.