Головне в дієті – калорії. Так вважають багато худнучих, які мріють розлучитися із зайвою вагою. Американський дієтолог Леслі Бонч уточнює ці дані, пропонуючи нове бачення перевірених часом «прописних істин» дієтології. Активна їжа – що це таке і в чому її користь для організму?
Як просто ми худнули раніше! Озброївшись програмою підрахунку калорій і заручившись допомогою дієтолога і подруг, можна було гори звернути, легко розлучившись з ненависним жирком. Але так було не у всіх і не завжди.
Причин цьому – безліч: індивідуальні особливості організму, тривалий період ефекту плато, недолік фізичного навантаження або ігнорування такого факту, як активна їжа. І якщо про перших трьох проблемах зниження ваги написано вже чимало багатосторінкових трактатів, то інформація про поняття «активна їжа» тільки починає надходити в маси.
Що таке активна їжа?
Засвоєння їжі – це природний процес, який немислимий без витрати енергії. На перетравлення різних груп продуктів організм витрачає різну кількість калорій. Яка при цьому енергетична цінність їжі ролі не грає.
Активна їжа – це ті страви та продукти, засвоєння яких вимагає від організму підвищених енергетичних затрат. Саме на неї Леслі Бонч – дієтолог з Америки пропонує робити ставку, складаючи дієтичне меню. Чим більше активних інгредієнтів у вашому раціоні, тим більше запасів жиру може бути спалене.
Додатковим бонусом активної їжі є досить низька калорійність базових продуктів. При цьому активна їжа відмінно насичує і повільніше засвоюється.
Активний раціон в деталях
Цільнозернові продукти, бобові
Їжа, багата клітковиною, в порівнянні з іншою групою продуктів однакової калорійності, займає більшу частину об’єму нашого шлунка. Тим самим, вона дозволяє насититися меншою порцією їжі при її природній низькій калорійності! Але і це не все! Така їжа максимально активізує обмін речовин за рахунок чого процес спалювання жиру проходить інтенсивніше.
Корисні жири
Столова ложка на день горіхової, кунжутної, мигдальної або оливкової олії є відмінним стимулятором метаболізму. Корисні жири допомагають зменшити рівень холестерину, нормалізувати жировий об’єм і поліпшити травлення. Подібними властивостями володіє також авокадо. Всього восьма частина плоду – і ви «на коні».
М’ясо
Дієтологи не рекомендують вживати м’ясо безпосередньо перед сном, оскільки процеси, які відбуватимуться в шлунково-кишковому тракті для його розщеплення, можуть перешкоджати повноцінному відпочинку. Але в будь який інший час порція м’яса, яка повинна бути в межах чверті тарілки, дуже корисна. Вона підсилює спалювання жирів і чудово насичує.
Зігріваючі приправи
Імбир, кориця, кардамон, гвоздика і куркума і не тільки додадуть гостроти пікантності вашим блюдам, а й прискорять обмін речовин більш ніж на 12%. А улюблена багатьма приправа перець мелений, завдяки вмісту речовини – капсацин подвоїть витрату енергії на травлення.
Енергетики
Кава, какао, гіркий шоколад, зелений і чорний чай збільшують витрату калорійного балансу. Все це можливо лише за одного вагомого уточнення, якщо ви вживаєте зазначені напої без цукру, вершків і молока. Що стосується шоколаду в твердому вигляді, допустима норма для худнучого організму – не більше 25 грамів ласощів на день.
Овочі, фрукти
Їжа, багата вуглеводами та жирами – не кращий варіант для організму, охочого розлучитися із зайвою вагою. Тим більше що вона не дає належного насичення, чого не можна сказати про овочі та фрукти. Норма фруктово-овочевої порції їжі дорівнює тарілки половині. Зазначений разовий об’єм збільшує активність метаболізму, дозволяючи при цьому спалювати організму більше число калорій.
Зразкове меню на день
На перший погляд може здатися, що вчення Леслі Бонч нічого принципово нового не відкриває потенційно худнучим. Але це не так, правильно склавши свій раціон, ви без зусиль зможете скоротити кількість прийомів їжі до оптимальних чотирьох разів на день. Вас не буде долати болісне відчуття голоду, а отримане число калорій буде витрачатися максимально ефективно. При цьому ви будете бадьорі, енергійні та працездатні. Спробуйте почати новий день з правильного старту!
Сніданок: 1 чашка натурального йогурту з 1/4 чашкою мигдалю, 1Ї3чашки вівсяних пластівців, каву або чай.
Перекус: 1 яблуко або будь-який інший фрукт.
Обід: 100 грамів відвареної курки, салат з 2 чашок шпинату, 1/2 манго.
Вечеря: 1 чашка консервованої (відвареної) червоної квасолі, 1 чашка листя салату, 1/4 чашки сиру.