Home / Активний спосіб життя / Аеробіка / Аеробіка для схуднення

Аеробіка для схуднення

До цих пір одним з найпоширеніших способів безпечного зниження ваги є аеробіка для схуднення. Це досить старе напрямок фітнесу не втратило свою популярність досі, оскільки за допомогою аеробіки можна дійсно добре контролювати масу тіла, прибрати целюліт, поліпшити показники здоров’я і просто добре провести час.

Різноманітність різних програм дозволяє не тільки з успіхом попрацювати над власним тілом, але ще й робити це з задоволенням, підібравши вправи за своїм смаком і рівню підготовки. Заняття аеробікою припускають тривале (від 40 до 60 хвилин або трохи більше) і безперервне виконання різних рухів, в цей час організм споживає багато кисню, який «спалює» жири.

Аеробіка для схуднення

Під час тренування вам належить зробити безліч вправ, спрямованих на опрацювання всіх м’язів тіла або якихось окремих зон. За одне годинне заняття можна втратити 300-500 Ккал, що в сукупності зі зниженням калорійності раціону допоможе схуднути за місяць приблизно на 3-4 кг.

Є дуже багато видів аеробних тренувань, вибирайте ту, що більше подобається і дає кращий результат, тільки не забувайте про те, що хороша тренування включає в себе ще й силові вправи – хоча б 10-15 хвилин, якщо знехтувати цією умовою, то м’язи будуть млявими і слабкими. Активному схудненню сприяють інтенсивні види аеробіки – з обтяженнями, степ-аеробіка, Аеробокс. До аеробних тренувань, по суті, відносяться всі види спорту, які передбачають тривалу роботу без відпочинку – ходьба, біг, велосипедний спорт і т.д.

Займатися аеробікою для схуднення можна як в спортивному залі, так і вдома. Тренування повинна складатися з чотирьох частин – розминки, основної частини, силового тренування і заминки. Перша і остання частини – самі нетривалі, але від цього їх значимість не зменшується. Хороша розминка розігріває м’язів, прискорює кровотік, сприяє почастішання серцебиття, так ви зможете більш активно і безпечно провести основну частину, запобігши можливі травми або розтягнення. Основна частина триває приблизно півгодини, це можуть бути зв’язки з базових кроків, танцювальні рухи або навіть кік-боксинг, потім слід силова частина, завдання якої зміцнити м’язи. Під час заминки ви повинні виконати розтяжку основних груп м’язів, відновити дихання і серцевий ритм.

Аеробіка. Отримаємо задоволення

Аеробні тренування використовуються не тільки для зниження маси тіла, але ще й з оздоровчою метою, вони тренують серцево-судинну і нервову систему, підвищують витривалість, прискорюють і покращують травлення, сприяють виведенню з організму шкідливих речовин, знімають стрес. Знижується рівень холестерину в крові, що зменшує ймовірність утворення холестеринових бляшок, зменшують ризик захворювань на рак. Під час занять спортом виробляється багато ендорфіну – “гормону радості”, який дозволяє отримувати задоволення з користю для здоров’я й фігури, адже набагато корисніше позайматися аеробікою, ніж з’їсти булочку! Спортивні заняття поліпшують сон, роблять вас менш схильним до стресу, позитивні зміни відзначаються вже після 2-3 тижнів регулярних тренувань.

Є у занять аеробікою і свої мінуси і нюанси. Якщо ви хочете «вибірково» зменшитися, наприклад, схуднути в ногах , животі або руках, то аеробіка вам не допоможе, вона забезпечує комплексне зниження ваги, тобто ви схуднете всюди, а не тільки там, де хочете. Крім того, жир з «проблемних зон» йде в останню чергу. Більш ефективно з окремими недоліками фігури можна боротися за допомогою силових тренувань, спрямованих на опрацювання певних м’язових груп. Хоча і в цьому випадку результат може бути не зовсім таким, як ви очікуєте, оскільки наше тіло не вміє «худнути одним місцем», проте, ефект від силових занять буде вище, ніж від аеробних. Щоб спалити жир в певному місці, необхідно прискорити кровотік саме там, а цього можна досягти тільки на силових тренуваннях або на спеціальних заняттях аеробікою, спрямованих на корекцію певних частин тіла, вони діляться на категорії: Lоw – заняття на нижню частину тіла, Up – тренування верхньої частини тіла, Abs – опрацювання м’язів живота. Тільки не варто відвідувати лише один вид занять, оскільки навантаження необхідна всім типам м’язів, доцільніше буде спочатку провести комплексну тренування, а потім вже присвятити 15-20 хвилин найбільш «пишним» частинам фігури.

При заняттях аеробікою для схуднення необхідно знати міру, не слід займатися довше 1:00 3-5 разів на тиждень, більш тривалі або часті тренування приведуть до витрачання м’язової маси, глікогену, зношування суглобів, зниження імунітету і загальному перевтоми. «Сачкувати» теж не можна, занадто мляві заняття не допоможуть схуднути, під час основної частини тренування ваш пульс повинен становити приблизно 60-65% від максимального (максимальний пульс розраховується за формулою 220-вік, років). Щоб ефект від занять був вище, дотримуйтесь правил фітнес харчування для схуднення , їжте корисні продукти і пийте достатньо рідини. Займайтеся у відповідності зі своїм рівнем фізичної підготовки та станом здоров’я. При грамотному підході аеробікою можуть займатися практично всі, навіть вагітні жінки і люди з деякими захворюваннями (звичайно, з дозволу лікаря).


Check Also

Вправи на степ платформі: спалюємо жир вдома

Аеробні вправи необхідні для всебічного розвитку тіла і схуднення. Степ аеробіка-, придумана в 1980-х роках, …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *