Home / Активний спосіб життя / Аеробіка / Аеробіка для мозку: нейробіка для всіх

Аеробіка для мозку: нейробіка для всіх

Всі ми неодноразово чули твердження про неможливість відновлення нервових клітин. Але сучасні дослідження вчених довели, що це не так, і в цьому допоможе аеробіка для мозку.

Аеробіка для мозку. Нервові клітини відновлюються!

Погіршення розумових здібностей відбувається не тому, що нервові клітини відмирають, а тому, що виснажуються дендрити, відповідальні за зв’язок між клітинами. Якщо періодично не проходитимуть імпульси від клітини до клітини дендрити можуть зовсім атрофуватися. Подібне трапляється з м’язами, якщо їм не надавати ніякого фізичного навантаження. Вважали раніше, що вирости нові дендрити можуть тільки у дітей. А тепер вченими зроблено висновок, що для компенсації втрати старих дендритів нейрони можуть створювати нові.Наш мозок здатний змінювати структуру зв’язків, пристосовуючись до змін. Для цього розроблена спеціальна аеробіка для мозку – нейробіка. Аеробіка для мозкуЇї функція полягає в тому, щоб задіяти різні ділянки головного мозку, тоді вони стануть працювати швидко і злагоджено. Вправи нейробіки широко використовують всі органи чуття в нових комбінаціях, в результаті дендрити і нервові клітини краще чинять опір старінню і стають сильнішими. Завдяки цим вправам в голові створюються нові асоціації, і ми бачимо світ по- новому. Коли ми були маленькими, всі органи чуття були включені на максимальну активність, ми вивчали все, що навколо нас. Наприклад, при знайомстві з брязкальцем дитина її стискає, чіпає, підносить до носа, трясе, пробує на смак. Дорослий ж людина, побачивши брязкальце на підлозі, в кращому випадку відзначить про себе автоматично: “Брязкальце ” – і піде далі. Навіть у важливих для нас речах ми якомога менше задіємо мозок, роблячи звичайні речі автоматично. Наприклад, збираючись вранці на роботу ми автоматично одягаємося, чистимо зуби, включаємо чайник, снідаємо. Зв’язки між структурами головного мозку не діють, вони потихеньку виснажуються. Великою перевагою нейробіки є те, що для тренування мозку не потрібно особливого місця і часу. Спортзалом для занять нейробікою є події нашого повсякденного життя. Але щоб будь-яка, навіть найзвична, дія стала нейробічною вправою, вона має відповідати деяким умовам. Наприклад, ви щодня пишете ручкою правою рукою. Щоб включити нові зв’язки між структурами мозку, змініть руку, якою ви пишете. Для голови від цього буде величезна користь.

Аеробіка для мозку: нейробіка для всіх

Існує три основні умови, яким повинні слідувати нейробічні вправи: 1 . У створенні нової ситуації задіюйте одночасно кілька органів чуття. Наприклад, одягайтеся на роботу з закритими очима, використовуючи дотик і нюх. 2 . Залучайте в роботу увагу. Переверніть картинки, що висять над вашим робочим столом, догори ногами. 3 . Поламайте звичний хід подій. Для цього, наприклад, можна змінити звичайний маршрут поїздки на роботу. Не потрібно прагнути зробити нейробічною кожну свою дію, досить пари вправ з кожного розділу. Але традиційне тренування розуму – читання, кросворди, подорожі , вивчення іноземних мов, спілкування – обов’язкове.

Аеробіка для мозку: кращий початок дня

neyrobikaЗамініть вправами з нейробіки події, які проходять у повсякденному вашому житті. Покладіть поруч з ліжком ввечері щільно запечатаний пакет з приємним ароматом. Відкрийте його, як тільки прокинетеся. Ранок всього тиждня буде у вас асоціюватися з цим запахом. Під час ранкового душу закрийте очі, обмацайте і понюхайте кожен предмет, яким користуєтеся: мило, мочалку, шампунь, рушник… З вечора приготуйте одяг, який будете надягати, і одягніться із закритими очима. Або на дотик виберіть одяг з шафи. Потрібні вам предмети спробуйте визначити не тільки за допомогою ру , але і гу , щі , носа і навіть ніг. Переходимо до сніданку. Замість звичної кави і бутерброда візьміть краще ромашковий чай або молоко з якими-небудь хрусткими вафлями.

Аеробіка для мозку: Вечірній дзвін

Створіть у кінці дня приємні для себе асоціації. Можна у ванній влаштувати музику, ароматні свічки, фруктовий чай, щоб у роботу залучилися різні органи чуття. З сьогоднішнього дня теплі струмені душа у вас будуть асоціюватися з джазовою музикою, а миття мочалкою – з запахом лаванди. Можна імпровізувати як завгодно. Вечірнє читання про себе можна перетворити на читання вголос. Користь від цього буде величезна: при читанні про себе ніколи не активізується стільки ділянок кори головного мозку, скільки при читанні вголос. Крім цього, ви проведете вечір разом зі своїми домашніми. Кожен день всі ми добираємося на роботу і з роботи, хто на машині , хто в громадському транспорті, а хто й пішки . Точна карта звичайного маршруту зафіксована в нашій голові. У наших головах зберігаються десятки і сотні схем – карт: розташування автотрас, кімнат у квартирі в місті – вулиць, материків і країн. Спробуйте зламати стереотипи. При поїздці на роботу на машині сядьте в неї, заведіть і пристебніть ремені безпеки. Змініть маршрут, навіть якщо новий шлях виявиться трохи довше. Ваші органи чуття стануть працювати на повну потужність. Не забудьте відкрити вікно нову інформацію вашому мозку принесе ціла гама запахів і звуків. Якщо надягнете на руки рукавички, почуття дотику притупиться, а інші органи чуття запрацюють активніше. Якщо ви спробуєте ці прості вправи для мозку, фантазуючи і втілюючи свої фантазії в життя, ваша пам’ять стане міцною, як граніт.

Чим пахне небо?

Свій маршрут наповніть різними запахами. Заздалегідь приготуйте кілька різних ароматів. Для цього можна нарізати губку на кубики по 1,5 см, взяти контейнери від звичайної фотоплівкиі покласти в кожен по три – чотири кубики, на які попередньо крапнули по дві -три краплі якихось духів або ароматичної олії, закрити щільніше і взяти з собою в дорогу. Відкрийте один з них і понюхайте, коли будете проїжджати повз будь-яку будівлю чи споруду. У вас виникнуть нові асоціації, наприклад старовинна червона будівля – з запахом мандарина, білого паркану – жасмину, неба – незабудки . Якщо ви їдете в автобусі, визначте на дотик гідність монет в кишені. Погортайте який-небудь новий журнал. Не замикайтеся в собі, посміхніться дитині, скажіть пару слів сусідові в автобусі. Якщо ви їдете на машині, візьміть з собою попутника і поговоріть з ним. Не може бути здорової психіки і здорового мозку без спілкування.

Аеробіка для мозку: Поміняйте все місцями … на роботі

Безліч дій на роботі також виконується на автопілоті, асоціативні зв’язки не працюють. У будь-який робочий час, не відволікаючи оточуючих і не порушуючи дисципліни, дуже органічно вписується нейробіка. Зазвичай ми створюємо на своєму робочому столі зручний і звичний порядок, такий, щоб рука сама знаходила потрібний предмет. Переставте все на своєму столі: телефон, мишку комп’ютера, сміттєвий кошик, степлер. Поміняйте послідовність щоденних занять, наприклад, змістіть обід на півгодини. Використовуйте на робочому місці контейнери з запахами. Створюйте асоціації різних запахів з різними видами діяльності.

Аеробіка для мозку: Поміняйте все місцями … вдома

Дивним чином пов’язані у нас органи смаку та спілкування. Спілкування – це, як правило, накритий вином, фруктами, делікатесами та іншими смаколиками стіл: у Новий рік, в день народження, в званий вечір. Наші органи чуттів – нюх, смак, зір, дотик – за столом задіяні на всі сто. Вони підживлюють кору головного мозку новими асоціативними зв’язками. Тільки цього не відбувається, якщо ви їсте на самоті і перед телевізором. Давайте спробуємо оздоровити свій мозок за вечерею, сніданком або обідом, не змінюючи кулінарних пристрастей. Вимкніть телевізор і приберіть зі столу газету. Віддайте все ваше трапезі і тим, хто сидить з вами за столом. Відчуйте аромат і консистенцію їжі, насолоджуйтеся її смаком. Поміняйтеся місцями за столом, погляньте по- новому на кожного члена сім’ї. Вам навіть по-іншому доведеться тягнутися за сіллю або хлібом.

Аеробіка для мозку: Вчіться відпочивати

Всі ми повинні відпочивати: в кінці дня і тижня, раз на рік і т.д. Але відпочинок повинен бути активним. Якщо дивитися годинами телевізор, функції мозку від цього притупляються. Навіть під час сну мозок активніший, ніж під час перегляду телевізійних програм! Краще з’їздити туди, де ви ще жодного разу не були. Ви побачите нові обличчя, запахи, фарби. Корисно вибирати не властивий вашому характеру вид відпочинку. Якщо ви любите валятися на пляжі, вирушайте в похід на велосипеді. Якщо ви віддаєте перевагу активному відпочинку, знайдіть спокійне заняття. Під час відпочинку на природі краще не включати музику, а послухати навколишні звуки, наприклад, спробуйте визначити співаючу пташку. Дізнайтеся назву дерева на пагорбі і квітки на галявині. Посидьте з закритими очима на березі, щоб мозок міг вільно будувати асоціації.

Аеробіка для мозку: Дача тренує не тільки м’язи

Тренування мозку вельми сприяє робота на дачі. Під час копання в землі ви вдихаєте різні запахи: трав, землі , квітів. Ви визначаєте, що і куди потрібно посадити, вирішуєте, що потрібно зараз робити: полоти, поливати або збирати урожай. Між клітинами головного мозку встановлюється безліч нових зв’язків.


Check Also

Вправи на степ платформі: спалюємо жир вдома

Аеробні вправи необхідні для всебічного розвитку тіла і схуднення. Степ аеробіка-, придумана в 1980-х роках, …

One comment

  1. Детальніше про нейробіку є цікавий матеріал у №11 журналу “Експеримент”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *