Замість крему або разом з ним? Для старіючої або для будь-якої шкіри? Курсами або круглий рік? Все, що ви хотіли дізнатися про сироватки для обличчя.
«Сироватка» (або serum, як пишуть на упаковках) перекладається як «концентрат». Серуми – це висококонцентровані розчини вітамінів, поліпептидів і фітофлавоноідів, які наносяться в невеликій кількості. Вони здатні вирішувати безліч різних проблем. До речі, є не тільки сироватки для обличчя, але і для волосся, які зменшують їх ламкість, живлять шкіру голови, і для тіла – вони борються з целюлітом, підтягують шкіру і т.п. Всі ці засоби об’єднує ще й те, що вони легкі за текстурою і швидко вбираються – це приємне доповнення.
1. Чим сироватки для обличчя відрізняються від кремів?
Вміст активних інгредієнтів в сироватці набагато вищий, ніж в кремі. Саме тому раніше вони вважалися чисто професійними засобами. Але зараз крім сироваток, які як і раніше використовують для салонних процедур дерматологи, є і серуми для домашнього застосування. В них вводять трохи менше активних компонентів, щоб при їх використанні ви гарантовано не нанесли шкірі шкоди.
2. Як поєднувати сироватку для обличчя і крем?
Сироватки посилюють дію кремів. Але сироватку і крем треба правильно міксувати. Природно, найкраще поєднувати один з одним продукти однієї марки: вони міститимуть родинні компоненти і точно не викличуть роздратування. Але в принципі це не обов’язково. Головне зрозуміти, що ці два засоби вирішують різні завдання і необхідні вам в рівній мірі. Серуми проникають глибше, а крем захищає шкіру. У тому числі завдяки SPF-фактору, який в сироватки не вводять. Перед виходом з дому наносіть сироватку і денний крем з SPF. Якщо ж ви нікуди не збираєтеся, можна обійтися однією сироваткою (при сухій шкірі можна і в цьому випадку додати крем).
3. Чи потрібні сироватки молодій шкірі або це виключно засіб антіейдж?
При виборі сироватки потрібно враховувати не вік, а стан і потреби шкіри. Зморшки – не єдина проблема, з якою вони здатні впоратися. Молодій шкірі важливі зволоження і захист від передчасного старіння, які забезпечать сироватки для обличчя з вітаміном С і гіалуроновою кислотою. Вітамін С підвищує захисні властивості шкіри, активізує синтез колагену і еластину і покращує колір обличчя, а гіалуронова кислота підтримує оптимальний рівень зволоження і усуває відчуття стягнутості.
Якщо ви помітили зморщечки, хоча вам і тридцяти не виповнилося, немає нічого поганого в тому, щоб почати використовувати сироватки з антіейдж ефектом. Але не пускайте відразу в хід важку артилерію – ліфтингові засоби. Буде достатньо сироватки для обличчя з вітаміном Е, яка прекрасно живить шкіру, і ресвератролом – антиоксидантом, що містяться у винограді, – він підвищує захисні механізми клітин, посилюючи їх життєздатність.
4. Для якої шкіри сироватки не підходять?
Сироватки підходять для будь-якої шкіри, головне правильно їх підібрати. Хоча в них і багато активних інгредієнтів, вони гарні навіть для чутливої і будуть заспокоювати її, посилювати опірність стресам і захищати від перепадів температури: зазвичай такий ефект забезпечують різні рослинні екстракти. А для власниць жирної і проблемної шкіри сироватки – просто знахідка. Вони допоможуть знизити вироблення шкірного жиру, очистять пори і забезпечать делікатну ексфоліацію. Перш за все, такий ефект дають засоби з кислотами.
5. Чи потрібно застосовувати сироватки курсами?
Ні, цей спосіб залишився в минулому. Тепер ви можете використовувати будь-яку сироватку так довго, як це потрібно вашій шкірі. Просто слідкуйте за її станом. Приміром, якщо вона стала сухою або лущиться, варто додати зволожуючі засоби, а сироватку, яку ви застосовували, поки відкласти. Терміни важливі тільки з однієї причини: їх слід витримати, щоб побачити результат. Для цього серум потрібно регулярно використовувати хоча б 2-3 місяці.
6. Чи міняти сироватки в залежності від сезону?
Так, це має сенс. Зазвичай взимку наша шкіра потребує більш щільних засобів, а влітку – легких і невагомих. Якщо ваша шкіра поводиться саме таким чином, в холодну пору року переходьте на популярну зараз текстуру «сироватка в маслі» (serum in oil). Це теж високоефективні засоби і при цьому більш поживні. Якщо ж ви не відчуваєте дискомфорту, продовжуйте користуватися звичною сироваткою і підходящим кремом.
7. Як наносити сироватку, щоб вона працювала ще ефективніше?
Користуйтеся правилом, незалежно від того, скільки засобів ви використовуєте, починати треба з самої легкої текстури, а закінчувати найщільнішою. Тому спочатку вмивайтеся і протріть обличчя тоніком. Волога шкіра більш податлива і її складніше розтягнути. Видавіть на пальці 2-3 краплі сироватки і нанесіть легкими постукуючими рухами, щоб знову ж таки не розтягувати шкіру. Уникайте області навколо очей, для неї висококонцентровані серуми будуть занадто сильними і можуть викликати роздратування. Не хвилюйтеся, якщо вам здається, що ви нанесли дуже мало засобу. Завдяки високій концентрації воно і так буде відмінно працювати. Сироватки всмоктуються дуже швидко, тому вже через пару хвилин можна переходити до нанесення крему. Крапочками розподіліть його по обличчю і пройдіться по шкірі рухами.
Використовуйте сироватки правильно! Шкіра буде вам вдячна. І ви переконаєтеся в тому, що ці косметичні засоби здатні на багато що.