У наш динамічний час всі кудись поспішають.
Іноді, при дефіциті вільного часу, жінки, вранці прийнявши душ і вимивши волосся, швиденько сушать їх феном і укладають плойкою, зовсім не замислюючись про наслідки. Адже, щоб волосся завжди залишалось красивим і доглянутим, потрібно постійно піклуватися про нього і приділяти велику увагу їх здоров’ю.
Всім відомо про шкідливий вплив гарячого фена і прасуванням. Щоб захиститися від нього, слід застосовувати термозахист для волосся.
Вплив високих температур на стан волосся
Щоб уявляти собі шкідливий вплив на волосся гарячого повітря, потрібно мати уявлення про його будову.
Кожна волосина в своєму складі містить твердий білок – кератин, який дуже вразливий перед його нагріванням.
При частому використанні для укладання волосся різних інструментів, робота яких заснована на високій температурі, навіть найсильніше і густе від природи волосся з часом стане ламким і крихким, що призведе до їхнього випадання і непривабливому зовнішньому вигляду.
Іноді, в самих запущених випадках, їх навіть не можна буде відновити.
У здорової волосини верхній шар, що складається з лусочок кутикули гладкий і рівний, щільно закриває наступний – кортекс, в якому міститься пігмент, відповідальний за колір волосся.
При нагріванні, під впливом високої температури, лусочки першого шару піднімають і відкривають кортекс.
При неправильному використанні фенів, плойок, прасок відбувається випарювання вологи з мокрого волосся і розщеплення жирового природного мастила. В результаті білок поступово руйнується.
Не слід забувати, що при застосуванні таких інструментів, потрібно бути особливо обережними!
Інструменти для укладання волосся
Для укладання волосся професійні перукарі радять використовувати тільки хороші якісні інструменти, що знижують ризик пошкодження волосся до мінімуму.
При їх виборі для самостійного використання потрібно звертати увагу тільки на ті праски і фени, які мають технологію захисту волосся від шкідливого впливу високої температури. Допоможе зробити правильний вибір особистий перукар або продавець – консультант в спеціалізованому магазині.
Користуючись інструментами для укладання, необхідно правильно вибирати температурний режим, який повинен відповідати типу і стану волосся. Під час завивки, сушки, випрямлене волосся праскою не слід відволікатися. Адже, тривалий вплив може спалити волосся і його буде неможливо відновити.
Відсутність термозахисту для волосся при використанні плойки, фена або праски дуже небезпечно.
При їх частому застосуванні, пошкоджене волосся день від дня буде укласти все складніше, а часу на укладання потрібно буде дедалі більше і більше. Ось до чого може привести уявна економія на термозахисті.
Звичайно, укладання гарячим феном або плойкою мокрого волосся, не відразу зіпсує волосся. Але чим частіше такі процедури будуть повторюватися, тим швидше волосся втратить красу і здоров’я.
А якщо без термозахисту користуватися феном, то до всіх інших неприємних наслідків додасться ще й лупа.
Використовувана без термозахиту плойка призведе до бляклого волосся і січення кінчиків, а утюжок здатний навіть саме шикарне волосся перетворити на «клоччя».
Термозахист: вибір і використання
Щоб захистити волосся від негативного впливу високих температур при укладанні, потрібно дотримуватися певних правил.
Всього два моменти допоможуть зберегти волосся здоровим.
По-перше, після миття голови, не слід відразу починати укладання. Нехай волосся побуде кілька хвилин у рушник. Це дозволить йому увібрати зайву вологу.
І, по-друге, перед укладанням необхідно нанести на волосся термозахист – мус, сироватку, гель або крем.
Користуючись такими простими рекомендаціями, навіть найтриваліше укладання не зашкодить волоссю. Якщо ж потрібно зібратися у швидкому темпі і часу на правильну сушку волосся немає, найкраще надати йому можливість висохнути природним шляхом, а волосся зібрати в елегантний пучок або хвіст.
При виборі марки термозахисту найкраще довіритися професіоналам. Тільки вони зможуть підібрати правильний засіб, відповідному волоссю.
До речі, фахівці рекомендують вибирати таку ж марку термозахисту, що і шампунь, лак або бальзам. Засоби однієї і тієї ж марки будуть прекрасним доповненням один одного.
Якщо як термозахист використовується спрей, розпорошувати його потрібно на певній відстані від волосся. Тільки на відстані 25 – 35 сантиметрів, утворюється дрібнодисперсна рівномірна хмара, не обтяжує і не склеює волосся. Як правило, відстань, з якого найкраще наносити засіб, вказується на його упаковці.
При використанні як термозахисту крему, його слід наносити на вологе волосся, попередньо розчесавши його гребінцем з рідкими зубами. При цьому починати нанесення потрібно з середини волосся, просуваючись поступово до кінців. На коріння крем наноситься в останню чергу, щоб уникнути його зайвої кількості в цій зоні голови.
Застосовувати термозахисний засіб, професіонали рекомендують для рівномірного розподілу розчесати волосся гребінцем з рідкими зубами. Для того, щоб волосся розчісувалося добре, слід використовувати після його миття маски і бальзами.