Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Кукурудзяні рильця – лікувальні властивості і протипоказання

Кукурудзяні рильця – лікувальні властивості і протипоказання

В цій статті ви дізнаєтеся все про кукурудзяні рильця: лікувальні властивості і протипоказання, як застосовувати в тих чи інших випадках, а також яку користь або шкоду вони можуть надати на здоров’я? Дізнайтеся, як правильно використовувати кукурудзу для схуднення і при вагітності?

Кукурудзяні рильця

Кукурудзяні рильця - лікувальні властивості і протипоказання

Волокниста рослинність навколо кукурудзяного качана називається кукурудзяними  рильцями. Найкращий час для їх збору – коли кукурудза стає молочного кольору. Волокна обривають руками, сушать в призначених для цього апаратах, або на вулиці в тіні так, щоб сонячні промені не потрапляли на нитки.

У кукурудзяних рильцях міститься безліч корисних мінералів і поживних речовин. Володіючи унікальним складом, волокна кукурудзи часто використовуються для лікування великої кількості різноманітних хвороб.

Кукурудзяні рильця – корисні і лікувальні властивості

У волокнах кукурудзяних рилець містяться різноманітні вітаміни, білки, сапоніни, ефірні олії, селен і аскорбінова кислота, а також багато інших корисних елементів. Завдяки складу, багатому на корисні мікроелементи та інші речовини, кукурудзяні рильця  можна використовувати при лікуванні ряду захворювань. Настої і відвари на основі цих волокон мають лікувальні властивості і дозволяють: покращувати обмін речовин в організмі;

знизити рівень цукру в крові;

стабілізувати роботу печінки;

посилити процес утворення жовчі;

знижувати апетит;

заспокоїти нервову систему.

Кукурудзяні рильця – інструкція по застосуванню

Кукурудзяні рильця  рекомендовано приймати у вигляді відварів, екстрактів, порошків і таблеток, або заварювати з них чай. Препарати на основі кукурудзяних рилець можна купити в аптеці, вже готовими до вживання, або ж, якщо є така можливість, зібрати і висушити самим (від цього корисні властивості будуть тільки вищими).

Готують відвар, заливаючи 10 міліграм сушених рилець 0,2 літрами гарячої водички, і залишають настоятися під закритою кришкою. А потім протягом півгодини ємність слід нагрівати на водяній бані. Приготовану суміш віджимають і розбавляють кип’яченою водичкою, щоб в результаті вийшло 200 мл відвару.

Приймають відвар всередину, по 30 крапель за чверть години перед їжею 2-3 рази протягом дня. Відвар вживають як в чистому вигляді, так і додають в чай, компот, сік або фітококтейлі. Дітям у віці від 6-ти років прописують відвар кукурудзяних рилець 3 рази в день по 1 чайній ложечці за 20 хв  до прийому їжі. Він допомагає малюкам, своїми корисними властивостями, боротися з дескінезією жовчних шляхів.

Кукурудзяні рильця – користь і шкода

Користь волокон кукурудзи обумовлена величезною кількістю вітамінчиків, які містяться в рильцях. Також цінуються вони за вміст в своєму складі біологічно доступного селену, здатного блокувати утворення ракових клітин. Завдяки цій особливості лікарі часто прописують відвари кукурудзяних рилець для профілактики онкологічних захворювань.

Рильця стовпчиків кукурудзи містять в собі речовини, здатні знижувати рівень цукру в людській крові, а також знижувати апетит. Тому рильця рекомендуються до вживання для жінок при боротьбі із надлишковою вагою, а також людям, що страждають від цукрового діабету.

Крім іншого, настойку кукурудзяних рилець можна застосовувати і для волосся. Відвар з волокон зміцнює тонке волосся і додає їм природного блиску і шовковистості. В ідеальному варіанті в рівних частинах змішуються сушені кукурудзяні рильця  і суха кропива, і заливається літром окропчику (на 0,5 склянки суміші). Отриманим відваром волосся споліскують після кожного миття голови.

Крім незаперечних корисний властивостей, кукурудзяні рильця можуть і нашкодити організму. Вживання відварів рилець або косметики на їх основі може викликати важку алергічну реакцію. Однак алергія може виникнути лише у людини, схильної до гострої реакції на кукурудзу.

Відгуки лікарів не рекомендують зловживати відварами або вживати їх в надмірній кількості. Також вкрай не бажано включати в меню рильця людям з поганим апетитом, так як він може пропасти зовсім і в підсумку людину чекає сильне виснаження.

 Як приймати кукурудзяні рильця для схуднення

Існує два загальноприйнятих способи використання кукурудзяних рилець для схуднення. В обох варіантах курс прийому відвару триває від 14 до 28 діб. Потім слідує перерва 2 тижні мінімум, і процес можна повторити ще раз. При такому виборі засобу для боротьби з вагою діє правило рівності. Перерва між курсами має дорівнювати кількості днів тривалості курсу. Кукурудзяні рильця  є одним з продуктів правильного харчування для схуднення.

Кукурудзяні рильця – як заварювати і пити
  1. Одна чайна ложечка сушених рилець додається в 200 грам окропчику і вариться протягом 1 хвилинки. Після чого відвар залишають настоятися в темному місці під кришкою на 1 годину. Потім відвар потрібно процідити і можна пити по третині склянки за півгодини перед кожним прийомом їжі. Вживати потрібно тільки свіжий відвар і готувати його доведеться щодня.
  2. 4 столових ложечки сушених рилець потрібно залити однією склянкою окропчику і залишити на 2-3 години в темному місці. після чого рильця проціджують і віджимають. Отриманий відвар можна зберігати в холодильнику і приймати за 30 хвилинок до їди.
Кукурудзяні рильця – протипоказання

Лікарі не рекомендують вживати відвари з рилець жінкам в період місячних. Слід починати курс не раніше другого дня після закінчення виділень. Забороняється вживати кукурудзяні рильця  людям з варикозним розширення вен, інакше підвищується рівень ризику згущення крові. А ось хворим з поганим згортанням рильця будуть дуже корисні.

При хворобах мочеточних проходів рильця можна вживати тільки за призначенням лікаря. Адже рильця мають сильний сечогінний ефект, і при вживанні їх в організмі знижується кількість калію і магнію.

Кукурудзяні рильця при вагітності

При вагітності жінкам протипоказаний екстракт кукурудзяних рилець, вирішуються лише відвари. Причиною цього факту є вміст етилового спирту в екстракті. А вживання будь-якого алкоголю в період вагітності вкрай небажано. Наслідки можуть завдати серйозної шкоди організму дитини і навіть призвести до викидня.

Більшість лікарів дотримуються думки, що вагітній жінці не варто навіть приймати лікарські препарати, до складу яких входить алкоголь.

Якщо жінка завагітніла безпосередньо в період часу, коли приймала екстракт кукурудзяних рилець, то слід відразу припинити його пити і негайно звернутися до лікаря. У таких випадках ймовірність ускладнень не висока, але промені не ризикувати життям і здоров’ям майбутньої дитини і самої мами.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *