Ацетилсаліцилова кислота (аспірин), ставши колись попередником нестероїдних протизапальних препаратів, донині застосовується як знеболюючий та ефективний жарознижуючий засіб. А чи відомо вам, що ацетилсаліцилова кислота використовується для вирішення косметичних проблем, і зокрема для боротьби з лупою? Якщо ні, то ця стаття для вас.
Чим корисна ацетилсаліцилова кислота при лупі?
Хто став першовідкривачем ефективності аспірину проти лупи, не відомо. При цьому численні відгуки свідчать, що такий нестандартний засіб лікування цієї косметичної неприємності є досить ефективним. Але на чому грунтуються подібні властивості ацетилсаліцилової кислоти?
Лупа за своєю природою виступає однією з легких клінічних форм себорейного дерматиту. Основна причина її утворення криється в посиленому відлущуванні рогового шару шкіри на тих ділянках, які забезпечені великою кількістю сальних залоз. А причому тут ацетилсаліцилова кислота, запитаєте ви?
Справа в тому, що основний мікроорганізм, викликає розвиток себорейного дерматиту – це дріжджоподібні гриби Pityrosporum ovale, які в нормі живуть на шкірі тіла і голови в незначній кількості. Для підтримки своєї життєдіяльності вони використовують жирні кислоти шкірного секрету. Під впливом певних умов ці гриби починають посилено розмножуватися – при себорейному дерматиті їх чисельність становить 86% всієї мікрофлори, а при лупі 46%. Ацетилсаліцилова кислота має здатність пригнічувати ріст грибків, це і послужило тому, що аспірин стали використовувати для усунення лупи.
Ацетилсаліцилова кислота: варіанти застосування
Найвідомішим способом використання ацетилсаліцилової кислоти є додавання її порошку (2 таблетки) на разову порцію шампуню. Мити таким засобом голову потрібно систематично протягом 2 тижнів. Однак це далеко не єдиний спосіб застосування цього лікарського препарату щодо волосся. Аспірином збагачують маски і суміші для ополіскування.
Наприклад, є рецепт, що припускає ополіскування пасом після миття водичкою з шипучою формою аспірину з розрахунку 1 таблетка на 500 мл водички. З цією ж метою можна використовувати і відвар ромашки, шавлії, кропиви або квіток липи з додаванням препарату.
Ацетилсаліцилова кислота здатна пересушувати, тому при ламкому пошкодженому і надмірно сухому волоссі ним краще не користуватися. Також не виключена індивідуальна непереносимість препарату.
Тим, хто не любить возитися з домашніми масками і обполіскувачами, можна звернути увагу на спеціально розроблений шампунь Neutrogena T / Sal. Він містить саліцилову кислоту (найближчий «родич» ацетилсаліцилової), яка допомагає клітинам шкіри відновлюватися, а також усуває свербіння. У складі шампуню ви не знайдете штучних фарбувальних, ароматичних і консервуючих добавок, що особливо цінно для чутливої дерми голови.
Ацетилсаліцилова кислота: маски проти лупи
Ацетилсаліцилова кислота: маски з медом і алое
Для приготування лікувальної маски потрібно взяти 100 мл тепленької водички, розчинити в ній 3 шипучих таблетки ацетилсаліцилової кислоти (аспірин упса), добавити по 2 столові ложечки меду і соку алое. Отриману суміш наносять на корені волосся і дерму голови на 25 хвилинок. Змити його можна відваром кропиви або шампунем, рецепт якого описаний вище.
Ацетилсаліцилова кислота: маски з жовтком і олією
Інша маска для волосся проти лупи складається з:
реп’яхової олії 2 столові ложечки;
аспірину 3-х подрібнених таблеток;
одного яєчного жовтка;
2 столові ложечки соку лайма чи лимона.
Маску потрібно втирати спочатку в корені, а далі розподілити по всьому волоссю. Час дії становить 25 хвилинок.
Ацетилсаліцилова кислота: маски на кефірі та відварі трав
Маска для волосся від лупи на основі трав з аспірином готується наступним чином. 2 столові ложечки сухої суміші липового цвіту, кори дуба і листя кропиви потрібно залити 200 мл гаряченької водички, прокип’ятити 10 хвилинок і залишити під кришкою на півгодини. Процідивши відвар, його слід з’єднати з 100 мл кефіру, трьома подрібненими в порошок таблетками аспірину і з ефірними маслами розмарину і чайного дерева, узятими по 4 крапельки.
Ацетилсаліцилова кислота: маски з календулою і касторкою
На 2 столові ложечки рицинової олії (касторової) потрібно взяти 1 столову ложечку спиртової настоянки календули і порошок з двох таблеток ацетилсаліцилової кислоти. Суміш ретельно перемішати і наносити на коріння волосся на 20 хвилинок.