Home / Діти / Противірусні препарати для дітей: вибір

Противірусні препарати для дітей: вибір

Не секрет, що маленькі діти часто хворіють. І це цілком нормально. Адже організм крихти ще тільки пристосовується до світу, тому реагує на будь-які напасті ззовні. Імунітет малюка недосконалий і не може сам боротися з проблемою в повній мірі. Тому віруси досить часто атакують дитину. Тому у батьків одне з найчастіших питань: які противірусні препарати для дітей вибрати. Також багатьох хвилює – зі скількох років дозволяється давати такі ліки малюкам.

Противірусні препарати для дітей: які особливості застосування

Противірусні препарати для дітей вибір

Противірусні засоби для дітей  є допоміжним компонентом, який допомагає організму і імунітету боротися зі збудником проблеми. Такі препарати, як правило, досить ефективні на перших порах, коли захворювання тільки почалося. Невипадково саме в перші години рекомендують прийняти ударну дозу засобу. Пов’язано це з тим, що різні ліки, створені для боротьби з вірусом, краще знищують віруси, поки вони не розмножувались дуже сильно.

Віруси можуть бути найрізноманітнішими, і щороку вони змінюються і мутують. Тому більшість препаратів проти вірусів мають широкий спектр дії.

Противірусні препарати для дітей: види препаратів

Противірусні засоби для дітей – це панацея, за якою батьки кидаються в першу чергу. Однак необхідно розуміти, які є види ліків, щоб впливати на хворобу максимально ефективно. Так, звичайно виділяють дві групи засобів:

– Імуностимулятори;

Противірусні препарати для дітей.

У першому випадку говорять про ліки, які не боряться з вірусами, а впливають на імунітет, щоб він сам почав боротьбу. Такі препарати, як правило, мають схожу назву, яка точно вказує, що вони призначені для стимуляції вироблення власного інтерферону. До числа таких відносять «Анаферон», «Інтерферон», «Грипферон» і багато інших. Частина з них містить інтерферон, який відмінно захищає на початковому етапі захворювання, потім за логікою даного лікарського засобу організм повинен підключитися.

Є і ще один варіант роботи таких препаратів, коли вони не містять готовий інтерферон, але при цьому мають високий ступінь стимулювання. До числа таких відносять «Кагоцел», «Арбідол», «Афлубін». Є нюанс у вживанні таких препаратів – їх можна давати далеко не всім малюкам. Одні з них призначені для крихіток від 2-х років, інші можна вживати не раніше 6 років, а є й такі, які допускається застосовувати тільки після досягнення дитиною 12 років.

Друга група препаратів – безпосередньо антивірусна – призначена для зупинки розмноження вірусів. Одні з них працюють за рахунок включення ферментів вірусу, інші мають у своєму складі блокатори. Останні через високий ризику розвиток ускладнень, як правило, не рекомендують дітям до 7 років.

Часто першу групу називають гомеопатією. Сьогодні ставлення до подібного роду ліків досить неоднозначне. Вважається, що їх можна давати навіть малюкам, яким не багато років від роду, але при цьому багато медиків називають їх вкрай неефективними.

Які противірусні препарати для дітей давати точно не можна

Нерідко, почувши рекомендацію лікаря по прийом того чи іншого препарату, молоді матері кидаються в інтернет – вивчати, зі скількох років допускається використовувати для лікування дітей різні ліки і в яких випадках. Здебільшого медики призначають препарати, які дітям дозволені. Але є деяка частина противірусних засобів, які давати не рекомендується ні в 5 років, ні в 12. Такі, як правило, вважаються «дорослими» і для малюків можуть виявитися вкрай шкідливими.

Отже, не варто вам давати дітям (хоч скількох років від народження) наступні варіанти противірусних засобів:

– Тилорон (може мати різні назви): пов’язано це з його досить високою токсичністю;

– Мокроторозжижуючі ліки (особливо якщо призначають їх зовсім малятам);

Противірусні препарати для дітей, які  хоч і є досить сильним засобом від вірусів, але все ж не пройшли належної клінічної перевірки та всіх необхідних випробувань: до числа таких відносять «Лікопід», «Поліоксидоній», «Ізопринозин» – ці препарати є улюбленими у педіатрів і активно призначаються малюкам з найменших років.

Що слід враховувати, збираючись давати противірусні препарати для дітей

Обов’язково враховуйте схему прийому препарату, причому неважливо, скільки дитині років – допитливе дотримання інструкції є запорукою успіху. Але при цьому не намагайтеся дати і побільше. Всі дозування і рекомендації складаються, враховуючи ті чи інші норми, правила і рекомендації, тому не варто їх самостійно переробляти.

Підбирати противірусні ліки обов’язково повинен лікар. На крайній випадок можна використовувати регулярно те, що вже протягом тривалого часу доводило свою ефективність на вашому малюку. Але все ж варто іноді цікавитися, чи не з’явилося якихось нових ліків, які стануть більш ефективними і допомагати будуть краще.

Якщо у вашої дитини бактеріальна інфекція, противірусні препарати не допоможуть. Для уникнення інфікування вірусами організму малюка, йому можна давати деякі противірусні препарати для дітей  в якості профілактичного засобу. Зазвичай в цьому випадку мова йде про препарати першої групи. Досить давати по одній таблетці на день протягом місяця, щоб імунітет дитини істотно зміцнився. Це дозволить йому легше боротися з атакуючими його вірусами і не дасть перерости захворюванню в бактеріальне.


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *