Якщо ви зважилися намазати олію на волосся в надії відростити їх довгими і здоровими, то одним з найбільш корисних інгредієнтів в цьому плані може стати рицинова олія для волосся, яка «пробуджує» сплячі цибулини, тим самим надає густоту зачісці.
До її складу входять жирні кислоти, більшу частину з яких займає рицинолева кислота (приблизно 87%). Крім неї, в менших кількостях містяться олеїнова, лінолева, пальмітинова, стеаринова і ейкозенова кислоти. У сукупності ці елементи відмінно насичують фолікули і провокують посилений ріст волосся.
Рицинова олія для волосся: застосування
По-перше, рицинова олія для волосся використовується самостійно у вигляді обгортань. Все дуже просто: змащуєте коріння цим засобом, масажуєте шкіру голови, накриваєте плівкою і рушничком для утеплення. Чекаєте годину-дві і змиваєте шампунем. Сушити краще без фена, природним шляхом.
По-друге, існує багато рецептів масок на основі рецинової олії. Найпопулярніші з них ми розглянемо нижче.
Рицинова олія для волосся: властивості і користь
Корисні властивості залежать від ступеня очищення, продукт може мати різний колір – від темно-коричневого до майже безбарвного. Користь рицинової олії буде висока і від її кольору не залежить, однак намагайтеся при виборі віддавати свою перевагу товару з більш світлим відтінком, адже саме добре очищений продукт більше підходить для догляду за шевелюрою.
Ефективність лікування волосся рициновою олією викликана її здатністю покращувати кровотік в шкірі голови. Завдяки цьому коріння отримують більше корисних речовин, що викликає зміцнення волосся (їх потовщення) і швидке зростання.
Рицинова олія для волосся: лікування
Якщо вас мучить себорея – завдяки рицинолевій кислоті, що міститься у складі засобу, можна вилікувати дану проблему. Також можна позбутися і від випадіння пасом, спровоковане захворюванням.
Як рицинова олія для волосся допомагає вилікувати ввід лупи: рекомендується робити розчин рицинової олії з настоянкою календули в пропорціях 1 до 1. Такий розчин втирається в дерму голови і тримається півгодини. Змивати великою кількістю тепленької водички.
Проти випадіння пасом радимо лікуватися маскою з цибулею. Для приготування в рівних пропорціях потрібно змішати цибульний сік і рицинову олію. Суміш розподілити по корінню, помасажувати шкіру голови. Тримати 1 годину, потім змити за допомогою шампуню.
Користь рицинової олії для локонів так обширна, що за допомогою неї можна позбутися багатьох проблем – ламкості, жирності і навіть облисіння. Для досягнення результату потрібно користуватися вибраними засобами хоча б 1 раз на сім днів курсом 1-2 місяці.
Як намащувати волосся рициновою олією – вирішувати тільки вам, але взагалі рекомендується наносити засіб тільки на корені, якщо пасма довгі, і на всю довжину – якщо короткі. Завдяки такому догляду рицинова олія для волосся потовщує пасма, роблячи їх сильними і густими.
Рицинова олія для волосся: маска для росту пасом
Буде потрібно ложка рицинової олії і ложка перцевої настоянки.
Рідини змішати і підігріти.
Отриманим складом помасажувати коріння і залишити вбиратися на всю ніч.
Повторювати через день-два, тривалість курсу – місяць-півтора.
Змивається олія важко, якщо використовувати звичайні засоби. Знаючі дівчата радять брати для цього шампунь Garnier Ultra Doux з соком алое для волосся, який відмінно піниться і має приємний аромат. Після нього голова довго залишається чистою, що особливо важливо для власниць жирного типу волосся.
Рицинова олія для волосся – для вітамінної маски від випадіння пасом знадобиться:
Олії (рицинова і реп’яхова) – по 15 мл кожної.
Рідкі вітаміни Аевіт – 5-6 капсул.
Ефірна олія іланг-іланг – пару крапельок.
Проколюємо капсули голочкою, видавлюємо вміст в тарілочку, туди ж наливаємо олії.
Інгредієнти перемішуємо, розподіляємо по корінню і довжині.
Залишаємо на кілька годин під плівкою.
Чим довше тримаєте, тим краще вбереться. Змивати шампунем.
Рицинова олія для волосся – рецепт медово-яєчної маски для жирного волосся
Змішуємо жовток, ложку рицинової олії і меду до однорідної консистенції.
Розподіляємо склад, що вийшов по голові, обмотуємо шапочкою для душу і укутуємо тепленькою хусткою.
Тримати 2-3 годинки, потім змити. Через 2 місяці таких процедур (1 раз на см днів) з’явиться густий «підшерсток», а довжина шевелюри помітно збільшиться.
Рицинова олія для волосся – рецепт для кінчиків волосся
Якщо необхідно підлікувати мляві і посічені кінчики – кращого засобу вам не знайти. Застосування дуже просте – на ніч змочуєте рициновою олією кінці, збираєте волосся в пучок, обмотуєте плівкою, щоб подушка не забруднилася, і лягаєте спати. На ранок – миєте голову. Як правило, ефект проявляється вже через 2-3 застосування.
Аналогічним ефектом володіє оливкова олія, яка відмінно живить висушені кінці, потовщує і згладжує поверхню, додаючи локонам красивий і природний блиск.
Тим, у кого шевелюра густа, рекомендуємо запастися кількома флакончиками засобу. Одного вистачить усього на 4-5 застосувань. Якщо розподіляється рицинова олія для волосся по всій довжині – то всього на одне застосування.
Як намащувати волосся рициновою олією? Деякі радять не підігрівати маску для того, щоб кінчики не стали ще більш сухими. Інші – навпаки, наносять тільки в тепленькому вигляді. Насправді – це великої ролі не грає. Якщо після використання вам здалося, що засіб сушить волосся, то наступного разу не нагрівайте і спробуйте «присмачити» іншими, більш м’якими оліями.
Для більшого ефекту і для густини можна домішувати в рицинову олію рідкі вітаміни А і Е, щоб забезпечити додаткове живлення пасмам.
Зустріти негативні відгуки про рицинову олію практично неможливо. Сам по собі продукт ніяк не може зіпсувати локони.
Єдине, що може викликати невдоволення – це специфічний запах і погане змивання. Однак при правильно підібраному шампуні ці проблеми дуже легко усуваються.