Home / Твоя краса / Тіло / Масажна олія: Як приготувати в домашніх умовах

Масажна олія: Як приготувати в домашніх умовах

Масажу завжди надавалося велике значення у догляді за тілом і як лікувальному засобу. Сьогодні ж відчути на собі цілющу силу цієї процедури може при бажанні будь-яка жінка.  Якщо масаж проводить висококваліфікований фахівець і при цьому використовується масажна олія, то після першого сеансу помітні зміни.

 Призначення масажної олії

 Існує безліч технік масажу, кожна з яких володіє тільки їй властивими якостями. Невід’ємною складовою будь-якого масажу є масажна олія. Виняток становить лише сполучно – тканинний масаж, техніка якого повністю виключає його застосування.

 Як приготувати масажну олію для тіла вдомаМасажна олія здатна виробити посилення ефекту від масажу, або розширює діапазон його позитивного впливу на організм.

 Існують деякі вимоги, що пред’являються до тієї чи іншої масажної олії. У будь-якому випадку воно необхідно для найбільш легкого ковзання рук по тілу клієнта.

 Отже, склад будь-якої масажної олії – це базова і активна складова. Перша може бути як одна, так і багатокомпонентна. Крім легкості «ковзання» базова складова сприяє зволоженню і живленню шкіри.

 Активна складова вибирається від функціонального навантаження процедури масажу.

 В якості бази для масажної олії зазвичай вибирають мінеральну олію – на основі вазеліну або парафіну.

 Ці масла при помірному нанесенні практично не вбираються в шкіру, забезпечуючи легке ковзання рук масажиста по шкірі клієнта.

 Однак якщо нанести їх надмірну кількість, руки будуть прослизати, а на шкірі буде утворюватися неприємна липка плівка.

 Найчастіше в якості базової використовують дитяча олія. Вона хімічно інертна, недорога і виготовлена тільки з високоякісних речовин. Крім цього, дитяча олія завдяки своєму складу робить шкіру ніжною і м’якою.

 Багато масажистів в якості базового використовують рослинну олію. Відомо широке застосування оливкової, кунжутної, персикової олії та багатьох інших. Рослинні олії високої якості в своєму складі містять стеаринову, олеїнову, лінолеву кислоту і вітаміни.

 Найчастіше для масажу використовують суміш мінеральної і натуральної олії.

 Що стосується активної складової, то це, як правило, ефірні олії. Інколи вони служать для вирішення певних завдань в ході масажу, а іноді використовуються, щоб надати процедурі чуттєві нотки. Адже ефірні олії впливають не тільки на шкіру, але і на підсвідомість клієнта, дозволяючи досягати чудових результатів.

 Яку ефірну олію вибрати для масажу

 Ефірні олії, крім того що вони володіють протизапальними і антибактерицидними властивостями, за своїм призначенням поділяються на кілька видів. Ця класифікація, звичайно, є умовною, оскільки одна і та ж олія може застосовуватися для різних цілей.

 Одні з них використовуються як зігріваючі засоби, а інші – в якості охолоджуючих. Деякі зволожують шкіру, а деякі, навпаки, сушать її.

 До зволожуючої олії відноситься, наприклад, олія троянди, а до сухої – грейпфрута і апельсинова олія.

 У спеціалізованій літературі можна знайти інформацію про те, якими властивостями володіє та чи інша ефірна олія, і на підставі цих відомостей використовувати їх для додавання в масажну олію. Головне, виконати тест на індивідуальну непереносимість того чи іншого засобу.

 Слід зазначити, що для приготування масажної олії для тіла використовують тільки натуральні ефірні олії. Застосовувати їх синтетичні замінники неприпустимо. Також не можна використовувати ефірні олії в чистому вигляді, так як через високу концентрації це може завдати шкоди організму.

 Масажна олія. Як приготувати в домашніх умовах

 Багато професійних масажистів для масажу використовують олії, які готують самі.

 По-перше, слід взяти олію – основу. Для цієї мети відмінно підходить оливкова олія холодного віджиму. У ній чудово розчиняються ефірні олії, які є активними компонентами складу для масажу.

 Наприклад, для масажу всього тіла береться 30 крапель олії – основи і вдвічі менше ефірної олії або суміші ефірних олій.

 Масажна олія своїми руками готується безпосередньо перед процедурою масажу.

 Якщо необхідно приготувати її про запас, то для того, щоб запобігти окисленню, до складу додають кілька крапельок будь-якої олії з великим вмістом вітаміну Е. Це може бути олія з паростків пшениці.

 Для тривалого зберігання масажну олію слід перелити в скляну ємність і зберігати в холодильнику, відливаючи необхідну кількість перед масажем в пластикову пляшечку. Краще, якщо в останньої буде відкидна кришка.

 Рецепти масажної олії для тіла

 Склад масажної олії залежить від ефекту, який необхідно отримати в результаті масажу.

    Якщо потрібно зняти напругу в м’язах, то для масажу використовують олію наступного складу – по п’ять крапель ефірної олії з квіток апельсина і лаванди і трьох крапель олії ромашки розчиняють у тридцяти мілілітрах будь-якої базової олії.

    Полегшити м’язовий біль допомагає масаж з сандаловою, жасминовою і шавлієвою оліями, взятих в пропорціях 6: 5: 4, розчинених у тридцяти мілілітрах олії – основи. Такі склади олій заспокоюють нервову систему і надають розслаблюючу дію на м’язи.

    Збуджуючого ефекту в результаті романтичного чуттєвого масажу можна домогтися, змішавши сандалову, рожеву і шавлієву олії в пропорціях 6: 5: 4 з тридцятьма мілілітрами олії – бази.

    У олію можна додати відвар трав, які мають протизапальну дію, наприклад, ромашки аптечної або шавлії, а також трохи масляного розчину вітамінів А і Е.

 Якщо консистенція олія вийшла рідкою, її можна згустити, додавши трохи бджолиного воску або, за його відсутності, ланоліну.

 Масажна олія для різних цілей

 Залежно від мети масажу вибирається своя масажна олія для тіла. Для обличчя, як правило, використовується олія, яка окрім свого прямого призначення, сприяє зволоженню і живленню шкіри. Це – мигдальна, персикова, абрикосова олії. Дуже добре підходить оливкова олія, відома своїми корисними речовинами.

 Діапазон масажних олій для тіла ширший. Якщо потрібно розслабити м’язи, застосовують олію з добавлянням ефірної олії цитрусових. Якщо ж, навпаки, потрібно привести м’язи в тонус, застосовують олію з добавлянням ефірної олії іланг – ілангу або ванілі.

 Особливо варто відзначити значення масажних олій для антицелюлітного масажу. Їх роль полягає в поліпшенні кровообігу і здатності спалювати жирові клітини.

 Для цього в антицелюлітну масажну олію додають ефірну олію цитрусових та інші, що володіють подібною дією.

 Крім цього, такий склад сприяє усуненню дрібних зморшок і розгладжує шкіру та проведенню антицелюлітного масажу. Перед процедурою рекомендується прийняти гарячу ванну, розпарити тіло, зробити пілінг для видалення відмерлих клітин шкіри.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *