Home / Здоров'я / Як позбутися від шишок після уколів

Як позбутися від шишок після уколів

Дуже неприємні відчуття у людини викликають шишки після уколів. Вони не дають спокійно сидіти, а іноді навіть сковують деякі рухи. Вони з’являються внаслідок неправильного введення препарату в м’язові тканини, яке може бути занадто швидке. Дуже часто в місці уколу спостерігається синяк або почервоніння. Все це є результатом пошкодження судини під час введення лікарського препарату. Як позбутися від шишок після уколів  піде мова далі.

Позбутися від шишок після уколів. Чи небезпечні шишки після уколів?

Як позбутися від шишок після уколів

Якщо хворого абсолютно не турбує шишка і при тому, якщо прощупуючи вона не болить, то немає причин для занепокоєння. Також не потрібно переживати, якщо місце уколу не почервоніло і не гаряче.

Варто турбуватися тільки тоді, якщо місце уколу в значній мірі почервоніло, і з’являються больові відчуття при натисканні на нього. Може також виникати часткове оніміння шкіри в місці уколу.

Причиною таких проявів може бути:

алергія;

реакція на препарат;

інфекція.

Якщо препарат хворому був введений в перший раз, то він може викликати ряд алергічних реакцій. На місці уколу може з’явитися не тільки шишка, але ще і свербіння, почервоніння. В цьому випадку слід негайно звернутися до фахівця, щоб зняти алергічну реакцію і в подальшому отримати заборону на застосування такого лікарського засобу в лікуванні.

Реакція на препарат може бути у вигляді оніміння шкіри в місці уколу. Іноді таке явище поширюється і на область навколо місця уколу. Якщо шишка не дуже турбує, то через пару днів все це пройде. Але якщо цього не сталося, то це привід звернутися до фахівця і обстежетись для встановлення причин такої реакції на лікарський препарат. Можливо, в ході уколу було травмовано якесь нервове закінчення. У цьому випадку нічого страшного немає. Але якщо в результаті оніміння виникли больові відчуття, які віддаються в ногу, то це вірний знак піти на консультацію до фахівця-невролога.

Не часто, але все-таки зустрічаються випадки, коли в ході введення препарату могли занести інфекцію. Все це може бути причиною недбалого ставлення до правил антисептики і асептики при введенні лікарського засобу, які не були дотримані. Шишка на сідницях після уколу не може викликати переживань, але якщо на ній з’явиться абсцес, то це буде сигналом занесення інфекції в організм через ін’єкцію. Необхідно в терміновому порядку відвідати лікаря, пройти обстеження і провести курс лікування. Як правило, в такому випадку дуже часто призначаються антибіотики, щоб зупинити розвиток інфекції. Найкраще через кілька тижнів здати аналіз крові на присутність антитіл ВІЛ-інфекції.

Як позбутися від шишок після уколів – чим лікувати?

Існує кілька способів, щоб позбутися від шишечок після уколів:

Йодною сіткою. Позбутися від шишечок можна за допомогою йодної сітки. Вона наноситься кілька разів на день в поєднанні з кефірними компресами. Все це тільки благотворно позначається на розсмоктування шишок. Такий метод вже давно відомий і вважається найпрактичнішим і ефективним.

Медовим коржем.Ще один метод усунення шишечок після ін’єкцій – застосування медового коржу. Для цього замішується круте тісто з 1 яйця, 1 столової ложечки вершкового масла, 1 столової лдожечки меду і борошна, яке беремо «на око». Коржик з такого тіста прикладають на місце уколу і утворення шишки і закріплюють на ніч. Добре для цього підійде лейкопластир. Можна одягнути для більшої фіксації щільно прилягаючу білизну.

Капустяним листом.Капустяний лист теж може допомогти в боротьбі з шишечками після уколів. Його надрізають ножем або відбивають кухонним молоточком, щоб  виділявся сік з самого листа. Після цього його кладуть на проблемну зону і закріплюють на ніч. Можна обернутися бинтом, використовуючи щільно прилягаючу білизну.

Гепарин-вмісні гелі. Гепарин-вмісні гелі є лікарськими препаратами і можуть позбавити від шишок протягом декількох днів. Інструкція щодо їх застосування написана на упаковці і її варто дотримуватися, щоб не отримати алергічну реакцію на препарат.

Картоплею. Дуже часто практикується застосування картоплі в лікуванні шишок. Для цього картопля миється і розрізається на дві частини. Одну з них прикладають на місце затвердіння. Спати з таким своєрідним компресом буде незручно, але вдень можна походити.

Спиртові компреси. Можна спобувати компрес з спиртової настояночки прополісу. Попередньо необхідно змастити шишки після уколів  живильним кремом і зверху покласти бинт, який змочений в такому розчині. Після цього отриманий компрес накривають плівкою і закріплюють.

Господарським милом. Господарське мило теж може допомогти від шишок. Змочіть шматочок бинта тепленькою водичкою і намильте його господарським милом. Після цього прикладіть компрес до місця уколу.

Алое. Листочки алое відмінно справляються буквально з кожним наривом. Також буде ефективним є застосування їх в лікуванні шишок після ін’єкцій. Листя відбиваються ножем для отримання соку рослини. Можна зрізати верхній шар листа. Після цього лист алое прикладається до місця уколу і закріплюється на ніч. На сам лист краще покласти не промокаючу серветку.

Позбутися від шишок після уколів. Причини звернутися до лікаря

Існує багато способів, як позбутися від шишок після уколів. Буває так, що в деяких випадках просто неможливо самостійно позбавиться від шишечок після введення препарату. Місця уколів можуть червоніти і набухати. Іноді такі запальні процеси супроводжуються нагноєннями і виділеннями з ранки.

У людини в цьому випадку підвищується температура тіла. Підвищення може бути незначним, але це буде значити про те, що в організмі йде запальний процес в результаті занесення інфекції. Якщо у хворого є хоча б один такий симптом, то краще за все звернутися до лікаря. У деяких випадках (дуже рідко) пацієнту можуть призначити операцію, в ході якої буде проводитися витяг такого утворення на м’якій тканині.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *