Home / Здоров'я / Як позбутися хронічної втоми?

Як позбутися хронічної втоми?

Синдром хронічної втоми  – один з найпоширеніших діагнозів останнім часом. На жаль, сучасний ритм життя багатьох людей дуже напружений, насичений подіями, супроводжується напруженою роботою, недосипанням і перевтомою. Якщо від цієї хвороби не вдається позбутися за допомогою повноцінного сну та відпочинку, значить, пора звертатися до фахівця.

 Якщо перевтома є постійним супутником, то в переважній більшості випадків має місце саме синдром хронічної втоми. При цьому більшість пацієнтів – жінки. Напади найчастіше виникають після тривалих або тяжких хвороб, стресів або емоційних потрясінь.

 Причини захворювання хронічною втомою

 Перед тим як позбутися хронічної втоми, потрібно визначити фактор, що спровокував її.

 До таких відноситься:

 Прийом ряду медикаментозних препаратів, наприклад, засобів від застуди, кашлю, заколисування. Також слабкість можуть викликати міорелаксанти, снодійні, протизаплідні, протиалергічні, антигіпертензивні та антигістамінні засоби;

 Хвороби, що утруднюють дихання, наприклад, астма, емфізема, хронічний бронхіт;

 Серцева недостатність;

 Порушення сну;

 Погане харчування;

 Депресії, тривожні стани, погані передчуття, похмурий настрій, інші розлади особистості.

 Втома часто виникає через місяць після вірусної інфекції. Нерідко вона є першим симптомом ряду досить серйозних захворювань: гепатиту, раку, цукрового діабету, гіпоглікемії, анемії, гіпотиреозу, мононуклеозу, міастенії, ревматоїдного артриту або патологій серця.

 Симптоми синдрому хронічної втоми

 Найчастіше неприємний стан проходить самостійно після вихідних або відпустки. Але якщо воно турбує далі, то як позбутися тривалої втоми зможе сказати тільки фахівець.

 Крім занепаду сил виникає ряд інших симптомів, що свідчать про порушення роботи організму:

 Зниження працездатності, уважності, пам’яті;

 Фарингіт;

 М’язовий і головний біль;

 Проблеми зі сном;

 Хворобливість суглобів;

 Знемога, що триває протягом доби після трудового дня або навчання.

 Діагностика синдрому хрончної втоми утруднена, оскільки симптоми схожі з безліччю інших хвороб. Спочатку лікар повинен виключити такі. Критерієм для постановки діагнозу є хронічна перевтома, що триває довше 6 місяців, і наявність декількох вищеперелічених симптомів. Варто відзначити, що синдром хронічної втоми супроводжується депресією.

 Як самостійно позбутися хронічної втоми

 Спершу потрібно правильно організувати свій час. Можна вставати раніше, але обов’язково потрібно спати 7-8 годин. Якщо людина сильно завантажена, вона повинна доручати по можливості деякі свої обов’язки і справи іншим людям.

 Зазвичай людині для сну вистачає в середньому 8 годин. Якщо після пробудження є сили і бажання займатися справами, немає відчуття постійної втоми, значить, достатньо відпочивати. В обід також можна подрімати, але не більше години. Особливо корисний денний сон буде підліткам і літнім людям. Але ті, хто не може після денного відпочинку заснути вночі, дрімати в обід не рекомендується.

 Не варто починати курити, або ж кинути цю звичку. Куріння обмежує насичення організму киснем. Замість нього поставляються шкідливі речовини, включаючи чадний газ. Якщо відмовитися складно, потрібно постаратися зменшити кількість викурених сигарет.

 Відмовитися або обмежити вживання кофеїну та алкоголю. Перший надає тимчасовий ефект, а після нього настає різкий занепад сил. Другий надає ефект депресантів, приносячи стомлення.

 Велика увага приділяється режиму і раціону. Деякі можуть працювати, легко перекусивши, іншим потрібний повноцінний обід з трьох страв. У будь-якому випадку потрібно уникати жирних продуктів і страв, так як жири засвоюються повільніше вуглеводів, що призводить до зниження активності.

 Дозвілля краще проводити активно, наприклад, гуляти, розгадувати кросворди, читати книги, грати з дітьми.

 Що може зробити лікар при хронічній втомі?

 Як позбутися сезонної, наприклад, осінньої втоми може розповісти тільки кваліфікований фахівець. Перераховані вище методи, звичайно ж, будуть корисні, але іноді потрібна більш серйозна терапія.

 Лікар може виявити систематичні порушення, які стали причиною занепаду сил. Він проведе обстеження, призначить необхідні аналізи. В першу чергу лікування буде направлено на усунення першопричини. При необхідності призначають знеболюючі та антидепресанти. Якщо синдром хронічної втоми  супроводжується депресією, то знадобиться допомога психолога.

 Як позбавити себе від втоми за допомогю профілактики

 Регулярно займатися спортом або виконувати комплекс вправ;

 Завести хобі, щоб зайняти вільний час;

 Гуляти з друзями, ходити разом в театр, кіно і т. д .;

 Визначати турбуючі проблеми і по чуть-чуть їх вирішувати;

 Навчитися розслаблятися і позбавлятися від перенапруги. У цьому допоможе дихальна гімнастика, йога, масаж;

 Відмовитися від вживання снодійних препаратів;

 Позбутися шкідливих звичок.

 Як позбутися втомлених ніг

 Багато людей страждають від часткового синдрому хронічної втоми. Наприклад, після робочого дня неприємне почуття і тяжкість виникає в ногах. Причиною зазвичай служить завантаженість справами, біганина по роботі і т. д. Позбутися від цих відчуттів, як правило, значно простіше, ніж вилікувати синдром хронічної втоми.

 По-перше, як швидко позбутися втоми? Звичайно ж, за допомогою водних процедур! В один таз наливають теплу воду, в іншій холодну. По черзі опускають кінцівки то в один, то в інший протягом 10 хвилин. Крім того, цей метод можна використовувати і при занепаді сил – досить прийняти контрастний душ.

 По-друге, рекомендується після роботи проводити півгодини з піднятими вище рівня голови ногами. Така поза дозволить нормалізувати кровообіг і позбутися набряків.

 По-третє, можна скористатися відварами лікарських рослин. Їх використовують для ванночок, так і роблять з ними інші процедури. Наприклад, із збору ромашки, м’яти і шавлії виходить чудовий косметичний лід, яким можна протирати шкіру обличчя та інші частини тіла. Дуже добре трави допомагають при прийомі всередину під час осінньої хандри.

 Четверта процедура – масаж. Роблять його тільки на чисту шкіру, змащену кремом або масажним маслом. Починають з низької інтенсивності, поступово її збільшуючи. Спочатку обробляються ступні, далі ікри, тобто працюють знизу вгору.

 Не варто забувати про зручне взуття. Не можна постійно ходити на високих підборах. Вдома краще ходити босоніж. Також можна придбати спеціальний масажний килимок. Влітку на природі теж рекомендується частіше гуляти без взуття.

 Як позбутися  втоми очей?

 Великі навантаження протягом дня призводять до того, що страждає зір. Зазвичай таке трапляється у людей, що працюють з документацією і на комп’ютері. Неприємне відчуття до вечора впливає не тільки на зір, але і на емоційний стан. Що можна зробити в такому випадку?

 У першу чергу потрібно звернути увагу на клімат в приміщенні. Робочий кабінет потрібно постійно провітрювати. У цих же цілях використовують зволожувачі повітря.

 Далі необхідно виправити свою звичну позу. Зазвичай робоча поза людини незручна для її тіла. Під час роботи потрібно сидіти прямо, голову трохи нахиляють назад, руки кладуть як на фортепіано. Ноги повинні бути зігнуті під кутом 90 °, дуже небажано їх схрещувати або закидати одну на іншу.

 Монітор комп’ютера повинен бути розміщений правильно – на відстані витягнутої руки, його центр розташовується нижче очей на 15 см. Оптимальна частота розгортки – 100 Гц. Також монітор краще не ставити біля вікна, щоб у ньому не відбивалися сонячні відблиски.

 Регулярні перерви в роботі потрібно робити завжди. Тим, хто весь день на ногах, потрібно періодично сідати. Ті, хто працює за комп’ютером, повинні відходити від нього. Рекомендується щогодини робити перерву на 5-19 хвилин незалежно від умов роботи.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *