Home / Твоя краса / Боротьба з прищами та вуграми / Висип на обличчі – лікування

Висип на обличчі – лікування

Висип на обличчі  в наш час не рідкість. Прищики з’являються як у дівчат, так і у дорослих дам, і часто справа зовсім не в гормонах (хоча, звичайно, це не виключено). На появу вугрів, чорних цяток і інших неприємностей впливають багато факторів. Лікування підбирається індивідуально для кожного випадку.

Висип на обличчі. Причини

Висип на обличчі – лікування

Висипання на обличчі не завжди свідчать про наявність серйозних захворювань. Часто причини їх досить банальні і нешкідливі, але вони в будь-якому випадку є. Висип не може з’явитися просто так – до цього завжди є передумови.

Причини, які не потребують серйозного лікування:

тривале перебування під сонячними промінчиками (часте відвідування солярію);

переохолодження шкіри;

паління та надмірне вживання алкогольних напоїв;

придуха;

надмірне споживання цукру і солодощів;

неправильне харчування;

неправильний догляд за дермою або його відсутність (алергічні реакції);

закупорка пір мінеральними маслами та іншими нафтопродуктами, що містяться в сучасній косметиці; стреси і серйозні потрясіння;

нестача вітамінів.

Ці випадки не пов’язані з внутрішніми збоями і легко піддаються лікуванню.

Причини, що вимагають консультації лікаря:

гормональний збій – він може з’явитися як і з природних причин (місячні, клімакс, вагітність), так і стати ознакою захворювання (патології придатків, матки);

захворювання кишечника і шлунка; захворювання жовчного міхура;

захворювання нирок і надниркових залоз;

венеричні захворювання;

цукровий діабет;

шкірні паразити (кліщі);

прийом антибіотиків та інших сильнодіючих засобів.

У цих випадках наявність запалень на обличчі говорить про розвиток серйозних захворювань, які потрібно лікувати. Перш за все слід відвідати лікаря-терапевта і здати необхідні аналізи, а коли справжня причина стане явною, потрібно негайно починати лікування.

Висип на обличчі. Діагностика і виявлення причини

Як же зрозуміти справжні причини, за якими все обличчя покрилося прищами? Точну відповідь вам зможе дати тільки лікар, але перед тим, як йти до нього, можна спробувати самостійно встановити причину висипань.

Спробуйте змінити догляд за шкірою на більш натуральний або на час повністю відмовтеся від косметики.

В аптеці придбайте вітамінний комплекс і пропіть його курсом, зазначеним в інструкції.

Припиніть відвідування солярію (якщо таке має місце бути).

Частіше бувайте на свіженькому повітрі (але не на активному сонці).

Позбавтеся від причини стресу або частого хвилювання.

Перегляньте харчування – нехай у вашому раціоні з’явиться більше овочів, злаків, натуральних рослинних масел, а ось споживання солодкого варто скоротити.

Відмовтеся від шкідливих звичок.

Пийте достатньо водички – близько двох літрів в день.

Якщо ви вжили всіх заходів, але висип на обличчі  не вкоротився, то причина його появи, швидше за все, лежить в якихось внутрішніх процесах, розібратися з якими може тільки лікар, тому не відкладайте похід в поліклініку.

Висип на обличчі – лікування

Висип на обличчі. Локалізація

Відомо, що шкірні запалення з’являються не просто так. Лікарями давно встановлено, що по розташуванню прищиків і вугрів можна визначити, який орган в організмі людини дав збій.

Висип у районі рота говорить про неполадки в шлунково-кишковому тракті (дизбактеріоз, гастрит, виразка). Запалення в області вилиць і щік свідчить про проблеми з жовчним міхуром.

Набряки повік вказують на проблеми з нирками, а жовтий відтінок дерми в районі очей – на захворювання наднирників.

Якщо прищі з’явилися на підборідді, то слід відвідати гінеколога – можливо, є захворювання жіночої порожнистої системи.

Запалення біля вух говорять про слабкий імунітет і частих простудних захворювань.

Висип на обличчі. Групи ризику

Найбільш часто схильні до висипань на дермі обличчя деякі вікові групи жінок.

У дівчат у віці до 16-18 років прищики з’являються через гормональні перебудови в період статевого дозрівання.

У жінок «за 45» виникнення висипань пов’язано з менопаузою.

Люди, які страждають захворюваннями ШКТ, нирок, жовчного міхура, також страждають від даної проблеми.

Якщо ви ставитеся до будь-якої з трьох груп, стежити за станом шкіри і внутрішніх органів потрібно особливо ретельно. Дотримуйтеся дієти, не їжте багато солодкого і мучного, добре очищайте шкіру від забруднень, а також виконуйте всі рекомендації лікаря.

Висип на обличчі. До якого лікаря йти?

Люди, зіткнувшись з проблемою шкірних висипань, часто губляться в здогадах: до якого ж лікаря йти? Багато хто йде спочатку до терапевта, а потім за його наводкою – до іншого фахівця. Висипання на обличчі у дорослих знаходяться в компетенції ряду лікарів.

Дерматолог визначить, чи викликано висипання інфекцією або ж у нього інша природа. Залежно від характеру запалення дерматолог може призначити консультацію у інших фахівців.

Косметолог займається проблемами, пов’язаними з неправильним доглядом за шкірою. Цей фахівець, швидше за все, порадить вам крем або мазь, а також призначить курс процедур для глибокого чищення обличчя і відновлення його мікрофлори.

Алерголог запропонує вам здати деякі аналізи, які допоможуть виявити алерген. Залежно від того, що покажуть аналізи, і буде призначено лікування.

Гастроентеролог лікує висипання, пов’язані із захворюваннями ШКТ. Цілком можливо, що буде потрібно всього лише спеціальна дієта, яку гастроентеролог і призначить.

Ендокринолог займається лікуванням проблем, пов’язаних з ендокринною системою і гормональними збоями.

Гінеколог, так само як ендокринолог, запропонує здати аналіз на гормони і, якщо проблема буде саме в них, то почати лікування.

Лікаря, до якого варто звернутися, може порадити терапевт, але якщо ви точно впевнені в причинах своїх шкірних висипань, можна відразу записатися на прийом до лікаря-фахівця.

Висип на обличчі. Способи лікування

Лікувати висип на обличчі  слід в залежності від їх природи. Правильне лікування може призначити тільки лікар, але люди схильні займатися самолікуванням, а також слухати поради подруг і учасниць інтернет-форумів. Іноді це призводить до позитивних результатів, але все ж краще не ризикувати і звернутися за допомогою до професіонала.

Існує кілька способів позбавитися від прищиків на обличчі (якщо вони не викликані серйозними захворюваннями, які передбачають прийом гормонів або антибіотиків).

Медикаментозний спосіб

Він має на увазі прийом аптечних засобів. Це можуть бути спеціальні БАД і вітаміни, таблетки і пігулки, креми та мазі. Прийом таких засобів може призначити тільки лікар.

Гомеопатичний спосіб

Він також передбачає лікування спеціальними засобами, але, на відміну від традиційної медицини, гомеопатія використовує тільки натуральні компоненти і речовини.

Народний спосіб

Це різні маски, примочки і протирання, які напевно порадить вам ваша бабуся. Для лікування прищів в народній медицині найчастіше використовуються підсушуючі натуральні засоби на зразок спирту і лимонного соку, а також трави (ромашка, календула, кора дуба).

Кожен із способів хороший по-своєму, але варто пам’ятати, що висипання, пов’язані з гормональними збоями, відваром трав вилікувати не вдасться. Тому перш ніж починати курс прийому тих чи інших засобів, потрібно точно дізнатися причини виникнення проблеми та отримати консультацію лікаря.

Висип на обличчі. Правила догляду за шкірою – профілактика

Висип на обличчі  можна попередити, дотримуючись нескладних правил.

Регулярно доглядайте за шкірою обличчя: очищайте її щовечора, 1-2 рази на тиждень робіть парову ванночку і пілінг.

Використовуйте якісну косметику (бажано виготовлену з натуральних компонентів), стежте за терміном придатності.

Якщо косметичний засіб розшарувався, змінив колір або запах, викіньте його, навіть якщо термін використання ще не скінчився.

Відповідально поставтеся до вибору декоративної косметики.

Краще заплатити більше, але придбати якісний засіб, який точно не викличе алергію.

Під час перебування на сонці або на морозі захищайте шкіру спеціальними засобами.

Провітрюйте і прибирайте житло, купіть зволожувач повітря.

Відмовтеся від використання рушничка для обличчя, замінивши його на паперові серветки.

Дотримуйтеся режиму дня: спіть не менше восьми годин на добу, снідайте, обідайте і вечеряйте в один і той же час.

Включіть в раціон жирну рибу або риб’ячий жир, зелені овочі, фрукти, горіхи і нерафіновані олії.

Побільше гуляйте на свіжому повітрі.

Уникайте стресів, намагайтеся зберігати спокій навіть у найскладніших ситуаціях.

Відмовтеся від шкідливих звичок.

Зміцнюйте імунітет, пийте БАД або натуральні вітаміни.

Раз на місяць відвідуйте косметолога.

Проходьте огляд у всіх лікарів хоча б раз на рік. Якщо ж у вас є проблеми з ШКТ, нирками чи іншими органами, відвідування лікаря повинно відбуватися частіше.

Засобів для лікування шкірної висипки в наш час придумано безліч, але всі вони будуть неефективні, якщо не визначити справжню причину її виникнення. Для цього необхідна консультація лікаря, а також відмова від нездорової їжі, поганої косметики і шкідливих звичок.

Коли причина стане відома, вилікувати висипання буде нескладно, тому вже через кілька місяців ви, швидше за все, забудете про свою проблему.

Висип на обличчі новонародженого

Після народження у немовлят відбувається безліч змін, більшість з яких носить тимчасовий характер. Так, одне з найпоширеніших проявів у немовляти – це висип, який найчастіше виникає на обличчі.

Висип на обличчі. Причини

Зазвичай висип на обличчі  у немовляти вказує на різні стани новонародженого. Це можуть бути прояви і впливи різних факторів в 1-й місяць життя:

алергічних реакцій;

захворювань, пов’язаних з неврологією;

інфекційних хвороб;

патологій в шлунку і кишечнику;

спадкової схильності;

зміни температури.

При народженні у дитини відбувається гормональний збій. У 1-й місяць життя немовля повинне адаптуватися до нових умов середовища, тому у новонароджених досить часто з’являється токсична еритема. Зазвичай висип не є небезпечним і проходить самостійно через кілька днів. Також на появу такої реакції може вплинути і материнське молочко.

Висип проявляється практично на будь-яких ділянках тіла дитини. Але в основному на обличчі і щоках новонародженого. Точний діагноз ставить тільки лікар.

Висип на обличчі. Види

Цефалічний неонатальний пустульоз. Висипання виникають на другий-третійю тиждень життя немовляти. Характерними ознаками є рожево-червоний відтінок і наявність дрібних гнійників. Причиною появи може бути гормональна перебудова в організмі новонародженого. Висип на обличчі  у дитини є нешкідливим і проходить, коли малюкові виповнюється 1-2 місяці. При цьому призначати ліки не потрібно.

Дрібний висип червоно-рожевого кольору. Зазвичай він покритий невеликими лусочками і виникає на шорсткій шкірі щік грудничка. Дитину починає турбувати свербіж. Все це ознаки алергії, яка виникла внаслідок харчування, а також лікування будь-якого захворювання за допомогою медикаментів. Як правило, висип проходить разом з розладами кишечника. Тому лікар призначає лікування, яке спрямоване на корекцію нормального харчування малюка, а також на відновлення роботи кишечника.

Близько половини новонароджених мають проблеми із затримкою секрету в сальних залозах. Внаслідок чого з’являються кісти у вигляді блідо-жовтих папул, які локалізуються на щічках, лобі і підборідді. Іноді висип поширюється на верхні і нижні кінцівки. Лікувати висипання не потрібно, звичайно вони проходять через 1 місяць.

Ще одним поширеним видом висипань у новонароджених є пітниця. Вона проявляється у дітей до 1 року внаслідок постійного потіння шкіри. Дуже часто це відбувається через перегрів. Пітниця не може бути заразною і не викликає особливих занепокоєнь у дитини.

Висипання при пітниці дрібні, зазвичай рожевого відтінку, з характерною опуклістю на дотик. Коли температура нормалізується, висип проходить. Прискорити процес одужання допоможе звичайна присипка.

Хвороба Ріттера у немовляти характеризується висипаннями навколо рота, які можуть поширитися і на інші частини тіла. Висип виглядає як м’які і тверді пухирці, які містять всередині каламутну рідину. Після того як бульбашки проходять, на їх місці у вигляді нерівних смужечок починає відшаровуватися шкіра. Захворювання може бути викликане алергією або інфекцією і лікується під суворим контролем лікаря. Але на щастя, недуга зустрічається досить рідко.

Висип на обличчі, викликаний інфекціями

Такий висип на обличчі  проявляється у немовлят як симптом інфекційних захворювань і має кілька видів, залежно від захворювання.

Вітряна віспа. Висип може проявитися у дитини ще до 1 року. Захворювання протікає одночасно з підвищеною температурою тіла. Спочатку з’являються плями, які незабаром перетворюються в пухирці. Після чого вони лопаються і утворюють гнійничок, який покривається скоринкою після його загоєння. Висип починається з обличчя і вражає все тіло;

Розеола. Цією інфекцією хворіють дітки у віці до 2 років. Збудником захворювання є вірус герпесу. Характерними ознаками може бути підвищена температура, яка проходить рівно через три дні. Після того як температура знизилася, тіло малюка покривається висипом рожево-червоного кольору, який проходить через 5 днів;

Краснуха. Висип з’являється на 3-4 день температури, її супроводжують збільшені лімфовузли. Зазвичай висипання виникають на обличчі, кінцівках, тулубі. Триває близько 4 днів.;

Кір. Висипання з’являються не відразу, тільки на 5-й день температури. При цьому висип має великі розміри і яскравий відтінок. Спочатку захворювання проявляється на обличчі і в області вух, після чого поширюється на тіло і верхні кінцівки. Далі, вона локалізується на ногах і нижній частині тулуба. Її прояв свідчить про те, що дитинка йде на поправку.

Висип на обличчі. Лікування

Всі методи лікування висипу залежать від причин її походження.

Алергічні висипи можуть бути реакцією на харчування, одяг, пральні порошки і засоби гігієни. Точний діагноз може поставити тільки педіатр. Терапія направлена на визначення алергену, а також його швидке усунення за допомогою призначених антигістамінних препаратів у вигляді мазей і таблеток.

Для лікування пітниці у новонароджених, підійдуть різні засоби, які підсушують шкіру, повітряні ванни, а також ванни з використанням ромашки і череди.

Висип, який викликаний інфекціями, лікується за допомогою противірусних засобів, які підбирає лікар в індивідуальному порядку.

У будь-якому випадку при перших висипаннях у новонародженого потрібно обов’язково звертатися до лікаря для точного визначення захворювання і його терапії.


Check Also

Ефективний догляд за шкірою обличчя навесні. Поради спеціалістів

Весну наша шкіра зустрічає не в найкращій формі – взимку ми рідше буваємо на свіжому …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *