Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Що взяти з собою в пологовий будинок

Що взяти з собою в пологовий будинок

Найоптимальніший термін, коли повинна бути зібрана сумка в пологовий будинок, це 35-36 тижнів. Після 36 тижнів пологи можуть початися в будь-яку мить, тому всі необхідні речі, в тому числі і дрібниці, краще приготувати заздалегідь. Всі підготовлені речі, що взяти з собою в пологовий будинок  рекомендується розподілити по пакетам (сумки не можна), і кожен пакет згодом буде передаватися мамі в міру необхідності.

Що взяти з собою в пологовий будинок –  п’ять пакетів

Що взяти з собою в пологовий будинок

мамі для надходження в пологовий будинок (дородовий)

мамин післяродовий

речі малюка для пологового будинку

мамин пакет на виписку

пакет для крихти на виписку.

 Що взяти з собою в пологовий будинок. Перший пакет – допологовий

Отже, формуємо, що взяти з собою в пологовий будинок  в перший пакет. І для початку нам потрібно підготувати всі необхідні для вступу в пологовий будинок документи. Зазвичай, кожен пологовий будинок видає пам’ятку зі списком речей і документів, або така пам’ятка може висіти десь на видному місці. Але в даному переліку зазначено далеко не все, що буде потрібно молодій мамі для комфортного перебування в пологовому відділенні, тому ми розглянемо з вами все більш детально.

Що взяти з собою в пологовий будинок  з документів

Направлення (або договір, зазвичай про платні послуги)

Паспорт,

Обмінна карта,

Пологовий сертифікат,

Медичний поліс.

Рекомендується також мати з собою деяку суму грошей. Вам вона може знадобитися на невеликі чайові медсестрам, відвідування аптеки.

Що взяти з собою в пологовий будинок – речі

Комплект на пологи. Зараз продаються вже готові одноразові комплекти, які включають в себе сорочку, шапочку і бахіли. Такі набори можна придбати в аптеках, а можна запитати і в самому пологовому будинку. У приватних пологових будинках такі комплекти будуть напевно передбачені і включені у вартість договору. Але заздалегідь уточнити все-таки потрібно. У державних пологових будинках вам видадуть лікарняну нічну сорочку. У ній ви будете перебувати в передпологовому і пологовому залі, а після народження малюка вас переведуть у звичайну палату, де ви зможете переодягнутися в усе чистеньке.

Капці. Вони повинні бути миючі, щоб можна було ходити в них в душ.

Шкарпетки – теплі і тонкі. Навіть якщо ви народжуєте жарким літом, під час сутичок, а також під час припливу молочка вас може морозити.

Гребінець і гумка або шпилька для волосся. Як показує практика, ті, хто збирається в пологовий будинок поспіхом, забувають про ці речі.

Одноразові сидіння для унітазу. Вони стануть в нагоді вам для відвідувань туалету після клізм. Штук 5 приблизно можна покласти з собою.

Махровий рушничок середніх розмірів

Упаковка вологих серветок

Пляшка – дві негазованої водички і пачка нежирного печива, можна ще банани, відварну курку. Але не варто занадто запасатися їжею. Під час перейм і в момент пологів вам точно буде не до перекусів, стане в нагоді лише водичка, і бажано її брати по 0,5 л. Момент, коли ви зможете поїсти – це час після пологів. Після пологів вас переводять в палату, тут ви зможете перекусити, але не забувайте, що вас ще покличуть на сніданок – обід – вечерю.

Відеокамера або фотоапарат, щоб відобразити кращі моменти свого життя і перші дні вашої крихти.

Мобільний телефон і пристрій зарядний до нього.

 Що взяти з собою в пологовий будинок. Другий пакет – післяпологовий

Нічна сорочка, а краще дві. Часто жінки, не бажаючи возити зайві речі, беруть лише одну сорочку, але це як мінімум недалекоглядно. У пологовому будинку ви пробудете не менш трьох днів, за цей час на сорочку ви можете випадково хлюпнути водичкою, вона може забруднитися в крові або ж не встигнете поміняти підгузник дитині. Тому запасна сорочка необхідна. При покупці нічної сорочки зверніть увагу, щоб було зручно діставати груди для годування.

Халат. Його ви будете накидати, виходячи з палати в коридор, або ж коли замерзнете.

Бюстгальтер для годування. У таких бюстгальтерах відстібається чашечка, щоб дістати груди не потрібно знімати лямки. Плюс вкладиші для бюстгальтера. Вкладиші – це невеликі круглі бавовняні диски, що перешкоджають підтіканню  молочка і забрудненню білизни.

Рушник, а краще два, причина та ж сама, що і з нічними сорочками.

Післяпологові прокладки. Краще брати прокладки з м’якою поверхнею. Як післяпологові годяться будь-які прокладки (навіть урологічні) з найсильнішим рівнем вбирання, але майте на увазі, що в разі швів на промежини прокладки з сіточкою ви не зможете носити.

М’який туалетний папір, сухі і вологі серветки.

Мило, шампунь, зубна паста і щіточка.

Одноразові труси. Нерідко дівчата вважають цей аксесуар непотрібним, проте оцінити їх зручність зможе тільки та, що родила. Після пологів йдуть дуже сильні і рясні виділення, за пару годин навіть найщільніша прокладка промокає наскрізь і, відповідно, білизна виявляється забруднена кров’ю. Одноразові труси можна буде просто викинути, до того ж коштують вони недорого.

Одноразові пелюшки. Їх беруть в основному для дитини, але захопіть дві-три штуки і для себе. По-перше, пелюшку можна постелити на простирадло, щоб не забруднити кров’ю все ліжко, по-друге, ви будете ходити на огляди і обробку швів в оглядовий кабінет, на крісло там потрібно буде щось стелити.

Молочковідсмоктувач. Він вам знадобиться надалі, і краще взяти його в пологовий будинок відразу, в крайньому випадку заздалегідь купити і залишити вдома, щоб рідні могли вам його привезти. Молочко може прибути в занадто великій кількості, а первістки через недосвідченість ще не вміють зціджувати руками. Занадто налиті груди не зможе взяти дитина, а мама може заробити лактостаз, якщо не сцідить. Молочковідсмоктувач врятує вас від цієї неприємності.

Крем для рук, для обличчя, гігієнічна помада, дезодорант-антиперспірант. Сюди ж можна додати шампунь, адже ви ж повинні бути на виписці найкрасивішою.

Крем від тріщинок на сосках (наприклад, Бепантен)

Тарілка, чашка, ложка і виделка.

За бажанням, з собою можна взяти післяпологовий бандаж.

Пакети для брудної білизни

Можливо, знадобиться проносне. Це можуть бути гліцеринові свічки, дюфалак. Можна використовувати як проносне і чорнослив, який ваші родичі принесуть вам після пологів.

Обов’язково уточніть список дозволених продуктів, які зможуть принести вам ваші родичі. Їсти годуючій мамі, все підряд тепер не можна, і багато продуктів, які легко викликають алергічні реакції (наприклад, цитрусові, шоколад) на деякий час повинні бути виключені з раціону.

 Що взяти з собою в пологовий будинок.Третій пакет – речі малюка

Що взяти з собою в пологовий будинок  для малюка? Памперси – обов’язкова і необхідна річ. При покупці памперсів орієнтуйтеся на вагу вашого малюка. Приблизно в пологовому будинку вам знадобиться розмір одиничка, але хтось бере вже і двієчку. Занадто великі запаси памперсів купувати не рекомендується, адже у дитини, елементарно, може проявитися алергічна реакція. Крім того, помічено також на особистому досвіді, що розмір одинички в однієї фірми не завжди дорівнює одиничці іншої фірми (і це з усіма номерами, не тільки з одиницями). Хоч трохи, але вони відрізняються. Тому, значні запаси памперсів рекомендується брати тільки тоді, коли ви точно будете впевнені, на якій фірмі зупинитися. У пологовий будинок ж, приблизно, з щодобового розрахунку можна буде взяти 10-12 памперсів на добу. Відповідно, на 3 доби – 30-40 памперсів. У будь-якому випадку, якщо їх не вистачить, то ваші родичі їх донесуть.

У багатьох пологових будинках постійно проходять рекламні акції, і такі фірми як Libero, Pampers, Moony кожній породіллі дарують невеличкий подарунок – пакетик або коробочку зі своїми брошурами, парою памперсів, невеликим тюбиком крему під підгузник, або маленьким пробником гелю для підмивання немовляти. Такі невеликі подарунки дозволяють мамі оцінити переваги тих чи інших продуктів, порівняти якість різноманітних памперсів і заодно перевірити реакцію дерми немовляти. Як правило, більшість мам після кількох таких подарунків уже чітко вибирають фірму, продукцію якою вони вважатимуть за краще користуватися і далі.

 У приватних пологових будинках в більшості випадків памперси вам приносити туди не доведеться – приватні пологові будинки зазвичай самі одягають своїх маленьких гостей.

Одяг малюка. Сюди входять пелюшки, сорочечки, повзунки, рукавички і чепчики. Одягу потрібно взяти достатню кількість і з урахуванням пори року. Якщо ви плануєте відразу після народження одягати дитину в повзунки і сорочечки, то не забудьте, що пелюшки вам все-таки теж будуть потрібні. По-перше, необхідно буде застеляти ліжко малюка, вкривати його. По-друге, потрібно буде стелити пелюшки на пеленальний столик під час переодягання, під час оглядів лікарем, під час підмивання. Та й багато інших якихось випадків, коли вам можуть знадобитися пелюшки. Беріть як звичайні, бавовняні, так і фланелеві, і непромокаючі (краще брати розмір 90х60, тому що 60х60 будуть аж надто малі). Приблизна кількість сорочечок і повзунків – штук 10, рукавичок і чепчиків – штук 5. Пелюшок – половина упаковки непромокальних вам знадобиться точно, ще штук по 5-10 фланелевих і бавовняних. Не забудьте, що всі нові речі і пелюшки потрібно заздалегідь вдома випрати з дитячим порошком.

Дитячі вологі серветки.

Пустушка. За вашим бажанням, і залежить від того, чи будете ви привчати дитину до пустушки.

Дитячий крем

Пляшка дитяча. Рекомендується взяти на всякий випадок, раптом вам доведеться зціджувати велику кількість молочка.

Що взяти з собою в пологовий будинок. Четвертий пакет – для мами на виписку

Що взяти з собою в пологовий будинок  для виписки мами? Красивий мамин одяг, взуття та декоративна косметика.

Що можна ще додати, так це тільки фен для створення красивого укладання перед випискою.

Що взяти з собою в пологовий будинок. П’ятий пакет – для малюка на виписку

Комплект на виписку. Зараз продаються спеціальні комплекти для малюка (до речі, йдуть вони за розмірами). Такі комплекти полегшують пошуки одягу для малятка в єдиному стилі і кольорі, і виглядають дуже урочисто.

У комплекти зазвичай входять: урочистий конверт, ковдрочка, пелюшка, повзунки, сорочечка, чепчик і рукавички. Вміст таких наборів може змінюватися, потрібно дивитися на місці. Одіяльце теж може бути різним – від тепленького до легкого, тому підбирати потрібно з урахуванням сезону. Ну і звичайно ж, докласти памперс.

Якщо ж збираєте самі:

повзунки, сорочечка, чепчик

костюмчик

фланелева і х / б пелюшка

памперс

шапочка для вулиці

Конверт, ковдрочка і урочиста кольорова стрічка.

Ну і звичайно ж, не забудьте, що забирати крихітку на автомобілі можна тільки за допомогою спеціального утримуючого пристрою, в даному випадку це люлька.

 Після зборів підготовлені пакети можна пронумерувати і прибрати в спеціально відведене для них місце. І вже потім, коли вам потрібно буде терміново збиратися до пологового будинку, ви точно будете знати, що нічого не забули. Та й майбутньому татові буде легше пояснити, пакет з яким номером йому потрібно вам привезти, адже погодьтеся, «пакет під №2» складніше переплутати з іншим, ніж пакет «з синіми квіточками» серед інших пакетів з квіточками.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *