Home / Активний спосіб життя / Гімнастика / Ранкова гімнастика для дітей

Ранкова гімнастика для дітей

Однією з найгарніших звичок, які необхідно прищеплювати з дитинства є ранкова гімнастика, а по-простому – зарядка. Багато хто пам’ятає ранкову зарядку в дитячому садку і школі. Всі знають, як важко підняти дитину з ліжка рано вранці, але з ранковою гімнастикою починати день цікавіше і веселіше. Це своєрідна гра, яка допоможе прокинутися як дитині, так і батькам. Адже ідеальна ранкова гімнастика для дітей – це забава, яка приносить величезну користь і ніколи не набридає.

Ранкова гімнастика для дітей

Ранкова гімнастика для дітей

Регулярні заняття зміцнюють дитячий організм, розвивають і духовно, і фізично. Після зарядки настрій у дітей більш веселий і енергійний, адже вони правильно прокинулися. Згодом, при постійних заняттях, у дітей формується правильна постава, зміцнюється здоров’я і імунітет.

Гімнастикою можна займатися з самого народження. Мами викладають маленьких немовлят, роблять масажну гімнастику з ними. Перед такими заняттями вони повинні пройти курси.

Завдяки ранковій гімнастиці у дітей не буде проблем із зором, опорно-рухова система зможе розвиватися, не виникнуть шлункові патологій і стреси. Особливу увагу на зарядку потрібно звернути тим батькам, чиї діти не ходять на спортивні секції.

Так що, якщо хочете прогнати сонливість і побачити свою дитину бадьорою  і веселою – включайте музику і разом на зарядку.

Ранкова гімнастика для дітей. Приміщення для зарядки

Але спочатку необхідно підготувати приміщення для зарядки. Його просто необхідно провітрити. Потік свіжого повітря освіжить і миттєво розбудить дитину. Також важливо пам’ятати, що вправи потрібно робити до їжі – і ніколи після.

Заняття ранковою гімнастикою не повинно стомлювати – постарайтеся займатися не більше п’ятнадцяти хвилинок. Робіть зарядку під музику або розповідайте віршики в процесі заняття – так буде набагато цікавіше.

Важливо пам’ятати і про правильне дихання під час зарядки – вдихати через ніс, а видихати через рот. Для кращого сприйняття дитиною вправ – робіть все в ігровій формі.

Зробіть все, що від вас залежить, щоб ранкова гімнастика для дітей стала звичкою.

Якщо дитина буде кожен день починати з ранкової гімнастики під музику, це стане для нього абсолютно природним заняттям. Спочатку він буде робити вправи з вами, а після того як звикне – буде займатися сам.

Не змушуйте малюка відразу починати одягатися. Заняття краще проводити в маєчці і трусиках. І бажано босоніж на спеціальному килимку.

Якщо дитина не хоче вставати зі свого ліжечка і ховається в ковдру – почніть ранок з лоскоту. Ця гра допоможе скинути сонливість – він тут же підскочить і буде лоскотати вас у відповідь. Після потрясіть ручками і ніжками – розженете кров по тілу. Ну і в кінці потягування, які викликають розчулення. Після таких веселих вправ переходьте до основної зарядки.

Ранкова гімнастика для дітей. Однорічні малюки

Якщо вашій дитинці всього рік, то використовуйте прості, нескладні вправи. Походіть по кімнаті і потупайте ніжками. При цьому розповідайте віршик.

Після зробіть пару присідань, знову походіть і знову присідайте. Все так же під вірші.

Можна влаштувати малюкові смугу перешкод. Розкладіть на підлозі іграшки і крокуйте через них. Після смуги перешкод спробуйте проповзти під стільцем і столом. Закінчити ранкову зарядку крихти можна грою з м’ячем. Ось і всі вправи – вирушайте на сніданок.

Ранкова гімнастика для дітей. Старші дітки

Для старших діток можна вибрати і придумати більш складні вправи – якщо хочете, подивіться відео дитячих вправ в інтернеті. Головне показувати все на своєму прикладі. Не забувайте хвалити малюка, як тільки у нього все вийде.

Починайте з дихальних вправ. Розведіть руки і вдихніть через ніс, після опустіть руки і видихніть через рот. У дитини не відразу все буде виходити, але не сумуйте. Пару повторень і все вийде.

Після дихальних вправ – ходьба. Ходіть колами по кімнаті, спочатку повільно, потім швидше і знову повільно. Тепер бігом марш! Топати можна під веселі пісеньки або віршики мами. Не бійтеся – дитина все швидко запам’ятає і буде повторювати все разом з вами. Так ви тренуєте не тільки його тіло, а й мозок.

Тепер переходимо до нахилів – навчіть нахилятися малюка до іграшки, брати її, піднімати високо вгору і знову класти на підлогу. Так необхідно повторити кілька разів.

Після нахилів вперед переходьте до нахилів в сторони. Нічого складного немає, ставите руки на пояс і нахиляєтеся вліво і вправо.

Далі можна зобразити пташок або літачок. Кому що більше подобається.

Закінчити зарядку можна лежачи на підлозі. Потрібно тільки піднімати ніжки. Після піднімання згинаємо ніжки в колінах і розпрямляєте – кілька повторів і можна відпочивати. Але всього пару хвилинок, адже на кухні холоне сніданок.

Ранкова гімнастика для дітей. Зарядка для дворічного малюка

У два роки дітлахи знають і розуміють набагато більше. Їм ідеально підходить зарядка, в процесі якої ви будете повторювати рухи різних тварин. І не забувайте про веселу і ритмічну музику.

Сміливо починайте з корови. Повільно Ходіть по лузі. А з нею поруч маленьке теля, якому все цікаво і він активно бігає.

Потім перетворюйтеся в конячок. Скакайте, вище піднімаючи коліна. А після різко завмирайте після чарівного слова «тпру».

Щоб розім’яти шию, потрібно буде стати совою. Вертимо шиєю вліво і вправо. Спочатку повільно, після швидше. Але не перестарайтеся.

Але ось сова відлетіла і перед малюком ведмедик клишоногий. Весело піднімаємо лапи, крутимося і присідаємо.

А ось тепер по кімнаті скачуть жабки. Тримайте руки на поясі і стрибайте по кімнаті разом з дитиною.

Якщо ж у вас вдома є обруч, то можна влаштувати справжню циркову виставу. Нехай крізь обруч стрибає веселий дельфінчик. Після повтору всіх вправ не забудьте нагодувати фантазера.

Ранкова гімнастика для дітей трьох років

З трьох років можна займатися більш складною зарядкою. Адже напевно ваш малюк починає день ранковою зарядкою в дитячому саду. Але займатися вдома теж необхідно. І час, відведений на заняття, варто збільшити. Адже дитина вже така серйозна і самостійна.

Але все одно починайте заняття з ходьби. Після нахили і присідання. Нехай малюк махає ручками, ніжками. Бігає на місці і стрибає по кімнаті.

Також можна уявити, що ви їдете на поїзді або летите на літаку – і ходите по кімнаті з характерними звуками.

Фантазуйте – це цікаво для вас і корисно для вашої дитини. Адже це практично творчий процес. Придумуйте, і дитина буде відчувати вашу турботу про себе.

Ранкова гімнастика для дітей чотирьох і п’яти років

З чотирьох і п’яти років дитина може виконувати більш складні вправи. Головне все правильно показати і пояснити. Потягніться, як сонечко. Пострибайте, як зайчик. А після пограйте в годинник – нахиляйтеся вліво і вправо, повторюючи тік-так. Можна також зобразити чаплю, яка високо піднімає лапки і трохи постояти на одній нозі.

Можна стати млином і махати руками, по черзі торкаючись то лівого, то правого носка. Після по кімнаті нехай проїде екскаватор, який підніме з підлоги всі іграшки, по черзі нахиляючись і піднімаючись.

А потім пограйте в велосипед, потрібно лише лягти на підлогу і показати, як крутять педалі на велосипеді. Зобразіть з малюком підйомний кран – піднімайте то ліву, то праву ногу, але не згинайте їх. Після піднімайтеся з підлоги і струсіть ручками і ніжками – зарядка закінчилася.

Підберіть музику для ранкової зарядки для діток, це можуть бути пісеньки з мультфільмів або класичні мелодії.

Ранкова гімнастика для дітей. Молодші школярі

Ранкова гімнастика для дітей  шести і семи років просто необхідна. Адже вони вже школярі і відчувати себе бадьорим перед заняттями просто необхідно. Ранкова зарядка для дітей  під музику розбудить будь-яку дитину, підвищить його активність.

Починати зарядку можна прямо в ліжку. Займайтеся мімічними вправами. Розімніть рот, щічки, вічка. Попросіть дитину моргнути, погрімаснічатиь, надути щоки. Після можна потягнутися, підняти руки і потрясти ними. Кистями виконати кругові рухи. Розімніть кулачки.

Ось і прокинулася дитина, тепер можна вставати з ліжечка і приступати до активної ранкової гімнастики. Включайте улюблену музику малюка і приступайте до вправ. Хоч дитина вже і доросла, але зарядку найкраще робити разом.

Починайте з ходьби по колу, потім проводимо розминку шиї і рухаємося вниз по тулубу – розминаємо руки і плечі, робимо нахили вперед-назад, вліво – вправо. Після розминаємо ноги і присідаємо.

Тепер можна перейти до вправ з м’ячем – піднімайте його вгору, тягніться за ним. Повторюйте кілька разів. Зробіть нахили разом з м’ячем.

Можна ще пострибати на місці. Спочатку на двох ногах, після на кожній нозі по черзі. Після стрибків можна побігати спочатку на місці, а після по колу в кімнаті.

Не забувайте про правильне дихання. За часом зарядка не повинна займати більше півгодини. Так дитині буде подобатися таке пробудження вранці. І хоч уже здається, що дитина підросла, дітям у віці шести і старшим так само подобаються заняття в віршах і з імітацією різних тварин. Так що те, наскільки буде зацікавлений малюк заняттями, залежить тільки від батьків. Придумуйте вправи самі і разом з дитиною, дивіться ранкову зарядку для дітей на відео. Радьтеся з іншими батьками і проявляйте фантазію. Всі користі від ранкової гімнастики неможливо перерахувати.

Якщо у вас поруч з будинком є парк, то беріть свою дитину разом з собою на пробіжку. Це відмінне продовження ранкової гімнастики. Але тільки не вибирайте довгі і складні маршрути. Забіг повинен бути недовгим.

Для того щоб привчити малюка до ранкової гімнастики, вам необхідно буде виконати кілька нескладних правил. Адже ви прекрасно розумієте, що робите це для здоров’я і активного розвитку вашої дитини. Дотримуйтеся режиму сну, не укладайте дитину дуже пізно, адже потім вранці буде важко його підняти з ліжка. Не лінуйтеся самі. Прокидайтеся і займайтеся з малюком. Він оцінить вашу турботу, не сумнівайтеся.

Ранкова гімнастика для дітей   – це здоров’я і розвиток.


Check Also

Як схуднути до Нового року. Корисні поради дієтологів

До Нового року залишилося менше двох тижнів, а значить прийшов час терміново підготувати свою фігуру …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *