Home / Кулінаріні рецепти / Гливи – рецепти приготування

Гливи – рецепти приготування

Гриби – особливий делікатес, до того ж, дуже доступний, будь-яка господиня може дозволити собі часто готувати вдома смачні грибні страви. Існує багато смачних і цінних поживних грибів, але особливе місце займають гливи, рецепти їх приготування так і рясніють розмаїттям. Такі гриби легко можна дістати на ринку, і навіть виростити самому в домашніх умовах, але про всі секрети улюбленого продукту – далі в статті.

Гриби гливи: домашня смакота

Гливи - рецепти приготування

У всьому світі гливи люблять за їх смак, поживну цінність і простоту вирощування. Гриби ростуть цілими гніздами, тому за рік на 1 кв.м. можна зібрати до 350-420 кг.

Виростають гливи переважно на ослаблених, або вже мертвих деревах листяних порід (пні). До таких відносять: осики, берези, дуби.

У кулінарії найбільш часто використовують гливу звичайну (устричну). Виглядає гриб досить просто: коротка ніжка, злегка нахилена вбік, і раковиноподібний (або круглий) капелюшок, діаметром від 5 до 30 см.

У їжу вживають тільки грибні капелюшки, вони м’ясисті, з красивою глянсовою поверхнею. Ніжки грибів – жорсткі, тому їх в їжу не використовують.

Колір капелюшків гливи буває різним, залежно від віку гриба:

у зовсім молодих грибів забарвлення – темно-сірий,

у більш зрілих – попелясто-фіолетовий,

у «старих» – жовтий або білуватий відтінок.

Гливи: рецепти приготування

Оптимальна t°С для росту міцелію (вегетативне тіло грибів, або  грибниця) – (+25°С), для плодового тіла гриба – (+15°С). Гливи стійкі до заморозків.

Період росту глив – вересень-листопад, іноді, травень-червень, але тільки якщо погода в ці місяці досить холодна.

Технологія вирощування гливи в домашніх умовах

Збирати знатні врожаї улюблених грибів не обов’язково тільки в місцях їх природного проживання. Для вирощування глив можна створити оптимальні умови і у себе вдома.

Існує 2 види вирощування глив:

Екстенсивний – це коли ростять гриби в природних умовах проживання.

Інтенсивний – коли вирощують їх в штучних умовах, тобто в спеціальних приміщеннях, обладнаних усім необхідним для підтримки правильного мікроклімату.

Гливи в природі

Обидва способи мають свої переваги і недоліки. Мінусом екстенсивного способу вважається його повна залежність від погоди, а також сезонність, недоліком інтенсивного можна вважати необхідність капіталовкладення в покупку міцелію, спеціального обладнання для облаштування приміщення з необхідним мікрокліматом і інших витрат, які потрібні для забезпечення правильних умов вирощування грибів.

Якщо говорити про переваги обох способів, то плюсом першого (екстенсивного) є мінімальність витрат, плюсом другого (інтенсивного) – одержання врожаю в будь-який час року, а відповідно, можливість заробітку на продажу, незалежно від сезону.

Гливи воліють рости в добре вентильованих і світлих приміщеннях. Як субстрат, на якому гриби можуть рости, використовують:

сільськогосподарські відходи (качани, солома злакових культур, кукурудзяні стебла);

відходи деревопереробки (папір, тирса, кора дерев, стружка);

відходи цукрового очерету і багато інших субстратів, що містять лігнін і целюлозу.

Що потрібно знати, готуючи гливи

Купівля грибів

Гриби треба вибирати ретельно. Перед покупкою перевірте, щоб на них не було ніяких пошкоджень, темних плям, стороннього запаху, всі гливи  повинні мати однакову форму.

Не купуйте грибну продукцію в харчовій плівці. Дуже часто саме таким чином продавці намагаються збути неякісний товар.

Використовуємо спеції і приправи

Щоб зробити улюблені гриби ще смачнішими і ароматними – кладіть в страви спеціальні спеції і приправи. Відмінно поєднуються з гливами:

майоран,

материнку,

пажитник,

мускатний горіх,

чорний / білий мелений перець,

лавровий лист,

часник.

Намагайтеся приправи класти в кінці приготування, щоб вони надавали вашому частуванню максимальний аромат і смак.

Гриби гливи рецепт приготування

З таких грибів, як гливи, зробити можна все, що забажає душа. Гливи гарні абсолютно в будь-якому вигляді: смаженому, вареному, печеному, тушкованому, маринованому. Вони дуже швидко готуються і додають стравам, до складу яких входять, особливий смак.

Страви з глив відмінно виглядають, як самостійні частування, а так само, як закуски до перших (основних) страв. Нерідко включаються до складу супів, салатів, плову, картопляних / м’ясних страв, запечених в духовці, паст.

Як приготувати гриби гливи рецепт, що прикрасить ваше кулінарне меню, зробивши його трохи незвичнішим і цікавішим.

Гливи мариновані швидкого приготування

Для того. щоб приготувати мариновані гливи вам знадобитися мінімум часу: його ми витратимо на те, щоб відварити гриби.

Попередньо перебравши і промивши в декількох водичках гливи, ставимо їх відварити – після закипання даємо їм покипіти 5 хвилинок. Далі відціджуємо їх на друшляку і беремося за приготування маринаду.

Маринад для глив

На 250 мл водички нам знадобитися:

50 гр рослинної олії

1 столова ложечка 9% -го оцту

2 чайних ложечки солі

5 зубків часничку

2-3 листочка лаврового листа

чорний перчик горошком

Змішати всі інгредієнти і закип’ятити.

Відціджені гливи кидаємо в киплячий маринад і проварюємо 5 хвилинок.

Гриби  швидкого приготування можна їсти відразу після охолодження, а можна дати настоятися і подати разом з маринованою цибулею, як приготувати такі гриби гливи рецепт  пропонуємо нижче.

Маринована цибуля та гливи

Якщо хочете – можете використовувати для приготування страви маринованої цибулі. Замаринувати цибулину для грибів дуже просто:

Цибулю очищаємо, нарізаємо, обшпарюємо окропчиком, залишаємо в ньому нарізку на 10 хвилинок. Це допоможе позбутися від гіркоти лушпиння і отримати солодкий на смак продукт.

Через 10 хвилинок окріп зливаємо, цибулю маринуємо.

Змішуємо з чайною ложечкою оцту, спеції (за смаком), трохи цукру і заливаємо отриманим маринадом нарізку з цибулі.

Маринуємо продукт 10-15 хвилинок, далі його можна обсмажувати на сковороді, або в мультиварці. Далі – приготування за рецептом.

Смажені гливии зі сметаною: швидкий рецепт

Мабуть, найпопулярнішою стравою можна вважати смажені гливи з цибулею і сметаною. Використовувати для його приготування потрібно тільки молоді капелюшки.

Попередньо відварювати їх не потрібно, достатньо посмажити на сковороді 10-15 хвилинок – і готово. Пересмажувати гливи категорично не варто, тоді вони втратять свої смакові і корисні властивості.

складові

Гливи – 500 г;

Зелень (петрушка, кріп – використовуємо тільки зелень) – за смаком;

Ріпчасту цибульку (великий) – 2 шт .;

Сіль за смаком;

Рослинна олія – за смаком;

Мелений чорний перчик – за смаком.

Гриби промиваємо під проточною водичкою, трохи їх обсушуємо, нарізаємо тонкою соломкою (товщина кожної – близько 1 см.).

Очищаємо від лушпиння цибулю, ріжемо його дрібними кубиками.

Розкалюємо на великому вогні сковороду, вливаємо в неї рослинну олію, викладаємо цибульну нарізку, обсмажуємо її на середньому вогні близько 2-3 хвилинок. Періодично продукт помішувати.

До обсмаженої цибулі додаємо нарізані гливи, за смаком солимо їх, перчимо.

Смажимо гриби на середньому вогні 10-15 хвилинок.

Після смаження страву поливаємо 2-3 столовими ложечками сметани, посипаємо все рубаною зеленню.

Як приготувати гливи в мультиварці

Приготувати улюблені гриби так само швидко, як і на сковороді, можна в мультиварці. Для цього потрібно зробити все те ж саме, що і в рецепті вище, тільки обсмажувати цибулю потрібно не на сковороді, а прямо в мультиварочній чаші в режимі «Випічка».

Після обсмажування цибулі добавляємо в мультиварку нарізані гливи і готуємо їх в тому ж режимі ще 15-20 хвилинок. Готові гриби гливи рецепт пербачає посипати зеленню, поливати сметаною і подавати до столу, як гарнір до всіляких страв, на обід або вечерю.

Гливи швидкого приготування з картоплею – грибний суп

Ще одне проста, але смачна страва з глив – грибний суп. Роблять його, як правило, зі свіжих грибів, однак, іноді, використовують і заморожені. Якщо саме такі купили і ви, тоді майте на увазі, що в процесі приготування вони значно зменшаться в об’ємі.

складові

Ріпчастаа цибуля – 1 шт .;

Картопля – 2 шт .;

Гливи – 200 г;

Водичка – 1 л;

Часничок – 1 зубок;

Рослинна олія – 2 столові ложечки;

Морква – 1 шт .;

Мелений перчик (чорний) – за смаком;

Сіль – 1 чайна ложечка;

Зелень (на вибір) – за смаком.

Гриби ретельно миємо, розділяємо грона на окремі гливи, щільну основу з них зрізаємо.

Очищаємо цибулю, дрібно її нарізаємо.

Чистимо морквину, натираємо її на крупній тертці.

Очищений часничок пропускаємо через прес, або дрібно рубаємо.

Розігріваємо на рослинній олії сковороду, викладаємо в неї нарізані овочі разом з грибами, обсмажуємо продукти на невеликому вогні 7-10 хвилинок, поки цибуля добре не підсмажиться (до золотистого кольору).

Чистимо картоплю, миємо, нарізаємо соломкою.

У каструлю наливаємо водичку, доводимо її до кипіння, додаємо в окріп нарізану картоплю.

Варимо картоплю 5-10 хвилинок на маленькому вогні, після – добавляємо в каструлю смажені на сковороді гливи, морквину, цибулю і продовжуємо варити суп ще 10 хвилинок.

За 5 хвилинок до закінчення приготування суп потрібно посолити.

Коли грибний суп звариться – вимикаємо плиту, залишаємо на ній страву на 15 хвилинок.

Перед подачею домашній супчик обов’язково посипаємо дрібно нарізаною зеленню і додаємо в нього дрібку меленого чорного перчику, для додання пікантності. Наша смачна грибна страва готова.

Приготувати такий суп з глив з картопелькою також можна і в мультиварці, це допоможе зберегти максимум корисних речовин і домогтися ніжної консистенції грибного крем-супу.

Тепер ви знаєте, що таке гливи, які рецепти їх приготування найбільш популярні, а також, як ростуть гриби в природних і штучних умовах проживання. Ці знання допоможуть вам не тільки смачно і різноманітно готувати домашні грибні страви, а й посприяють тому, що ви зможете відрізняти гливи від інших грибів, а якщо захочете, то й самостійно їх вирощувати.


Check Also

Новорічне меню на 2021 рік. Корисна підбірка страв

Хочете застілля на Новий рік придумувати в останній момент? Чому не можна заздалегідь продумати і …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *