Home / Здоров'я / Чому свербить засмага?

Чому свербить засмага?

Засмага влітку на пляжі або в холодну пору в солярії залишається вельми поширеним заняттям у більшості представниць жіночої статі. Але іноді після проведеного часу на сонці можуть виникати неприємні відчуття – шкіра свербить. З яких причин свербить засмага і як впоратися з нездужанням?

Свербить засмага. Причини

Чому свербить засмага

Сверблячка після пляжу або солярію може бути різною за інтенсивністю та розташуванню на тілі – в деяких випадках можуть свербіти тільки окремі ділянки шкіри, а іноді свербіж поширюється по всьому тілу. Також свербіж може бути постійним або на час припинятися, а в деяких випадках він, до того ж, супроводжується висипом. Характер сверблячки залежить від причин його появи.

В даний час виявлено кілька причин, через які може почати неймовірно свербить засмага:

Роздратування шкіри може бути реакцією на засіб обробки солярію. Крім того, сухість шкіри і підвищена чутливість до ультрафіолетових промінців можуть стати причиною подразнення дерми. Воно зазвичай супроводжується не дуже інтенсивною сверблячкою.

Сонячний опік, як результат тривалого перебування під прямими промінцями сонця без використання спеціальних захисних засобів. Крім свербежу зазвичай супроводжується почервонінням і хворобливими відчуттями на поверхні дерми. В особливо важких випадках на поверхні шкіри можуть з’являтися невеликі бульбашки, наповнені прозорою рідиною.

Алергія, що має назву фотодерматит. Нерідко виникає така причина настільки неприємного наслідку засмаги. Може бути викликана реакцією на ультрафіолет або на засоби для засмаги, які були застосовані, якщо в них містяться нестерпні організмом компоненти.

Грибок і короста. Ці дві причини зустрічаються досить рідко, в основному, після загоряння в солярії через несумлінне ставлення співробітників до дезінфекції кабінок.

Прийом деяких лікарських препаратів може мати таку побічну дію при взаємодії з сонцем.

Надмірно очищена шкіра, наприклад, після глибокого пілінгу, безпосередньо перед початком сеансу може бути занадто чутлива через втрату природного захисту.

Представлені причини свербіння шкіри після засмаги є найбільш поширеними. Незважаючи на причину, при виникненні свербежу потрібно прийняти швидкі заходи по його усуненню.

Що робити, якщо свербить засмага?

Якщо свербіж вже з’явився, слід невідкладно вжити заходів щодо його усунення. Методів для цього досить багато, їх можна застосовувати комплексно або окремо, якщо відомо, що саме допоможе усунути свербіж. При виникненні цього неприємного нездужання слід звернутися до лікаря за з’ясуванням причин і отриманням адекватного лікування.

До того, як потрапити до лікаря, можна використовувати деякі безпечні методи впливу для усунення неприємних відчуттів:

В першу чергу необхідно припинити перебування на сонці або надіти більш закритий одяг для захисту шкіри від сонячних променів.

Потім слід охолодити і заспокоїти шкіру. Для цього найкраще прийняти прохолодний (не крижаний) душ без використання мочалок і будь-якого виду косметики. Головною метою є зволоження і охолоджування. Досить 10 хвилинок під душем, щоб досягти мети. Після бажано не витирати шкіру, а промокнути рушничком, щоб уникнути неприємних відчуттів (рушничок може здатися занадто грубим).

На ділянки шкіри, які особливо сильно сверблять, можна прикласти холодні компреси, це дещо зніме інтенсивність свербіння.

Важливим моментом при появі свербежу шкіри після засмаги є її зволоження, тому після охолодження корисно змастити уражені ділянки пантенолом, ланоліном або оліями – можна використовувати будь-які, але особливу користь принесуть оливкова або кокосова олії. З метою зволоження також добре справляються і відомі народні засоби: сметанка, кисле молочко або кефір, в окремих випадках навіть використовують кисляк.

Відвар ромашки має протизапальний ефект і може бути корисний, якщо після засмаги стала свербіти шкіра. Для усунення сверблячки слід зробити міцний настій квітів ромашки і протирати ним дерму кілька разів на день.

Також проти свербіння шкіри може допомогти звичайний чорний або зелений чай. Для цього слід змочений в чаї рушничок прикласти до уражених ділянок шкіри.

Навіть звичайний дитячий крем (без додавання великої кількості хімічних компонентів) здатний стати справжнім порятунком, якщо сильно свербить засмага. Він значно пом’якшить і зволожить шкіру.

При впевненості, що свербіж викликаний алергічною реакцією, наприклад, на сонці, слід прийняти одну таблетку будь-якого антигістамінного препарату.

Пийте більше водички. Це ефективне зволоження організму, і шкіри в тому числі, зсередини.

Якщо шкіра свербить через сонячний опік, можна використовувати деякі методи народної медицини, які зарекомендували себе, як ефективні. Наприклад, прийняття тепленької ванни з додаванням однієї або двох склянок яблучного оцту здатне заспокоїти обпалену шкіру, а разом з тим і свербіж. Ще одним перевіреним роками домашнім засобом проти сонячних опіків є звичайна харчова сода. Для застосування необхідно пару чайних ложечок соди розчинити в 100 мл водички, потім змоченими в розчині ватяними дисками протерти уражені ділянки шкіри.

Свербить засмага. Профілактика

Неприємного відчуття, коли після відвідування пляжу або солярію починає свербіти шкіра, можна уникнути, дотримуючись досить простих заходів профілактики:

В першу чергу варто запам’ятати, що починати засмагати слід поступово. Вперше вийшовши на пляж, не варто «геройствувати» і добиватися почервоніння, достатньо 20 хвилинок, щоб шкіра отримала достатню кількість меланіну і почала звикати до його великої кількості. Поступово можна збільшити час перебування на сонці до півтори години – довше перебувати під ультрафіолетовими промінцями небажано.

Уважно вибирайте засоби для і проти засмаги. При наявності в них компонентів, до яких існує індивідуальна непереносимість, засоби використовувати категорично не можна.

Слід відмовитися від сприйняття сонячних ванн і після купання в морі – солона водичка також може стати причиною свербіння шкіри після засмаги.

Виходити на пляж слід в години, коли ультрафіолетові промінці найбільш слабкі – в обідній або вечірній час. Не варто думати, що засмагу можна отримати тільки тоді, коли світить пекуче сонце – навіть увечері ультрафіолету досить, щоб придбати красиву бронзову засмагу.

Внесіть в свій щоденний раціон деякі зміни: пийте більше чистенької водички і вживайте більше рослинної їжі – овочі і фрукти містять речовини, що сприяють більшому виробленню меланіну в шкірі.

Дотримуючись елементарних заходів безпеки, можна попередити появу неприємних відчуттів на шкірі після відвідування пляжу, а також уникнути серйозних сонячних опіків.

Якщо все ж у вас свербить засмага, не відкладайте візит до лікаря – це найвірніший спосіб усунути проблему і, з’ясувавши причину недуги, уникнути цього в майбутньому.


Check Also

В чому зустрічати новий 2021 рік. Поради стилістів

Символом 2021 року є Бик, який принесе нам процвітання і стабільність. Щоб задобрити його, потрібно …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *