Home / Здоров'я / Чому болить голова – найпоширеніші причини

Чому болить голова – найпоширеніші причини

Головний біль – найпоширеніший і часто зустріваний вид дискомфорту. Неприємні відчуття можуть з’явитися раптово навіть у здорової людини. Не дивно, що питання – чому болить голова – викликає професійний інтерес у лікарів і турбує людей, які часто страждають від цього дискомфорту. Істинну причину болю можуть виявити тільки діагностичні заходи.

Чому болить голова сильно?

Чому болить голова - найпоширеніші причини

Причинами неприємних відчуттів стають чинники, з якими людині доводиться стикатися дуже часто: стреси, гормональні збої, простудні захворювання, харчова алергія, надмірні фізичні і розумові навантаження.

Локалізація дискомфорту залежить від причин, які його спровокували. Найчастіше пацієнти скаржаться на біль у скроневій зоні, саме ця категорія неприємних відчуттів найбільш небезпечна і вимагає постійного спостереження з боку лікаря. Крім цього, біль відчувається в лобовій і потиличній частині голови, може проявлятися вранці або ближче до вечора.

Найбільш часті причини сильних головних болів:

Потилична біль, як правило, викликана патологіями шийного відділу хребта, травмами.

Біль в лобовій частина голови частіше спровокована інфекційними хворобами, патологіями порожнини рота, підвищеним внутрішньочерепним тиском і алергічними реакціями на продукти.

Скроневий біль за статистикою турбує 70% всього населення і може бути наслідком алкогольної інтоксикації, будь-якої перевтоми (розумової, емоційної і фізичної), супутніх хвороб і отруєнь.

Примітка: підібрати ефективне лікування, яке не тільки усуне симптоми, але і впливає на причину дискомфорту, можна тільки на підставі діагностичних заходів.

Чому болить голова в потиличній частині голови

Біль супроводжується неприємним, тиснучим почуттям в голові, вухах, шиї. Дуже часто пацієнти плутають два види болю – головний і в області шиї. У цих частинах тіла зосереджені численні нервові закінчення, саме вони і провокують відображений біль.

Причини чому болить голова в області потилиці:

Часті стресові ситуації. Пік прояву дискомфорту проявляється до тридцяти років.

Артеріальна гіпертензія – патологія, пов’язана з підвищенням артеріального тиску. Захворювання невиліковне, його симптоми можна тільки контролювати, займаючись спортом, відмовившись від шкідливих звичок і надмірно солоної їжі. У зоні ризику знаходяться люди старшого покоління, пацієнти з поганою спадковістю, малорухливим способом життя і неправильною системою харчування.

Травми голови.

Розумове і фізичне напруження протягом довгого періоду часу.

Примітка: якщо немає можливості звернутися до фахівця і пройти діагностику, можна зняти біль за допомогою точкового масажу шиї і плечової зони. Крім знеболюючого ефекту масаж допоможе виявити точну локалізацію дискомфорту.

Біль в скроневій ділянці голови.

Біль буває пульсуючим, притупленим, може відчуватися в одній скроні або пульсувати з двох сторін голови. Дискомфорт може зникнути через кілька хвилинок, а може турбувати протягом декількох годин. Причини скроневого болю:

Досить часто ліва або права частини голови болять після защемлення нервових закінчень в суглобі щелепи, верхньої частини спини. Ці закінчення переплітаються з нервами скроневих зон і навіть незначне їх перенапруження може спровокувати скроневий біль.

Крім цього, фахівці виділяють і інші поширені причини.

Захворювання інфекційної природи – грип, ангіна.

Найімовірніша причина чому болить голова вранці – це  порушення сну, безсоння або в неправильно підібраній подушці, адже неправильне положення тіла вночі не дозволяє організму розслабитися і повноцінно відпочити.

Менструальний цикл часто провокує дискомфорт в скроневій частині. Як правило, після вагітності і пологів неприємні симптоми зникають.

Гормональні зміни, викликані менопаузою, є причиною неприємних відчуттів.

Підвищення внутрішньочерепного тиску (внутрішньочерепна гіпертензія) – біль поширюється на обидві сторони голови і супроводжується неприємним свистячим шумом. Групу ризику складають люди з надмірною вагою, саме тому потрібно уважно складати раціон і при необхідності дотримуватися дієтичної системи живлення. У положенні лежачи больовий синдром слабшає.

Знижений внутрішньочерепний тиск проявляється у вигляді головного болю виснажливого характеру з короткочасним порушенням слуху. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, знижений тиск набуває хронічної форми.

Мігрень – дуже сильний біль, який супроводжується нудотою, блювотою, збоями в функціонуванні органів почуттів (зір, смак і запах), часто серед симптомів бувають боязнь світла і загальна слабкість. Будь-який рух викликає новий напад болю, що триває від декількох хвилинок  до півгодини і навіть кількох годин.

Інтоксикація організму алкоголем супроводжується нудотою, блювотою, діареєю.

Порушення в роботі надниркових залоз, що супроводжуються надлишковим синтезом адреналіну, що призводить до підвищення артеріального тиску і головного болю. Тривалість нападу варіюється від п’яти хвилинок до декількох годин.

Крім фізіологічних чинників існують зовнішні причини, вплив яких викликає скроневий біль.

Отруєння чадним газом. Ситуація небезпечна для здоров’я і життя людини, вимагає негайного звернення до лікаря.

Голодування добу і більше.

Перебування на висоті більше чотирьох кілометрів і спуск на глибину до 400 метрів.

Регулярні перельоти.

Чому болить голова в лобовій частині

Дискомфорт в лобовій частині може бути спровокований великою кількістю причин, однак, фахівці виділяють основні і найбільш небезпечні:

Гайморит – запальний процес в гайморових пазухах. Якщо головні болі тривалі і супроводжуються нежиттю, необхідно терміново звернутися до отоларинголога.

Фронтит (одна з форм синуситу) – запалення лобової пазухи. Голова болить після сну, дискомфорт проходить тільки після застосування судинозвужувальних засобів (крапельок або мазей). Терапія полягає в прийомі знеболюючих препаратів, інгаляціях, призначається курс прогрівання. Важкі ситуації вимагають антибактеріальної терапії, в окремих випадках пацієнт потребує хірургічної операції.

Гіпертонічна хвороба і гіпотонія часто супроводжується головним болем, при цьому неприємні відчуття можуть носити «оперізуючий» характер.

Гострий менінгіт. Біль в лобовій частині доповнюється нудотою і блювотою.

Чому болить голова. П’ять продуктів, здатних викликати головний біль

Причиною неприємних відчуттів, чому болить голова – є не сам продукт, а певна речовина, що міститься в ньому. На думку фахівців, таких небезпечних речовин налічується приблизно два десятка, ось п’ятірка найпоширеніших.

Свіжі овочі та фрукти, що пройшли обробку нітратами.

М’ясні продукти, у складі яких присутні антибіотики.

Глутамат натрію. Присутній у вигляді харчової добавки в багатьох продуктах, особливо багато його в необроблених морепродуктах.

Алкогольні напої. У їх складі присутній гістамін. У помірних дозах речовина сприяє зміцненню імунітету, у великій кількості – є причиною мігрені.

Кофеїн. Головне правило в вживанні кофеїну – помірність, надлишок речовини в організмі обов’язково спровокує головний біль.

Небезпечні симптоми, що вимагають негайного звернення до лікаря

Сильні головні болі невідомої природи, що з’явилися вперше.

Якщо біль не проходить протягом трьох днів навіть після прийому знеболюючих препаратів.

Якщо дискомфорт по відчуттях нагадав «вибух» всередині голови.

Якщо крім головного болю у пацієнта порушені: координація рухів, функціонування органів почуттів, мови, сплутане мислення.

Якщо біль супроводжується підвищеною температурою і скутістю шиї. Якщо біль посилюється при найменшому русі.

Якщо біль супроводжується блювотою, але відсутня нудота.

Якщо головний біль має частий і яскраво виражений характер, заважає виконанню звичних занять.

Головний біль – це серйозна причина звернутися до лікаря, виправдань власної бездіяльності в даній ситуації бути не може. Чим швидше пацієнта огляне невролог і призначить відповідну діагностику, тим швидше буде призначена ефективна терапія. Важливо дотримуватися профілактичних заходів – уникати стресів, більше рухатися, пити чисту водичку, виключити шкідливі продукти і дотримуватися режиму сну.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *