Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Болить голова. Що робити, якщо болить голова?

Болить голова. Що робити, якщо болить голова?

Головний біль в даний час турбує багатьох. Це пов’язано зі зміною способу життя, загальною комп’ютеризацією, перенапруженням сучасної людини. Про те, як ефективно боротись коли болить голова  піде мова далі.

Болить голова – що робити?

Болить голова. Що робити, якщо болить голова

Вона буває різної локалізації:

лоб;

потилиця;

скронева область;

з лівого боку;

з правого боку.

Буває легка (через пару годин проходить сама) і сильна (коли навіть знеболюючі ліки безсилі).

Вона буває різної локалізації:

Сучасна людина багато часу проводить в сидячому положенні, кровообіг знижується, що негативно позначається на судинах головного мозку. Це стосується офісних працівників (де крім сидіння перед комп’ютером накладаються ще тривоги, стрес), водіїв (часті відрядження). Депресія, тривалі стреси теж можуть бути причинами головного болю.

На думку лікарів, норма головних болів – до 2-х разів на 7 днів, але при легкому перебігу. Якщо головні болі інтенсивні і довгі, то справжню причину допоможе дізнатися тільки грамотне обстеження.

Болить голова – причини

Як стверджують вчені: всі наші хвороби від нервів. Це справедливо і для частих головних болів. В першу чергу це стосується занадто вразливих емоційних людей, про яких кажуть: «Приймає все близько до серця».

Дійсно, депресії, негативні емоції, стреси призводять до м’язового головного болю. Тому найкраще лікування – спокій і зняття проблеми.

Фактори розвитку головного болю:

Скорочення або розширення судин мозку. До судинних захворювань відноситься мігрень, зміна гормонального фону жінок: місячні, вагітність, прийом протизаплідних таблеток.

Мігрень відрізняється пульсуючим болем з непереносимістю сильних звуків, різкого світла. Триває вона до 4-х діб. Причини виникнення цього захворювання невідомі. Є версії, що вона передається у спадок, або таким чином організм реагує на неблагополучні умови: недоїдання, стрес, різкі зміни погоди.

Підвищений або знижений тиск. До нього схильні люди з серцево-судинними захворюваннями, метеозалежні.

Перенапруження. Довге сидіння за комп’ютером, перед телевізором, моральне виснаження організму, довгі і болісні думи – все це може, в кінцевому підсумку, привести до головних болів.

Обмеження в шиї. Зачіпає шию, скорні, очі, потилицю. Набряк і перенапруження м’язів призводить до остеохондрозу, сколіозу. Якщо біль триває тривалий час, то потрібно відразу йти на прийом до лікаря.

Різні травми голови, струс головного мозку. Навіть якщо травма була давно, можуть виникнути ускладнення.

Великі фізичні навантаження. Піднімання тягарів, наприклад, заліза в спортзалі, призводить до перенапруження і болів в голові.

Різні інфекції, бактерії в організмі.

Запальні процеси в головному мозку. До них відноситься менінгіт, енцефаліт. Інфекція поширюється і призводить до нагноєння і це провокує больовий напад.

Багато людей, не розбираючись в причинах частих головних болів, звикли відразу приймати знеболюючі таблетки. Але цим вони не вирішують проблеми, а тільки тимчасово полегшують свій стан. Постійні ліки приведуть врешті-решт до порушення роботи внутрішніх органів: ШКТ, печінки, нирок, можуть спровокувати алергію. І замість однієї хвороби вийде відразу кілька.

Важливо!

Болезаспокійливі ліки не можна приймати більше 2-х разів на тиждень! В подальшому це призведе до зниження больової чутливості.

Болить голова. Лікування вдома

Природно, як уже не раз говорилося, що причину і лікування коли часто болить голова  повинен контролювати тільки лікар. Але деякі загальні рекомендації з лікування таких болів знати все ж слід.

Лікування головного болю:

При судинних захворюваннях, до яких відноситься мігрень, призначаються серйозні ліки, які в аптеці відпускаються тільки за рецептом лікаря. До них відносяться: ерготамін, суматриптан.

Болі при зниженому тиску знімаються цитрамоном, або аспірином з міцною кавою. Для полегшення стану робиться туга пов’язка на голову приблизно на півгодини і полежати з трохи піднятими догори ногами.

Но-шпа, спазмалгон – рекомендовані при підвищеному тиску. Ручні – ножні ванни, настої: пустирника, валеріани, шипшини повернуть тонус судин.

При фізичному перенапруженні рекомендований тривалий відпочинок, легкий масаж голови, плечей, шиї. В якості заспокійливого препарату – собача кропива.

Перевтому лікує тепла розслаблююча ванна або контрастний душ, відпочинок від всіх благ цивілізації (комп’ютера, телевізора), і легкі настої з м’яти перцевої, меліси або ромашки.

Інфекційні захворювання супроводжуються інтоксикацією всього організму. Тут допоможуть спільні рекомендації: пиття, цілющий чай з малини, лимона, меду. Можна змастити скроні бальзамом «Зірочка» для полегшення головного болю.

Болить голова. Профілактика

Щоб головні болі турбували рідше або взагалі зникли, потрібна грамотна профілактика:

Щоденна прогулянка на свіжому повітрі. Як мінімум два рази на день хоча б по півгодини.

Масаж голови.

Здоровий спосіб життя. Правильне харчування, фізична активність, тривалий сон оздоровлять організм, і він стане менш схильний до захворювань.

Що робити коли болить голова при вагітності?

 Вагітні жінки нерідко стикаються з різними недугами в період виношування малюка, частим явищем в цьому випадку можна назвати головні болі. Вони завдають неабиякий дискомфорт і можуть стати причиною більш складних розладів.

Чому у вагітних часто болить голова?

Однозначної відповіді на питання: Що робити коли болить голова при вагітності? – немає, проте більшість фахівців схильні до думки, що основною причиною виникнення головних болів і мігрені у вагітних є зміна гормонального фону і перебудова організму перед пологами.

Дане припущення обумовлено тим, що найчастіше нездужання такого роду самостійно припиняються після 16 тижня, коли зовнішня оболонка плоду повністю сформована і захищає малюка від усіх негативних впливів. Починаючи з 5 місяців, плацента бере на себе захисну функцію, і організм потихеньку повертається в звичний для себе стан, тому і перестає так бурхливо реагувати на подразники.

Бувають випадки, коли періодичні головні болі виникають і в наступних триместрах вагітності, на цьому етапі впоратися з нездужанням допоможе досвідчений фахівець. Особливо часто подібні розлади виникають у жінок, які раніше страждали головними болями. Щоб запобігти виникненню таких неприємностей під час вагітності, потрібно ще в процесі планування малюка займатися комплексним лікуванням, щоб усунути дане нездужання назавжди.

Не варто терпіти коли болить голова при вагітності

Головний біль приносить масу занепокоєння і може стати джерелом для більш серйозних фізіологічних і психічних проблем, тому з самого першого дня її появи дане нездужання потрібно винищувати. Крім медикаментозного лікування варто виконувати наступні нескладні рекомендації: намагайтеся частіше влаштовувати собі дні відпочинку – відволікайтеся від всіх проблем, прийміть ванну, послухайте приємну музику, приготуйте смачну страву, займіться улюбленою справою, на яку ніколи не вистачає часу;

зменшіть кількість їжі, що з’їдається за раз – їжте часто, але трохи, причиною виникнення мігрені може бути мінливий рівень цукру в крові;

займіться фізкультурою – виконуйте вправи для вагітних, ходіть в спортзал, гуляйте на свіжому повітрі, в загальному, будьте в тонусі;

запишіться до фізіотерапевта – масаж руками фахівця і тренінг про основи мануального впливу на потрібні точки організму прекрасно сприяє позбавленню від головного болю;

при сильних нападах використовуйте вологий компрес;

багатьом допомагає ароматерапія, виберіть свій улюблений аромат і зробіть своєрідний освіжувач за допомогою ароматичних паличок або ж водного розчину з краплями олій. З цією ж метою можна використовувати аромат цитрусових фруктів або звичайного зеленого яблука – такі запахи швидко нормалізують стан організму;

незначне нездужання проходить після прохолодного душу, проте не захоплюйтеся зниженням температури, щоб не застудитися.

Як відомо, простіше попередити захворювання, ніж його лікувати, тому варто знати кілька простих, проте, дієвих прийомів, як запобігти появі мігрені:

відмовтеся від гучної музики і занадто яскравого світла, це може викликати розлади організму;

не перепрацьовуйте себе фізичними навантаженнями: займайтеся фізкультурою в міру, не носіть тягарів, зніміть з себе основні обов’язки по дому – розподіліть їх між своїми рідними;

встановіть зручний для себе режим дня – лягайте рано і не спіть  занадто довго вранці, їжте за графіком. Це допоможе вам надалі, оскільки малюк з самого початку буде звикати до потрібного графіку;

Не їжте невідповідну вам їжу – рідко, але буває, що прийом певних продуктів викликає головний біль і неприємні відчуття, відмовтеся від такої їжі;

захистіть себе від стресу – намагайтеся не спілкуватися з неприємними людьми, спокійно реагуйте на конфлікти, не сваріться з рідними.

Такі нехитрі рекомендації дозволять вам зберегти свої нерви в порядку, і народити спокійного і здорового малюка.

Лікарські препарати, рекомендовані вагітним коли болить голова

Залежно від стану здоров’я майбутньої мами і загальної переносимості організмом певних препаратів, список допустимих при вагітності лікарських засобів коли болить голова може бути дуже різним. Однак звичайні таблетки і сиропи від мігрені в цьому випадку не підійдуть.

Найоптимальнішим варіантом з питання: Що робити коли болить голова? – це приймати дитячі ліки, вони мають меншу концентрацію хімічних речовин, до того ж не заподіють шкоди майбутній дитині.

Що стосується знеболюючих препаратів, то аспірин – невідповідний варіант, так як він сприяє розрідженню крові. Ібупрофен, хоч і входить до складу багатьох дитячих ліків, не рекомендований вагітним, оскільки може спровокувати сповільнену пологову діяльність. Якщо ж є необхідність в знеболювальному препараті, краще віддати перевагу парацетамолу або ж вибрати панадол, що, в принципі, практично одне і те ж. Однак приймати такі ліки потрібно обережно і в мінімальних кількостях, оскільки вони можуть впливати на дихальну систему ще не народженого малюка.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *