Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Білі виділення під час вагітності – що можуть означати і чи небезпечно це

Білі виділення під час вагітності – що можуть означати і чи небезпечно це

Часто у жінок виявляються білі виділення під час вагітності. Багато хто вважає їх провісниками виникнення ускладнень, однак в більшості випадків вони носять фізіологічно нормальний характер. Кожній майбутній матері слід знати механізм виникнення подібних виділень, їх види, можливість зміни їх консистенції залежно від терміну вагітності.

Білі виділення під час вагітності в межах норми

Білі виділення під час вагітності – що можуть означати і чи небезпечно це

Білі виділення під час вагітності  з піхви мають спеціальний медичний термін «лейкорея». Вона може носити фізіологічний і патологічний характер.

До складу виділень входять:

слиз – секрет епітеліальних клітин матки, шийки матки (цервікального каналу), піхви;

відмерлі епітеліальні клітини слизових оболонок жіночої статевої системи;

мікроорганізми піхви.

Нормальними вважаються виділення з наступними характеристиками:

молочного, кремового, білого, світло-жовтого кольору;

об’єм виділень при вагітності складає не більше 5 мл на добу;

мають однорідну структуру без пластівців і грудочок;

без запаху;

в складі відсутні мікроорганізми, невластиві нормальній флорі піхви;

консистенція змінюється протягом вагітності під впливом фізіологічних причин.

Білі виділення під час вагітності – на ранніх строках

З настанням вагітності відбувається серйозна гормональна перебудова організму жінки – ендокринна система починає виділяти велику кількість прогестерону. Тривіально його називають «гормоном вагітності», адже саме він забезпечує:

прикріплення заплідненої яйцеклітинки до стінки матки;

подальше збереження плоду;

утворення в цервікальному каналі жінки пробки з густого слизу, необхіднго для захисту матки і плода від різних інфекцій.

У більшості жінок весь виділяючий секрет матки, її шийки, піхви бере участь у формуванні слизової. Тому в перший місяць після запліднення яйцеклітинки і настання вагітності виділень практично не буває або дуже мізерні.

З 4 по 12 тиждень вагітності рівень прогестерону залишається високим, починається активна регенерація епітеліальних клітин жіночих статевих органів, завдяки чому збільшується кількість виділень. Вони напівпрозорі, мають густу консистенцію.

У другому триместрі вагітності в крові вагітної починається зниження рівня прогестерону і збільшення гормону естрогену. Виділення розріджується, набувають молочний або злегка жовтий колір.

Білі виділення під час вагітності.  Виділення в кінці вагітності?

В кінці вагітності характерні рідкі молочні виділення з вкрапленнями слизу. Зазвичай жіночий організм починає готуватися до пологів з 37-38 тижня вагітності, коли рівень естрогену досягає свого максимуму. Під його впливом відкривається шийка матки, починає відходити слизова пробка.

У цей період важливо стежити за інтенсивністю і характером виділень. Виявлення майбутньою мамою занадто великої кількості слизу, що виділився одноразово, особливо при наявності тягнучого сильного болю внизу животика, може означати про відходження всієї слизової пробки і швидкий початок пологів. Занадто велика кількість рідких виділень може пояснюватися підтіканням навколоплідних вод і бути підставою для госпіталізації.

Патологічні білі виділення під час вагітності

Вагітній жінці слід звернути увагу на наступні зміни характеру білих виділень з піхви:

Зміна їх кольору.

Різка зміна консистенції виділень, відсутність в них однорідності.

Поява неприємного запаху.

Збереження звичних об’ємів, кольору виділень, відсутність у них запаху при появі болю, печіння, свербіння, почервоніння, набряклості статевих органів.

Імунітет вагітної жінки знижений, тому ймовірність виникнення запального і / або інфекційного захворювання висока. Білі виділення під час вагітності  є свого роду індикатором на появу ускладнень, тому виникнення перелічених змін повинні насторожити жінку.

Так, поява в виділеннях пластівців і неприємного кислого запаху дозволяє запідозрити грибкове захворювання кандидоз (більш відоме під назвою «молочниця»).

Фарбування виділень в жовтий або світло-жовтий колір, що супроводжується тягнучим болем внизу живота, свідчить про розвиток запально-інфекційного захворювання, викликаного патогенними мікроорганізмами. Одні мікроорганізми – збудники захворювань, неконтрольовано розмножуючись, можуть спровокувати викидень. Інші «дозволять» організму жінки виносити дитину, але велика ймовірність зараження ними плода під час пологів.

Поява зеленуватого відтінку в звичних білих виділеннях укупі з сверблячкою або печінням в районі геніталій вказує або на розвиток запальних процесів всередині статевих органів жінки, або на розвиток венеричного захворювання.

Виявлення вкраплень крові в білих виділеннях свідчить про розвиток запалення шийки матки.

Різке збільшення числа білих виділень, часто без зміни консистенції, але з появою запаху, найчастіше стає наслідком порушення балансу мікрофлори піхви.

Самостійна діагностика і лікування неприпустимі! Появи подібних патологічних білих виділень повинні служити вагітній жінці сигналом до термінового звернення за лікарською допомогою.

Білі виділення під час вагітності. Профілактика патологічних виділень

Профілактика патологічних виділень в період вагітності полягає в дотриманні правил гігієни і контролі за будь-якими змінами характеру лейкореї:

потрібно обов’язково підмиватися або використовувати вологі серветки після акту дефекації, щоб кишкова флора не потрапила в піхву;

слід ретельно витирати геніталії після водних процедур, тому що. в теплому і вологому середовищі швидше розвиваються бактерії;

не можна використовувати ароматизовані мила, дезодоранти, вагінальні аерозолі – вони можуть порушити баланс мікрофлори піхви, привести до алергічних реакцій;

слід використовувати щоденні гігієнічні прокладки і своєчасно їх міняти;

потрібно носити тільки бавовняну білизну, яка добре поглинає і випаровує вологу;

слід відмовитися від тісних штанів, джинсів, колготок;

нижню білизну і одяг потрібно підбирати за розміром.

Протягом всієї вагітності жінці варто уважно стежити за станом здоров’я. Найважливішим фізіологічним явищем, за характером протікання якого можна судити про ступінь благополуччя вагітності, є білі виділення. Самі по собі вони нешкідливі і корисні. Небезпеку становлять тільки виникнення в них патологічних змін, тому не варто нехтувати дотриманням профілактичних рекомендацій. Будьте уважні до себе!


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *